První domácí porážka

Házená1. HK Dvůr Králové – TJ Bystřice pod Hostýnem 24:27 (12:14)


Tuto sobotu zavítal na naši palubovku neoblíbený soupeř z Moravy. Utkání s jedním z favoritů na celkové vítězství  v soutěži slibovalo velkou bitvu. Předpoklady se potvrdily, bohužel se špatným koncem pro 1HKDK.

Vstup do utkání se nám vůbec nevydařil. Nedůrazná obrana, zbrklost v zakončení a kvalitní hra soupeře způsobila, že celý 1. poločas 1HKDK dotahovalo 4-5 brankový náskok soupeře. Až po time-outu, který si trenér Picha musel vzít, a zvýšeném nasazení se koncem poločasu podařilo korigovat na dvoubrankový rozdíl. O lepší poločasový výsledek nás připravilo neproměnění několika vyložených gólových příležitostí v úplném závěru.

Druhý poločas pokračoval ve znamení dohánění manka,  ale zkušení hosté si vedení pohlídali až do úplného konce, na jejich straně úřadovali hlavně osmigóloví Dobeš se Žůrkem, a tak si, zřejmě po zásluze odvážejí z naší haly 2 body.

Zápas jsme si prohráli sami v úplném začátku a zbytek utkání už byl jen snahou o stažení velkého náskoku hostů, který si ale zkušený tým Bystřice, i s přispěním neproměňování šancí domácího týmu, pohlídal. Utkání také ovlivnili nezkušení rozhodčí, kteří zápas vyloženě nezvládli.

Branky: Fiedor a Kulhánek 5, Kotík 4, Etrich 3, Jůza 3/2, Zelinka 2, Kirschbaum a Picha D. po 1

Sestava: Babčaník, Šturma – Picha, Gogolák, Etrich, Kotík, Kirschbaum, Fiedor, Jůza, Kulhánek, Voňka, Hracha st., Vodička, Zelinka

Příští víkend se nehraje z důvodu reprezentační přestávky, další utkání sehraje 1HKDK až 13.11. na půdě regionálního rivala z Jičína.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *