První domácí zápas, první výhra

Házená1. HK Dvůr Králové – Tatran Litovel 25:23 (14:15)


Skvělá domácí premiéra. Po neúspěchu s týmem Chodova v sobotním podvečeru složili královedvorští házenkáři úspěšný reparát a před domácím publikem udolali nepříjemnou Litovel výsledkem 25:23. Ač domácí častěji prohrávali, než vedli, vedení si vypracovali v ten nejvhodnější čas.

V prvním poločase se oba týmy střídali v nejtěsnějším vedení, přičemž lepším dojmem působili domácí, kteří se ovšem o lepší výsledek připravoval vlastními technickými chybami a zbrklostí. Poločas tedy skončil výsledkem 15:14 pro hosty z Litovle. V dresu domácích se po několikaleté pauze objevil bývalý trenér Karel Hracha starší, po těžkém zranění kolene nastoupil též jeho syn.

Druhá půle začala stejně, jako ta první končila. Dvoráci vždy odpovídali na vedení svého soka, ve 40. minutě si ale Moravané vytvořili až tříbrankový náskok. Situace v domácím táboře nebyla jednoduchá a ještě devět minut před koncem se skóre nijak zvlášť neměnilo. Pak ale přišel zvrat. S dostatečnou podporou svých fanoušků se Dvůr propracoval až k vyrovnání a nervózní závěr zvládl na jedničku. Po třech dvouminutových trestech sice viděl červenou kartu Radim Kulhánek, na druhé straně šel ale do sprch za napadení Schmalz. Vůbec poprvé se ve druhé půli dostali domácí do vedení ve 26. minutě a výhodu již nepustili. Nakonec vyhráli 25:23 a se svými příznivci mohli ve druhém kole slavit úvodní letošní body, o kterých rozhodla především kvalitní obrana a nasazení celého družstva.

Branky: Etrich, Fiedor, Kulhánek a Kotík 4, Hracha ml. 4/3, Kirschbaum 3, Hracha st. 1, Jůza 1/1

Sestava: Babčaník, Janeček – Gogolák, Etrich, Kotík, Kirschbaum, Fiedor, Jůza, Kulhánek, Voňka, Hracha st., Hracha ml., Zelinka, Picha D.

V dalším kole soutěže zavítá 1.HKDK na hřiště rivala z Náchoda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *