V Karviné se nedařilo

HázenáHCB OKD Karviná „B“ – 1. HK Dvůr Králové 29:22 (16:11)


V nedělním popoledním čase zavítalo mužstvo 1. HKDK na půdu Karviné, kde se střetlo s domácí rezervou extraligového celku. Domácí mladíci měli sice na svém bodovém kontě 0 bodů, ale už při pohledu na soupisku Karviné bylo jasné, že tentokrát bude jejich sestava oproti minulým utkáním vypadat jinak.

Začátek utkání byl poměrně nervózní. Zbytečné technické chyby na obou stranách zapříčinily, že se skóre hýbalo velice pomalu. Domácí tým ale dával branky rozhodně jednodušeji než Dvoráci. Karviná využívala rychlosti svých hráčů a každou chybu trestala snadným gólem. Dvůr kontroval povedenými akcemi zakončenými hlavně pivoty, ale jinak se prosazoval těžko. Domácí se od 15. minuty začali Dvoru brankově vzdalovat až na rozdíl 7 branek. Dařilo se jim zejména z pravého křídla a také díky útokům z druhé vlny si vypracovali zřejmě rozhodující náskok v celém střetnutí. Na konci poločasu se hra Dvora zvedla a náskok domácích se snížil na hratelných 5 branek.

Do druhé půle nastoupili Dvoráci s cílem utkání ještě zdramatizovat. A to se jim v úvodních minutách druhé půle mohlo podařit, museli by ovšem několik útoků proměnit v gólový úspěch, ale to se bohužel nestalo. Domácím se totiž hra vůbec nedařila, Dvoráci zlepšili obranu, ale útočná snaha se míjela účinkem. Za 10 minut druhé půle tak diváci neviděli branku. V dalším průběhu pak utkání vypadalo podobně jako v první půli. Dvoráci nedokázali v obraně zastavit akce, které končili neomylným zakončením hlavně z pravého křídla Karviné. 1HKDK předvedl několik povedených akcí hlavně ve svých přesilovkách, ale domácí si náskok udržovali bez větších problémů a utkání dovedli do zaslouženého vítězného konce.

V neděli se Dvoráci příliš nepotkali s formou, hře trenéra Pichy jako by oproti minulým zápasům něco chybělo, navíc snahu sráželo množství technických chyb, čehož se v minulých zápasech tým vyvaroval. A právě tyto chyby domácí tým trestal. Karviná nastoupila i s hráči, kteří nastupují v extralize, rozhodně se ale, až na jednoho, nejednalo o hráče základního kádru. V Karviné se dal určitě uhrát lepší výsledek, na druhé straně se ale na straně Dvora nejednalo o žádný propadák. Vítězit pravidelně na hřištích soupeřů bude velice obtížné pro jakýkoliv tým v 1. lize.

Branky: Fiedor 6, Kulhánek 4, Hracha 4/1, Kotík 3, Zelinka 2, Kirschbaum 2, Jůza 1

Sestava: Babčaník, Šturma – Picha, Gogolák, Etrich, Kotík, Kirschbaum, Fiedor, Jůza, Kulhánek, Voňka, Hracha, Vodička, Zelinka

Další kolo 1. Ligy sehrají Dvoráci tuto sobotu od 17:00 hodin na svém hřišti proti týmu Bystřice pod Hostýnem. Soupeři má Dvůr rozhodně co vracet, v minulé sezoně totiž oba duely prohrál. Tým z Bystřice disponuje několika velice kvalitními hráči se zkušenostmi z extraligy a patří rozhodně k favoritům 1. ligy. Dvoráky čeká velmi těžký zápas, ale body z domácích utkání rozhodně nechce rozdávat. Přijďte v sobotu podpořit tým, Vaše hlasivky budou  jako vždy moc potřeba!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *