Vítězství v derby

HázenáHC TJ Náchod – 1. HK Dvůr Králové 22:24 (13:11)


Sobotní podvečer patřil v náchodské hale tradičnímu derby východočeských rivalů. Dvoráci odjížděli do Náchoda po domácí výhře s Litovlí v dobrém rozpoložení a s nadějí na dobrý výsledek.

Obě družstva se velice dobře znají a tak je těžké soupeře něčím překvapit. K vidění proto v derby bývá spíše velmi bojovná házená s dobrými obranami, nejinak tomu bylo i tentokrát. Začátek utkání měli ale pevně v rukách Dvoráci. Téměř neprostupná obrana nedávala domácím žádné dobré šance na zakončení, naopak rychlé kontry Dvora byly smrtící, navíc se dařila i hra na postavenou obranu, výsledkem toho bylo vedení 8:3 pro 1.HKDK v 15. minutě zápasu. Potom se ale brankostroj Dvora zasekl. Obrana ubrala na agresivitě, přidaly se zbytečné chyby v rozehrávce a skřípalo i do té doby výtečné proměňování šancí. Náchod ve 27. minutě stáhnul na 11:9 a připravil si půdu na výborný závěr poločasu. Dvoráci v oslabení nedokázali v útoku držet míč a dávali tak šanci Náchodu na rychlé útoky. Domácí toto hluché místo ve hře Dvora využili naplno a dostali se do poločasového vedení 13:11.

Začátek druhé půle Dvoru ale vyšel. Za 8 minut byl opět ve vedení a začala přetahovaná o výsledek, ve které ale měli mírně navrch neustále svěřenci trenéra Pichy. Hrálo se ve velkém nasazení, ze kterého ale pramenily také zbytečné chyby na obou stranách. Rozchytali se také brankáři obou týmů a s postupujícím časem bylo jasné, že rozhodnout může každý gól. Do poslední desetiminutovky vstupovali Dvoráci s vedením 21:19. Na branky domácích dokázal Dvůr vždy odpovědět a udržoval si vedení. Závěr zápasu odehrál Dvůr v přesilovce 5:4, kterou jim svým nesportovním chováním nabídla lavička domácího Náchoda. Když dal Dvůr v 59. minutě na 24:22 bylo jasné, že 2 body tentokrát poputují na konto Dvoráků.

Velice cenné body odvezli v sobotu Dvoráci z Náchoda. Nehrála se divácky atraktivní hra, úspěch přineslo skvělé nasazení, bojovnost celého týmu a kolektivní pojetí hry. Dobře zachytal Babčaník, útočnou hru řídil nestárnoucí Picha a střelecky se zaskvěl Fiedor.

Branky: Fiedor 8/1, Kotík 5, Hracha 4/3, Picha 3, Kulhánek 2, Etrich a Jůza 1

Sestava: Babčaník, Janeček – Černý K., Gogolák, Etrich, Kotík, Kirschbaum, Fiedor, Jůza, Kulhánek, Hracha, Voňka, Zelinka, Picha

Vyloučení: 6 – 6

Sedmičky 4/4 – 4/4

Nezbývá než tým pochválit a Vás fanoušky pozvat na další kolo 1. ligy, ve kterém Dvoráci přivítají loňského vítěze soutěže Šumperk. Zápas se hraje tradičně v sobotu od 17:00 hodin. 2 body z Náchoda budou ještě cennější, pokud je Dvůr potvrdí v domácí bitvě. Přijďte zafandit, budeme se na Vás těšit!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *