Výhra nad mistry

Házená1. HK Dvůr Králové – TJ Šumperk 28:23 (14:12)


V sobotu zavítal do haly ve Strži loňský šampion 1. ligy, družstvo Šumperka. Po bojích v minulé sezoně se tým trenéra Pichy na soupeře a jejich nebezpečné střelce dobře připravil.

Dvoráci chtěli na Šumperk vyrukovat s rychlou hrou s rychlým přechodem do útoku, ale to se jim v prvním poločase příliš nedařilo. Hosté hráli v útočné fázi velice zkušeně a trpělivě, vytvářeli si dobré střelecké pozice a ty využívali. Dvůr tak tahal za mírně kratší konec. Postupem času se ale obrana domácích vzpamatovala, začala lépe přistupovat ke střelcům, ale hlavně v brance se parádně rozchytal Šturma. Díky jeho zákrokům se skóre přelilo na stranu 1.HKDK a náskok rostl až na 6 branek. Konec poločasu ale domácím nevyšel podle představ, nevyužití šancí a oslabení posadilo hosty zase na koně. Náskok Dvora se smrskl na 2 góly.

Druhý poločas byl od začátku vyrovnaný. Dvoráci si drželi vypracovaný náskok, ale odskočit soupeři na větší rozdíl se nedařilo. Hostující tým hrál nadále svoji hru, a jakmile Dvůr v obraně jen trochu zaváhal, ihned jej soupeř potrestal brankou. Domácím se ale začaly dařit rychlé kontry a tak se na jejich účet připsaly také jednoduché branky z trháků. Utkání pomalu spělo do své závěrečné fáze a Dvoráci vedli o jedinou branku a právě v tuto chvíli začal festival neproměněných tutovek na obou stranách. Oba brankáři předváděli své umění, naopak střelci zbrklost a nervozitu. Rozhodl využitý trhák Kotíka a proměnění sedmičky z ruky Jůzy. Potom už hosté rezignovali a svůj náskok tak mohli Dvoráci navýšit až na konečných 28:23.

Velmi dobré utkání rozhodla větší vyrovnanost kádru Dvora a v závěru asi také větší touha po vítězství. Výborný výkon předvedl střelec Kotík, spoustu černé práce odvedl na brankovišti soupeře bojovník Jůza, své si odvedli také oba brankáři. Celkově Dvůr opět předvedl kolektivní a bojovný výkon, za který si výhru zasloužil o něco více než kvalitní soupeř.

Branky: Kotík 9, Fiedor 6/1, Jůza 5/2, Etrich a Picha po 2, Kulhánek a Hracha st. po 1, Hracha ml. a Gogolák 1/1

Sestava: Babčaník, Šturma – Etrich, Fiedor, Gogolák, Hracha st., Hracha ml., Jůza, Kirschbaum, Kotík, Kulhánek, Picha, Vodička, Zelinka

Další kolo sehraje 1. HKDK na půdě Karviné. Rezerva extraligového týmu disponuje velice mladým kádrem a tomu se letos vůbec nedaří, na jeho bodovém kontě je po 4 kolech soutěže stále velká 0. Dvorákům naopak vstup do soutěže vyšel velmi slušně a tak do Karviné mohou jet v naprostém klidu. Případný bodový zisk na půdě bašty házené by byl dalším potvrzením dobré formy a pohody týmu. Utkání se hraje v neděli 23.10. od 13:00 hodin. Držte nám na dálku palce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *