Bezkrevný výkon k bodům nevedl

HázenáHBC Ronal Jičín B – 1. HK Dvůr Králové 29:19 (11:9)

Jako by to chtěli mít hráči 1HKDK co nejdřív za sebou. Přesně tak vypadal vstup do utkání v Jičíně.

Na první gól jsme si museli počkat až do 9. minuty, kdy Kotík snižoval na stav 1:4. Absence pohybu a myšlenky v útoku vedla ke ztrátám míčů, které jičínští mladíci neomylně trestali z rychlých brejků. O relativně slušném výsledku poločasu rozhodl především výkon Martina Babčaníka v brance a zlepšená hra v poslední pětiminutovce, kterou jsme vyhráli 4:1.

Na začátku 2. poločasu se dařilo držet hru z konce toho prvního. V 15. minutě se nám dokonce podařilo srovnat na stav 14:14. Tím se však náš herní vzestup zastavil, přišly nepřesnosti v útoku a nedůslednost v obraně. Domácí šňůrou 4 branek za sebou odskočili na stav 18:14 a definitivně zlomili odpor 1HKDK. Konečný výsledek se tedy zastavil na hrozivých číslech 29:19.

Neproměňování šancí, včetně 4 sedmimetrových hodů, slabá obrana, statická hra v útoku, to vše mělo za následek porážku. Na utkání v Jičíně bude nejlepší co nejdříve zapomenout, jediné pozitivní na něm byly výkony Martina Kotíka a Martina Babčaníka. Zdá se, že nedělní zápasy (Chodov, Karviná, Jičín) jsou pro nás zakleté.

Branky: Fiedor a Kotík 6, Kulhánek a Zelinka 3, Picha D. 1

Sestava: Babčaník, Šturma, Janeček – Picha D., Gogolák, Etrich, Kotík, Kirschbaum, Fiedor, Cajthaml, Kulhánek, Voňka, Vodička, Zelinka

Příští víkend zajíždí náš tým na půdu SK Velké Bystřice, snad se podaří přerušit šňůru porážek.