Statečný výkon stejně nestačil

HázenáSK Velká Bystřice – 1. HK Dvůr Králové 27:23 (14:13)


Velice okleštěná sestava, pouze se třemi hráči do pole na střídání a bez klasických střelců z dálky, odcestovala v sobotu na půdu nováčka z Velké Bystřice.

Z pracovních, studijních nebo zdravotních důvodů se nemohli zúčastnit Dan Fiedor, Jakub Kirschbaum, Marek Vodička, Pavel Cajthaml a dlouhodobě zraněný Jirka Groh. O to více však těší výkon, který zbytek týmu podal, i když nakonec bez zisku bodů.

Začátek poločasu byl oboustranně vyrovnaný, ale ve 13. minutě, se nám podařilo šňůrou 4 branek za sebou odskočit na rozdíl tří branek 5:8, které se nám ve 22. minutě podařilo ještě zvětšit na čtyřbrankový rozdíl 8:12. V té chvíli však domácí, změnou systému hry převzali iniciativu a pěti brankami v řadě se dostali do jednobrankového vedení. Poločas skončil 14:13 pro domácí.

Zdálo se, že druhý poločas začne jako ten první. Na branky domácích se dařilo okamžitě odpovídat, ale několik vyloučení, snad do 10. minuty nepřetržitě oslabeni minimálně o jednoho hráče, mělo za následek odskočení domácích na čtyřbrankový rozdíl 21:17. Zdálo se, že o výsledku utkání je rozhodnuto, ale hráči 1HKDK bojovali dále. Ve 20. minutě se podařilo snížit na rozdíl jediné branky 20:21. Pak již ovšem definitivně došly síly. Již tak oslabená sestava dostala další dvě rány v podobě přímé červené karty pro Dana Pichu a za třetí dvouminutový trest dostal červenou kartu i Martin Kotík. Domácí odskočili na rozdíl šesti branek, a v závěru už se podařilo jen kosmeticky upravit stav. Konečný výsledek tak je 27:23.

Výsledek je to krutý. Na to, v jaké sestavě se na utkání odjíždělo, byly body hodně blízko, ale bohužel nebylo přáno. Opět se potvrdila velká bolest našeho týmu, což jsou sedmimetrové hody. Tři neproměněné sedmičky v takovémto utkání jsou prostě strašně moc. Nicméně výkon špatný nebyl, všichni hráči, kteří na utkání odjeli, podali velice bojovný výkon a zaslouží pochvalu.

Branky: Kulhánek 5, Etrich, Kotík a Zelinka po 4, Picha D. 2, Jůza 2/2, Voňka 1

Sestava: Babčaník, Šturma, Janeček – Picha D., Gogolák, Etrich, Hracha, Kotík, Kulhánek, Voňka, Zelinka, Jůza

Příští víkend nás konečně také čeká domácí utkání, v netradičním čase, v sobotu od 18 hodin, přivítáme poslední tým tabulky – HC Košutka Plzeň. Nic než 2 body nebereme!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *