Doma se Zlínem pouze remíza

Házená1. HK Dvůr Králové – HC Zlín 26:26 (11:15)


Dva rozdílné poločasy byly vidět ze strany 1HKDK tuto sobotu.

Už od začátku zápasu tahal za slabší konec domácí tým. S tabulkovým soupeřem chtěli Dvoráci zvítězit a dostat se na desetibodovou hranici, ale do posledního dějství letošní části první ligy mužů se nevyspali dobře. „Zápas se dlouho vyvíjel v náš neprospěch. Prakticky padesát minut jsme byli horším celkem a prohrávali jsme. Soupeř v jeden čas vedl dokonce už 17:11, což byl propastný rozdíl, “ souhlasí Michal Picha, trenér královédvorského celku.

Přesto ke konci zápasu domácí stav otočili, dostali se do vedení, ale Zlín nakonec brankou v úplném závěru dokázal vyrovnat.

„Soupeř vyrovnal asi pět vteřin před koncem z devítimetrového trestného hodu. Škoda, myslím si, že jsme si tuhle situaci mohli lépe uhlídat, ale objektivně  musím říct, že jsme si více nezasloužili. Za nepříznivého stavu bychom bod asi brali, ale doma se musí vyhrávat,““ byl zklamaný trenér mužstva.

Střelecký prapor 1HKDK nesl nejvýše Pavel Etrich, který skóroval šestkrát. Úspěšnější byl na druhé straně pouze Kafka, který vsítil o jednu branku více.

„Etrich zahrál nadstandard. Výsledek je tak hlavně jeho zásluha, protože v druhé půli měl sérii asi čtyř nebo snad pěti branek, kdy nás držel nad vodou. Také Babčaník v brance předvedl solidní výkon, ale jinak máme co zlepšovat,“ ví Picha a dodává:

„Osmé místo je dobré, ale v pořádku by bylo, kdybychom měli o bod víc, takže nám akorát tahle ztráta chybí. Z venku se totiž vozí body hodně těžko, proto je potřeba vyhrávat hlavně doma.“

Na další zápas si musíme počkat až do 25. února, kdy přivítáme vedoucí tým tabulky, TJ Praha Chodov.

Branky: Etrich 6, Kulhánek 5, Kotík 4, Jůza 4/2, Kirschbaum a Hracha 2, Picha D., Voňka a Groh po 1

Sestava: Babčaník, Šturma – Picha D., Gogolák, Etrich, Hracha, Kotík, Kulhánek, Voňka, Zelinka, Jůza, Groh, Kirschbaum, Vodička

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *