Sezóna je u konce

HázenáNaši muži skončili v 1. lize na nelichotivém 10. místě se ziskem 17 bodů a v případě zájmu týmů ze 2. lig jsou ohroženi sestupem, vše se rozhodne do 31. 5., kdy musí družstva podat přihlášky do soutěží.

Vítězem soutěže se stali již s předstihem hráči Sokola Bystřice pod Hostýnem. Už dnes je ale jasné, že pravděpodobnost, že by Bystřice pod Hostýnem podala přihlášku do Extraligy je malá. „Když jsme před třemi lety Extraligu dobrovolně opouštěli, měli jsme k tomu řadu organizačních a finančních důvodů. Vzhledem k tomu, že se žádný z našich zásadních předpokladů v mezidobí našeho pobytu v první lize nenaplnil, nemá cenu ´podruhé vstoupit do téže řeky´. Jinými slovy, pokud se v nejbližších dnech neobjeví kouzelný dědeček v podobě generálního sponzora, přihlášku do nejvyšší soutěže nepodáme,“ řekl k otázce postupu prezident bystřického klubu Jan Vejrosta.


Na čtyřech sestupových místech skončili SK Velká Bystřice, 1HKDK, TJ Šumperk a HC Košutka Plzeň. Již teď je jisté, že ze druhých lig mají zájem o postup vítězové 2. ligy Čechy (jihozápad) ČZ HBC Strakonice 1921 a 2. ligy Morava (jih) Legata Hustopeče. Úplně jasno ještě není u družstva TJ STM Olomouc, které zvítězilo ve 2. lize Morava (sever). Vítěz  2. ligy Čechy (severovýchod) SK Praha 4 zájem o postup nemá. Zda bude 1HKDK i nadále působit v 1. lize, záleží tedy na házenkářích Olomouce.

Jedno je však jisté tak jako tak, letošní sezonu 1HKDK výrazně ovlivnila absence postu střední spojky (Jirka Groh vinou zranění byl vyřazen takřka na celou sezonu a zaskakující veterán Dan Picha se zranil nedlouho po něm), tento fakt výrazně ovlivnil hru 1HKDK a snaha nahradit kluky byla velkou improvizací. Aby toho nebylo málo tak v půlce sezóny ukončil kariéru mladík Marek Vodička a už takhle dost úzký kádr se zúžil ještě více. Pro příští sezonu by tedy úkol měl být jasný, stabilizovat kádr a sehnat generálního sponzora, což je dlouhodobý problém našeho klubu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *