1. kolo turnajů st. žáků v Hradci Králové

HázenáTento víkend se uskutečnil první z řady turnajů starších žáků, tentokrát na půdě Slavie Hradec Králové.

Kluci smolně prohráli 1. zápas s domácím HK, kdy zápas dohrávali v 5 po necitlivém vyloučení v samotném závěru a také nařízenému 7m hodu.

Další zápas s Libercem podcenili především 1. poločas, kdy je celkem jednoznačně přehrál pohybem výškově menší soupeř. 2. poločas se však zlepšili a zápas ukončili s přijatelným výsledkem.

Celý turnaj absolvovali kluci pouze v 6 hráčích a z toho 3 se zdravotními problémy, což se projevilo v zápase s Náchodem, kdy po celkem jasném vedení v začátku zápasu 6:3, musel nuceně s bolestmi odpočívat nejlepší střelec DK Petr Voňka a kluci nakonec 1. poločas prohráli. Ve 2. poločase však kluci Náchod jednoznačně přehráli.

V posledním zápase proti mladšímu dorostu Turnova, který hraje mimo soutěž, už však klukům došly síly a navíc se projevily větší fyzické dispozice soupeře.

Je potřeba pochválit všechny hráče, kteří se vyrovnali s různými indispozicemi a na turnaj odjeli. V brance se několika dobrými zákroky uvedl nováček týmu Milan Bouz. Všichni hráči v poli vstřelili během turnaje hned několik branek, což je příslibem pro další turnaje. Je však potřeba zlepšit tréninkovou docházku a nadále na sobě pracovat. Škoda, že tým opustili po několika letech hned 3 hráči. Kdykoliv však mohou přijít na trénink a budou vítáni. O to víc musí pracovat zbylí kluci, aby vydrželi čtyřzápasové maratóny téměř bez střídání. Doufejme, že se též uzdraví zbytek týmu a případně přijdou noví zájemci. Jak je vidět na gólmanovi, začít se dá v každém věku.

Soupiska a branky: Voňka 21, Šeba 13, Balla 7, Raitr 7, Šturm M. 6, Hampl 4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *