1. kolo Žákovské ligy

HázenáV neděli 20.1.2013 absolvovali starší žáci 1.kolo celostátní „Žákovské ligy“, do kterého se kvalifikovalo 24 týmů z celé republiky. Tyto mužstva byla rozdělena dle předem daného klíče do 4 turnajů o 6 týmech z nichž poslední vypadává a zbylých 5 postupuje do kola druhého. Naši kluci bojovali, nicméně jim chyběl kousek štěstíčka, aby se dostali do dalšího kola. Je příslibem do budoucna skutečnost, že se 4 z 5 soupeřů dokázali hrát vyrovnané zápasy.
Rozlosování nebylo k našemu týmu úplně ideální z hlediska časového rozložení. Turnaj, kterého jsme se zúčastnili se konal v Bělé pod Bezdězem a našimi soupeři byli postupně domácí Bělá, poté Ivančice, Most, Ostrava a Strakonice.

V 1. zápase celého turnaje jsme se potkali s domácími a celý zápas byl velmi vyrovnaný. V závěru jsme se dostali do vedení o 1 branku, ale 15 vteřin před koncem domácí tým vyrovnal.

V dalším zápase proti moravskému soupeři z Ivančic nevyšel klukům vůbec 1. poločas a i když ve druhém poločase vyrovnali hru, náskok soupeře již nedokázali zkorigovat.

Proti severočeskému silnému týmu z Mostu, který nakonec obsadil 2.místo, podali kluci velmi bojovný výkon a soupeře trápili až do 23.min, kdy byl stav nerozhodný 11:11. Poté však dostali během 2 minut 3 branky a o zápase bylo rozhodnuto.

Čtvrtým soupeřem v řadě byl tým z Ostravy, který byl výkonnostně o třídu výše a kluci zde propadávali ve všech činnostech. Ostrava nakonec celý turnaj vyhrála bez ztráty bodu.

V posledním zápase celého turnaje jsme se potkali s jihočeským zástupcem ze Strakonic. Bohužel i v tomto zápase jsme se nevyvarovali výpadku v 1. poločase, ale i přesto jsme soupeře ve druhé půli válcovali a ve 26. minutě jsme se dokonce ujali vedení 12:11. Závěr zápasu zvládl lépe soupeř a mi stačili zkorigovat výsledek na rozdíl 1 branky.

Jelikož jsme s týmem Bělé měli stejný počet bodů, rozhodoval o postupu rozdíl branek v dalších zápasech na turnaji. Ten byl však také stejný a to 25. Dalším kritériem byl počet nastřílených branek a ten jsme bohužel měli nižší o 4 branky.

Z postupu se tedy radoval tým Bělé a my se naopak s Žákovskou ligou loučíme.

Výsledky našich zápasů:
Bělá – DK 12:12 (7:7)
Ivančice – DK 19:12 (10:3)
DK – Most 11:17 (5:6)
DK – Ostrava 7:18 (3:9)
Strakonice – DK 14:13 (7:3)

Celkově jsme v 5 zápasech nastříleli 55 a obdrželi 80 branek.

Soupiska a vstřelené branky: Petr Voňka (27), David Šeba (10), Matěj Šturm (4), Matyáš Hampl (4), Dan Balla (3), Jaroslav Guzan (3), Jakub Raitr (3), Martin Picha (1), Filip Šturm a v brance David Pařízek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *