Již jsme druzí!

HázenáTuto sobotu bylo na programu 19. kolo 2. ligy házené mužů, náš tým přivítal v domácím prostředí poslední tým tabulky, Kutnou Horu. Nic jiného než vítězství se nepřipouštělo. Mladší dorostenci v pátek přerušili sérii domácích vítězství a z utkání s Úvaly brali „pouze“ bod.

19. kolo 2. ligy mužů

1.HK Dvůr Králové – TJ Sparta Kutná Hora 33:19 (18:9)

Stále nebyl k dispozici zraněný Jakub Kirschbaum. Zranění Dan Fiedor s Danem Pichou museli utkání sledovat pouze ze střídačky, do utkání nezasáhli a z pracovních a studijních důvodů chyběl také Radim Kulhánek s Kryštofem Černým. Což je vlastně většina našich spojek. Týmu tak musel vypomoci hrající předseda oddílu Martin Voňka a svůj první start za muže si připsal dorostenec Michal Paclík.

V úvodu utkání byla oslabení našeho týmu poměrně znatelná. Se soupeřem jsme se přetahovali o jeden gól a jednu chvíli dokonce hosté z Kutné Hory vedli. Postupem času jsme se však rozehráli a šňůrou deseti branek od 17. do 29. minuty jsme hostům utekli na poločasový výsledek 18:9.

Ve druhém poločase jsme udržovali náš náskok a ve 21. minutě jsme odskočili na největší rozdíl v utkání 31:16. Na hřiště se dostali všichni nezranění hráči na soupisce a z utkání jsme si odnesli dva body za konečné vítězství 33:19. Nejlepším našim střelcem byl opět desetibrankový Tomáš Tomeš.

Díky dalšímu zaváhání Jablonce jsme se před něj posunuli na druhé místo, přičemž máme stále jeden zápas k dobru. Příští neděli hrajeme od 17 hodin na půdě TJ HK Šroubárna Žatec.

Branky: Tomeš 10/1, Zelinka 7, Etrich a Kotík po 5, Groh a Junek po 3

Sestava: Babčaník, Šturma – Gogolák, Zelinka, Fiedor D., Picha D., Etrich, Groh, Kotík, Tomeš, Voňka M., Junek, Fiedor R., Paclík

2. liga mladších dorostenců

1. HK Dvůr Králové – TJ Sokol Úvaly 22:22 (9:11)

Dorostenci odehráli utkání v netradičním čase v pátek od 18:15 hodin a nejspíše se to na hráčích projevilo. Nebyl to ten výkon, na který jsme od nich zvyklí. Přesto si z velmi vyrovnaného zápasu odnáší alespoň bod a drží domácí neporazitelnost.

Branky: Neumann 9/4, Picha L. 4, Kirschbaum Jan a Vitoušek po 3, Hynek 2, Voňka P. 1

Sestava: Vitvar – Hynek, Koblasa, Janeba, Voňka P., Picha L., Kirschbaum Jan, Neumann, Jirousek, Bonaventura, Vitoušek, Vitvar

Další zápas čeká naše dorostence příští sobotu od 15 hodin v Lounech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *