Na jaře stále bez porážky!

HázenáTuto sobotu bylo na programu 17. kolo 2. ligy házené mužů, na naši palubovku zavítalo družstvo HK Slavia Praha a jak je poslední dobou u nás zvykem, konaly se brankové hody. Mladší dorostenci s přehledem porazili České Budějovice.

17. kolo 2. ligy mužů

1.HK Dvůr Králové – HK Slavia Praha 28:17 (14:14)

První poločas se pro nás nevyvíjel od začátku příliš dobře. Postupný útok se nám příliš nevedl, velkou překážkou pro nás byl brankář hostů, zároveň slávisté své útoky zakončovali úspěšně, což nám nedávalo příležitost zakončovat z rychlých protiútoků. Hosté nám utekli až na tříbrankový rozdíl. Postupem času jsme však svou hru zlepšili a sérií tří branek jsme ve dvacáté minutě skóre srovnali. Koncem poločasu jsme se již dostali do vedení, ale hosté stihli korigovat sedmimetrovým hodem nařízeným v úplném závěru. Poločas tedy skončil 14:14.

Druhý poločas nabídl naprosto jiný obrázek. Hosté s námi udrželi krok pouze do 10. minuty, od této chvíle se totiž jejich střelci na zbytek zápasu odmlčeli. Obrana fungovala skvěle a Martin Babčaník „zavřel“ branku. Skóre tedy narůstalo pouze na naší straně a zastavilo se na slušném stavu 28:17, přičemž se do hry zapojili všichni hráči na soupisce. Nejlepším střelcem našeho týmu v utkání se stal s deseti brankami Tomáš Tomeš, jenž se vrátil po zranění, které dle všeho na něm nezanechalo větší následky.

V tomto roce tedy stále zůstáváme jako jediný tým v soutěži bez porážky a druhému místu jsme se přiblížili na pouhý bod. Velký dík za to patří také Vám, fanouškům, za skvělou podporu při domácích zápasech, v sobotu byla opět parádní atmosféra, děkujeme!!!

Příští neděli nás čeká zápas v Pardubicích, které jsme na podzim porazili o devět branek. Zápas byl potom ovšem kontumován ve prospěch hostů, z důvodu prošlé platnosti registrace jednoho hráče. Utkání začíná v 17 hodin.

Branky: Tomeš 10/3, Groh a Kirschbaum Jakub po 4, Fiedor D. a Kotík po 3, Etrich a Zelinka po 2

Sestava: Babčaník, Šturma – Gogolák, Zelinka, Kirschbaum Jakub, Fiedor D., Kulhánek, Etrich, Groh, Kotík, Fiedor R., Picha D., Tomeš

2. liga mladších dorostenců

V minulém kole dorostenci utrpěli porážku na půdě Liberce. V domácím prostředí zůstávají však stále neporaženi. Tentokrát s přehledem porazili České Budějovice.

1.HK Dvůr Králové – TJ Loko České Budějovice 32:24 (16:10)

Branky: Vitoušek 6, Kirschbaum Jan a Picha L. po 5, Neumann 5/1, Čipera a Jirousek po 3, Koblasa 2, Bonaventura, Janeba a Voňka po 1

Sestava: Vitvar – Čipera, Hynek, Koblasa, Janeba, Voňka, Picha L, Kirschbaum Jan, Neumann, Jirousek, Bonaventura, Vitoušek, Vitvar

Další zápas čeká naše dorostence příští neděli, kdy se představí na půdě vedoucího týmu tabulky v Chrudimi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *