ČlankyŽáci

8. kolo turnajů starších žáků

HázenáV neděli 5.5.2013 proběhl v TURNOVĚ třetí jarní turnaj starších žáků skupiny A. Po předchozím turnaji v NÁCHODĚ jsme postoupili do skupiny A. Turnaje se zúčastnily týmy Dvora Králové, Pardubic, Liberce A, Jičína a mladšího dorostu Turnova.

V prvním zápase jsme se potkali s týmem Liberce A a s tímto soupeřem, který v letošním ročníku skončil v žákovské lize na 9. místě, jsme hráli vyrovnanou partii. Druhý poločas jsme dokonce remizovali. Dařilo se především P. Voňkovi, který nastřílel 11 branek a „spadlo“ mu tam téměř vše co vystřelil na branku. Nakonec jsme prohráli o 3 branky.

Opakem prvního zápasu byl zápas s Pardubicemi. Stejně jako na turnaji ve Dvoře jsme propadli v 1. poločase, kdy jsme několikrát nedokázali ubránit stejnou kombinaci soupeře na levém křídle a též jsme neproměňovali vyložené příležitosti. Poté kluci přestali bojovat a zápas prohráli o 11 branek.

Po domluvě v kabině kluci zabrali proti mladšímu dorostu Turnova. Zápas byl velmi vyrovnaný. V závěru kluci ztratili dvoubrankové vedení, ale po obdrženém góle 15 vteřin před koncem, stačili rychle rozehrát a střelou z 10m mezi nohy zajistil P. Voňka jediné vítězství.

Následoval zápas s Jičínem, kde kluci vydrželi první poločas hrát se soupeřem opět vyrovnaně a uhráli remízu 8:8. Ve druhém poločase však Jičín zvolil obranu 6:0 a přes vysoké kluky jsme se nedokázali prosadit. Navíc jsme opět rezignovali a přestali bojovat.

Turnaj v silnější skupině ukázal, že kluci mohou hrát s každým soupeřem vyrovnané zápasy. Nezbytnou podmínkou a to především u klíčových hráčů, je bojovnost i při nepříznivém vývoji zápasu. Pochvalu zaslouží mladší žáci Martin Picha a Filip Šturm a jisté malé pokroky zaznamenali brankáři. Na některých hráčích je naopak vidět absence tréninků.

Výsledky našeho týmu:

Liberec Handball A – 1.HK Dvůr Králové             24:21
1.HK Dvůr Králové – 1.HC Pardubice 9:20
TJ Turnov – 1.HK Dvůr Králové                        16:17
1.HK Dvůr Králové – HBC Jičín 9:20

Sestava a počet branek: Jager Lukáš, Jerie Dominik – Voňka Petr (26), Šeba David (18), Balla Dan (3), Šturm Filip (2), Picha Martin (2), Raitr Jakub (2), Šturm Matěj (2), Hampl Matyáš (1)

Statistiky domácích hráčů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *