Další vítězství vezeme z Žatce!

HázenáTuto neděli bylo na programu 20. kolo 2. ligy házené mužů, náš tým zajížděl, silně oslabený, na palubovku předposledního týmu tabulky, do Žatce. Mladší dorostenci obdrželi v Lounech čtyři červené karty.

20. kolo 2. ligy mužů

HC TJ Šroubárna Žatec – 1.HK Dvůr Králové 20:22 (9:13)

Z důvodu zranění nám chyběl Dan Fiedor. Dále s námi z různých důvodů nemohli odcestovat Michal Junek, Robert Fiedor a náš nejlepší střelec Tomáš Tomeš. Nemohli vypomoci ani zkušení Dan Picha s Martinem Voňkou. Navíc se při rozcvičce zranil Jirka Groh, ale se sebezapřením se nakonec do zápasu zapojil.

Přesto jsme první poločas vyhráli poměrně s přehledem a to nás ještě o větší rozdíl ve skóre připravila horší koncovka ve vyložených šancích. Poločas tedy skončil 9:13.

Vstup do druhého poločasu se nám příliš nevyvedl a tak domácí postupně stahovali náš náskok až se jim ve 22. minutě podařilo srovnat na 18:18. Sil už mnoho nezbývalo, ale vše vzal do svých rukou Radim Kulhánek a třemi brankami v řadě nám opět vrátil rozhodující vedení, které jsme uhájili až do konce.

Vítězstvím jsme si tak upevnili druhé místo v tabulce a příští sobotu nás čeká poslední domácí zápas v letošní sezóně. Přivítáme aktuálního vítěze, tým SK Praha 4, ve kterém hraje několik bývalých reprezentantů a hráčů s extraligovými, potažmo interligovými zkušenostmi (Jan Vtípil, Pavel Pauza, Dan Michajlík, Pavel Farář, Martin Půta, atd..). Určitě se jedná o zápas sezóny v hale ve Strži.

Branky: Kotík 6/3, Kulhánek 5, Etrich 4, Kirschbaum Jakub a Zelinka po 3, Groh 1

Sestava: Babčaník, Šturma – Černý, Gogolák, Etrich, Kotík, Kirschbaum Jakub, Kulhánek, Groh, Zelinka

2. liga mladších dorostenců

TJ Lokomotiva Louny – 1.HK Dvůr Králové 25:21 (9:12)

První poločas nasvědčoval tomu, že by naši dorostenci mohli být v Lounech úspěšní. O lepší výsledek je však připravilo velké množství vyloučení. Lukáš Picha s Honzou Neumannem a Matějem Vitouškem obdrželi červené karty za tři dvouminutové tresty. Čtvrtou červenou kartu obdržel za protesty vedoucí družstva Martin Voňka. A tak nakonec prohráli o čtyři branky.

Branky: Kirschbaum Jan 7/3, Picha L. 6, Neumann 5, Jirousek 2, Voňka P. 1

Sestava: Vitvar – Čipera, Hynek, Janeba, Voňka P., Picha L., Kirschbaum Jan, Neumann, Jirousek, Bonaventura, Vitoušek

Poslední zápas letošní sezóny čeká naše dorostence příští sobotu, od 15 hodin se v domácím prostředí představí proti týmu TJ Jiskra Lázně Třeboň.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *