Mistr neměl šanci!

HázenáTuto neděli bylo na programu 21. kolo 2. ligy házené mužů, poslední domácí zápas v letošní sezoně. Na naši palubovku zavítal aktuální mistr, tým SK Praha 4, jednalo se tedy o pořádný šlágr. Mladší dorostenci zakončili letošník sezonu v domácím prostředí proti Třeboni.

21. kolo 2. ligy mužů

1.HK Dvůr Králové – SK Praha 4 30:17 (18:7)

Z důvodu zranění nám stále chyběl Dan Fiedor, utkání se také nemohl zúčastnit pro nemoc Kryštof Černý. Jinak byl náš tým v nejsilnější možné sestavě. To samé se dá říct také o družstvu Prahy 4, které určitě nepřijelo zápas vypustit a nastoupilo v nejsilnější možné sestavě, včetně několika hráčů, kteří v minulosti působili také v našem týmu (Honza Vtípil, Pavel Farář, Daniel Michajlík).

Výsledky Prahy 4 a i jména některých hráčů mohla vzbuzovat respekt, vždyť na podzim jsme na jejich palubovce podlehli o deset branek 32:22. Na našich hráčích však žádný respekt znát nebyl. Od první minuty jsme na soupeře nastoupili a začali si budovat náskok. Obrana pracovala parádně a za ní byl neprůstřelný Martin Babčaník, který přiváděl hráče hostů k šílenství. V 15. minutě byl stav 8:2 a hosté si vzali oddechový čas. Ten však naše hráče nijak nezastavil a na branku hostů se dál valil útok za útokem, které byly úspěšně zakončovány. Poločas se zastavil na stavu 18:7!

Nástup do druhého poločasu vypadal stejně. Do 9. minuty se nám podařilo náskok navýšit dokonce na rozdíl patnácti branek, 22:7! V tuto chvíli bylo o výsledku utkání opravdu rozhodnuto. Zbytek zápasu se dohrával v klidu. Na hřiště se dostali všichni hráči na soupisce a utkání nakonec skončilo drtivým výsledkem 30:17!

Utkání provázela opět skvělá atmosféra, kterou vytvořilo 250 diváků v hledišti, za to Vám patří obrovský dík!!! Vítězstvím jsme si tak pojistili druhé místo v tabulce, již nás nemůže nikdo předběhnout. K poslednímu utkání zajíždíme ještě příští sobotu do Kolína.

Branky: Tomeš 8, Kotík 7, Groh 6, Etrich 5, Gogolák, Kulhánek, Junek a Zelinka po 1

Sestava: Babčaník, Šturma – Gogolák, Etrich, Kotík, Kirschbaum Jakub, Kulhánek, Groh, Zelinka, Tomeš, Voňka, Picha D., Junek, Fiedor R.

2. liga mladších dorostenců

1.HK Dvůr Králové – Jiskra Lázně Třeboň 39:15 (23:8)

Dorostenci byli oslabeni o dvě střelecké opory, Lukáše Pichu a Honzu Neumanna. S jejich absencí se však zbytek týmu vypořádal skvěle a s týmem Třeboně si hravě poradili. Střelecky se nejlépe dařilo Matěji Vitouškovi s devíti brankami, který byl následován Dominikem Jirouskem, Honzou Kirschbaumem a Markem Janebou.

Branky: Vitoušek 9, Jirousek 7, Kirschbaum Jan 7/1, Janeba 6/3, Čipera a Hynek po 3, Bonaventura 2, Koblasa a Šeba po 1

Sestava: Vitvar – Čipera, Hynek, Koblasa, Janeba, Voňka P., Šeba, Kirschbaum Jan, Jirousek, Bonaventura, Vitoušek

Pro naše mladší dorostence to byl poslední zápas v letošním ročníku. Umístí se na 4. nebo 5. místě, záleží na posledním utkání Mladé Boleslavi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *