1. ligaČlankyDorost

Vstup do sezóny nám nevyšel!

HázenáTuto sobotu bylo na programu 1. kolo 1. ligy házené mužů, na naši palubovku zavítalo družstvo TJ Praha Chodov. Starší dorostenci za sebou mají premiéru v nejvyšší soutěži. Mladší dorostenci rozstříleli Plzeň.

 

 

1. kolo 1. ligy mužů

1.HK Dvůr Králové – TJ Praha Chodov 17:23 (8:12)

Vstup do utkání byl poměrně optimistický. Obrana fungovala a v útoku se dařilo, takže jsme šli do dvoubrankového vedení. To jsme drželi až do 17. minuty, kdy hosté srovnali na 5:5 a záhy otočili vývoj utkání v jejich prospěch. Bylo to hlavně díky, tenisovou terminologií, „nevynuceným“ chybám. Míče vypadávaly z rukou, nebo končily na rukách soupeřů, kteří pohodlně zakončovali z rychlých protiútoků. Od této chvíle se přestalo dařit naprosto všechno. Náskok Pražanů narůstal, až se zastavil na poločasovém stavu 8:12.

Ač jsme druhý poločas začínali v útoku, první kdo skóroval, byli opět hosté a první pětiminutovku poločasu vyhráli 3:1, což vedlo trenéra Pichu k vybrání si oddechového času, hned v úvodu poločasu. Ten celkem zafungoval, jelikož jsme následující pasáž vyhráli 3:0 a snížili v 9. minutě na 12:15. V další části zápasu jsme ovšem umřeli na neproměňování šancí a hosté opět odskočili na rozdíl šesti branek, který kontrolovali až do konce utkání.

Máme na čem pracovat, prostor pro zlepšení je obrovský. V dalším kole nás ovšem nečeká vůbec lehký soupeř, zajíždíme na půdu Nového Veselí, které je rozhodně favoritem.

Branky: Etrich a Fiedor po 4, Tomeš 4/2, Kulhánek 3, Kotík a Zelinka po 1

Sestava: Babčaník, Šturma – Černý, Gogolák, Etrich, Kotík, Kirschbaum Jakub, Fiedor Daniel, Kulhánek, Picha Daniel, Junek, Fiedor Robert, Zelinka, Tomeš

 

 

1. liga starších dorostenců

HCB OKD Karviná – HC TJ Náchod 34:18 (17:9)

Starší dorostenci, působící pod hlavičkou Náchoda a taktovkou trenéra Falty mají za sebou premiéru v nejvyšší soutěži. Nebyl to rozhodně jednoduchý začátek zajíždět na půdu tradičně silné Karviné. Věřme, že v domácím prostředí příští víkend se jim bude dařit více.

Přijďte je podpořit. Utkání proti Frýdku-Místku se totiž bude hrát v sobotu od 10:30 hodin ve Dvoře Králové!!!!

Branky: Kosinka a Pich po 5, Šmejkal 4/1, Stára 2, Bonaventura a Tyler po 1

Sestava: Vitvar, Cvejn – Hynek, Stára, Kosinka, Paclík, Janeba, Čipera, Šmejkal, Tyler, Neumann, Beránek, Bonaventura, Pich

 

 

2. liga mladších dorostenců

1.HK Dvůr Králové – Talent Plzeň B 36:17 (16:9)

Mladší dorostenci jako jediný náš kolektiv o tomto víkendu bodoval. Kluci si smlsli na rezervě Talentu Plzeň. Střelecky se prosadili všichni hráči na soupisce, brankáři předváděli parádní zákroky a tak si kluci po závěrečném hvizdu vyslechli zasloužený potlesk.

Další zápas je čeká v sobotu v Třeboni!

Branky: Kirschbaum Jan 8, Voňka Petr 8/2, Jirousek 6, Picha Lukáš 5, Veselý 3, Koblasa a Šeba po 2, Balla 2/1

Sestava: Vitvar, Jerie – Balla, Šeba, Picha Lukáš, Kirschbaum Jan, Koblasa, Jirousek, Veselý, Voňka Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *