Vstup do sezóny nám nevyšel!

HázenáTuto sobotu bylo na programu 1. kolo 1. ligy házené mužů, na naši palubovku zavítalo družstvo TJ Praha Chodov. Starší dorostenci za sebou mají premiéru v nejvyšší soutěži. Mladší dorostenci rozstříleli Plzeň.

 

 

1. kolo 1. ligy mužů

1.HK Dvůr Králové – TJ Praha Chodov 17:23 (8:12)

Vstup do utkání byl poměrně optimistický. Obrana fungovala a v útoku se dařilo, takže jsme šli do dvoubrankového vedení. To jsme drželi až do 17. minuty, kdy hosté srovnali na 5:5 a záhy otočili vývoj utkání v jejich prospěch. Bylo to hlavně díky, tenisovou terminologií, „nevynuceným“ chybám. Míče vypadávaly z rukou, nebo končily na rukách soupeřů, kteří pohodlně zakončovali z rychlých protiútoků. Od této chvíle se přestalo dařit naprosto všechno. Náskok Pražanů narůstal, až se zastavil na poločasovém stavu 8:12.

Ač jsme druhý poločas začínali v útoku, první kdo skóroval, byli opět hosté a první pětiminutovku poločasu vyhráli 3:1, což vedlo trenéra Pichu k vybrání si oddechového času, hned v úvodu poločasu. Ten celkem zafungoval, jelikož jsme následující pasáž vyhráli 3:0 a snížili v 9. minutě na 12:15. V další části zápasu jsme ovšem umřeli na neproměňování šancí a hosté opět odskočili na rozdíl šesti branek, který kontrolovali až do konce utkání.

Máme na čem pracovat, prostor pro zlepšení je obrovský. V dalším kole nás ovšem nečeká vůbec lehký soupeř, zajíždíme na půdu Nového Veselí, které je rozhodně favoritem.

Branky: Etrich a Fiedor po 4, Tomeš 4/2, Kulhánek 3, Kotík a Zelinka po 1

Sestava: Babčaník, Šturma – Černý, Gogolák, Etrich, Kotík, Kirschbaum Jakub, Fiedor Daniel, Kulhánek, Picha Daniel, Junek, Fiedor Robert, Zelinka, Tomeš

 

 

1. liga starších dorostenců

HCB OKD Karviná – HC TJ Náchod 34:18 (17:9)

Starší dorostenci, působící pod hlavičkou Náchoda a taktovkou trenéra Falty mají za sebou premiéru v nejvyšší soutěži. Nebyl to rozhodně jednoduchý začátek zajíždět na půdu tradičně silné Karviné. Věřme, že v domácím prostředí příští víkend se jim bude dařit více.

Přijďte je podpořit. Utkání proti Frýdku-Místku se totiž bude hrát v sobotu od 10:30 hodin ve Dvoře Králové!!!!

Branky: Kosinka a Pich po 5, Šmejkal 4/1, Stára 2, Bonaventura a Tyler po 1

Sestava: Vitvar, Cvejn – Hynek, Stára, Kosinka, Paclík, Janeba, Čipera, Šmejkal, Tyler, Neumann, Beránek, Bonaventura, Pich

 

 

2. liga mladších dorostenců

1.HK Dvůr Králové – Talent Plzeň B 36:17 (16:9)

Mladší dorostenci jako jediný náš kolektiv o tomto víkendu bodoval. Kluci si smlsli na rezervě Talentu Plzeň. Střelecky se prosadili všichni hráči na soupisce, brankáři předváděli parádní zákroky a tak si kluci po závěrečném hvizdu vyslechli zasloužený potlesk.

Další zápas je čeká v sobotu v Třeboni!

Branky: Kirschbaum Jan 8, Voňka Petr 8/2, Jirousek 6, Picha Lukáš 5, Veselý 3, Koblasa a Šeba po 2, Balla 2/1

Sestava: Vitvar, Jerie – Balla, Šeba, Picha Lukáš, Kirschbaum Jan, Koblasa, Jirousek, Veselý, Voňka Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *