Derby je naše!

HázenáV sobotu bylo na programu 3. kolo 1. ligy házené mužů, které na naší palubovku přivedlo tým z Náchoda. Po roční pauze se tak vrátilo tradiční derby se všemi svými rysy. V bouřlivé atmosféře byla k vidění parádní podívaná se spoustou branek. S Náchodem se také utkal náš mladší dorost, který je v úvodu sezony ve skvělé formě. Starší dorostenci stále čekají na první body v nejvyšší soutěži.

 

 

3. kolo 1. ligy mužů

1.HK Dvůr Králové – HC TJ Náchod 33:30 (19:12)

Už od úvodu utkání jsme na Náchod nastoupili s velmi tvrdou obranou, která hostujícím hráčům vyloženě nevyhovovala. Díky ní jsme si už od začátku udržovali vedení, které se nám v rozmezí 12. až 16. minuty podařilo sérií šesti branek zvýšit až na rozdíl sedmi branek, 12:5. Tento rozdíl se nám podařilo udržet, i přes častá vylučování, až do konce poločasu, který skončil na stavu 19:12.

Ze začátku druhého poločasu jsme se dostali do dvojnásobného vyloučení, kterého hostující hráči využili ke snížení na dvě branky. Po zbytek poločasu se nám dařilo držet minimálně dvoubrankový rozdíl. Náchodu se podařilo snížit na jednobrankový rozdíl až ve 29. minutě. Tomu předcházely červené karty za tři dvouminutové tresty pro Dana Fiedora a Radima Kulhánka. Větší drama jsme již ale nedovolili, a dvěma brankami v úplném závěru jsme dokráčeli pro zasloužené vítězství. Největším tahounem týmu byl Tomáš Tomeš, který nastřílel rekordních 16 branek!

Velké díky zaslouží všichni diváci, kteří na zápas dorazili, protože vytvořili parádní atmosféru, za kterou se jim hráči odvděčili premiérovým vítězstvím v letošní sezóně. Děkujeme!

Petr Šulc, trenér Náchoda: „Na straně domácích se jednoznačně skvělým výkonem prezentoval Tomáš Tomeš v prostoru pravé spojky, který nám dával góly z velké dálky a naše obrana ho nedokázala ubránit. Dvůr hrál na hranici tvrdosti, což se mu vyplatilo. Už jen počet vyloučených na straně domácích svědčí o tom, že jejich hra byla agresivní, ale vyplatila se jim.“

V dalším kole nás čeká cesta na hřiště dalšího letošního nováčka, jímž je Brněnský Tatran Bohunice, který zatím figuruje na 4. místě. Utkání se hraje v neděli od 15 hodin.

Branky: Tomeš 16/3, Etrich a Kotík po 4, Zelinka 3, Fiedor Daniel a Kulhánek po 2, Kirschbaum Jakub a Junek po 1

Sestava: Babčaník, Šturma – Černý, Gogolák, Etrich, Kotík, Kirschbaum Jakub, Fiedor Daniel, Fiedor Robert, Kulhánek, Tomeš, Junek, Picha Daniel

Vyloučení: 10 – 4

Diváků 200

Foto z utkání zde

 

 

1. liga starších dorostenců

Handball KP Brno – HC TJ Náchod 26:24 (16:10)

Jen těsně utekl našim starším dorostencům dobrý výsledek v Brně. Na první body v nejvyšší soutěži tak stále čekají.

Další utkání sehrají příští neděli od 12:30 hodin S Talentem Plzeň. Zápas se hraje v Náchodě.

Branky: Pich 10/2, Šmejkal 5, Hynek 3, Tyler 2, Čech, Janeba, Neumann a Stára po 1

Sestava: Cvejn – Hynek, Stára, Paclík, Janeba, Šmejkal, Tyler, Neumann, Beránek, Bonaventura, Čech, Pich

 

 

2. liga mladších dorostenců

1.HK Dvůr Králové – HC TJ Náchod 46:18 (19:6)

Mladší dorostenci předvádějí famózní výkony, tentokrát si smlsli na Náchodu a s přehledem vedou 2. ligu. Na hřišti se prostřídali všichni hráči.

Další zápas je na programu v sobotu od 13 hodin, kdy naši hráči zajíždějí na palubovku Českých Budějovic.

Branky: Voňka 11/2, Jirousek 9, Kirschbaum 9/1, Koblasa 6, Picha 6/1, Veselý 3, Raitr a Šeba po 1

Sestava: Vitvar, Jerie – Raitr, Koblasa, Šeba, Picha Lukáš, Kirschbaum Jan, Jirousek, Veselý, Voňka Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *