Velký obrat ve 2. poločase nám přinesl dva body!

HázenáV sobotu bylo na programu 5. kolo 1. ligy házené mužů, které na naši palubovku přivedlo dalšího regionálního rivala, B tým extraligového Jičína. Oba týmy byly velice oslabeny. Na naší straně chyběl nejlepší střelec týmu, Tomáš Tomeš, který si při utkání v Bohunicích naštípl čéšku. Dále pak Jirka Groh, který odjel s Jičínským A týmem do Dánska k utkání evropského poháru. Vypomoci týmu tak musel Dan Picha a předseda oddílu, Martin Voňka.

 

 

5. kolo 1. ligy mužů

1.HK Dvůr Králové – HBC Ronal Jičín B 25:21 (8:13)

Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře. Jičínští mladíci na nás nastoupili s nepříjemnou vysunutou obranou, která nám poprvé dovolila vstřelit branku až ve 12. minutě! Do té doby vedl Jičín 3:0. Ve stejném duchu probíhal celý zbytek poločasu. Jičín dobře bránil, zakončoval z rychlých protiútoků, nebo do nepozorné, nezformované obrany a my jsme jen stěží drželi krok. Náskok Jičína byl v jednu chvíli až sedmibrankový. Dvěma brankami v závěru poločasu jsme však korigovali na poločasový výsledek 8:13.

Poločasová „domluva“ v kabině byla velice platná, protože do 2. poločasu nastoupil úplně jiný tým. Během čtyř minut jsme sérií čtyř branek stáhli náskok Jičína na jedinou branku. 12:13. Hostující hráči ještě odskočili na tříbrankový rozdíl 13:16. Pak již střílely branky převážně hráči 1HKDK. V závěru poločasu na nás soupeři zkusili, stejně jako v Bohunicích, osobní obranu. Tentokrát se ale brankář Martin Babčaník střelecky neprosadil, i když byl opět až na brankovišti soupeře. Pomyslnou třešničku na dort dal Michal Junek, který potěšil skvěle zaplněnou sportovní halu vstřeleným gólem po otočce ve vzduchu!

Za vítězství 25:21 si tedy odnášíme další dva body a v tabulce jsme poskočili na 5. místo. Velký dík za to patří skvělým fanouškům, kteří povzbuzovali i za nepříznivého vývoje utkání a byli nepochybně naším dalším hráčem na hřišti! Děkujeme Vám!!!

K dalšímu utkání zajíždíme v sobotu na palubovku HC Dukla Praha B. Utkání začíná ve 12 hodin.

Branky: Daniel Fiedor 7/1, Kotík 5/3, Kulhánek a Zelinka po 3, Etrich a Jakub Kirschbaum po 2, Robert Fiedor, Junek a Martin Voňka po 1

Sestava: Babčaník, Šturma – Černý, Gogolák, Etrich, Kotík, Kirschbaum Jakub, Fiedor Daniel, Fiedor Robert, Kulhánek, Junek, Zelinka, Picha Daniel, Voňka Martin

Vyloučení: 4 – 2

Diváků 210

 

 

1. liga starších dorostenců

Sokol Ostrava – HC TJ Náchod 35:30 (20:16)

Starší dorostenci odehráli v Ostravě další vyrovnané utkání. Ač byli ve velice úzké sestavě, výkon týmu byl velice slušný. Na bodový zisk to bohužel opět nestačilo.

Další utkání sehrají v sobotu 26.10. od 10:30 hodin proti Lovosicím. Utkání se hraje ve sportovní hale ZŠ Strž ve Dvoře Králové nad Labem. Přijďte je podpořit!

Branky: Pich 10/1, Kosinka 6, Stára 5, Šmejkal 5/2, Paclík 4

Sestava: Cvejn, Vitvar –Stára, Kosinka, Paclík, Šmejkal, Tyler, Beránek, Pich

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *