Po delší pauze se opět rozeběhly všechny soutěže

HázenáNetradičně v neděli se ve sportovní hale ZŠ Strž konalo 7. kolo 1. ligy házené mužů, které na naši palubovku přivedlo rezervu extraligové Karviné. Do zápasu už mohl na plno nastoupit Tomáš Tomeš a poprvé se letos v domácím prostředí představil Jirka Groh. Starší dorost bojoval o body v Novém Veselí. Mladší dorost si s přehledem smlsnul na posledním týmu tabulky.

 

 

7. kolo 1. ligy mužů

1.HK Dvůr Králové – HCB OKD Karviná B 33:25 (17:11)

Utkání bylo z důvodu obsazené haly přesunuto na nedělní 16 hodinu, ale vinou zpoždění soupeře se začínalo o tři čtvrtě hodiny později. O to víc byli hráči 1HKDK nabuzeni na zápas.

To se projevilo hned v úvodu utkání, kdy jsme odskočili do vedení 3:0. Výborně fungovala obrana a v útoku se dařily kombinace, které na hostující obranu platily. Hru po celý zápas výborně dirigoval Jirka Groh na střední spojce. V 11. Minutě se nám sérií tří branek podařilo zvýšit náskok na pět branek, po té se hra vyrovnala, ale trochu na vrch jsme stále měli my, opět s podporou skvělých fanoušků. Do konce poločasu se nám podařilo rozšířit náš náskok ještě o jednu branku, což znamenalo poločasové vedení 17:11.

V úvodu druhého poločasu se nám podařilo vyhnout tradičnímu útlumu, a tak jsme stále udržovali luxusní vedení, které ve 12. minutě narostlo dokonce na osm branek! V rozmezí od 16. do 20. minuty jsme si však vybrali slabší chvilku a dovolili jsme hostujícím hráčům lehce zdramatizovat utkání snížením na dvoubrankový rozdíl. To donutilo trenéra Pichu vzít oddechový čas. Týmu to pomohlo a sérií 6 branek, na nichž se výrazně podílel nejlepší střelec Tomáš Tomeš, jsme si vzali zpět osmibrankové vedení, které jsme udrželi až do konce zápasu!

Nelze nezmínit zatím největší letošní diváckou návštěvu, 250 diváků, děkujeme Vám za přízeň!

Na závěr podzimu nemáme úplně nejpříjemnější los. Příští neděli zajíždíme na palubovku neoblíbeného soupeře z Bystřice pod Hostýnem, který je momentálně se stejným bodovým ziskem za námi na 5. místě. Víkend na to hrajeme na půdě silných Strakonic, pak v domácím prostředí přivítáme předposlední Louny a podzim zakončíme na palubovce letos suverénně vedoucí Litovle!

Branky: Tomeš 11/2, Groh 7, Kulhánek 5, Etrich 4, Daniel Fiedor 3, Jakub Kirschbaum a Kotík po 1, Karel Hracha ml. 1/1

Sestava: Babčaník, Šturma – Picha Daniel, Etrich, Kotík, Kirschbaum Jakub, Zelinka, Fiedor Daniel, Fiedor Robert, Kulhánek, Hracha Karel ml., Tomeš, Junek, Groh

Vyloučení: 8 – 5

Diváků: 250

 

 

1. liga starších dorostenců

Sokol Nové Veselí – HC TJ Náchod 41:23 (20:8)

Starším dorostencům se opět nepodařilo dosáhnout na premiérové body v nejvyšší soutěži, tentokrát vysoko podlehli v Novém Veselí, kdy bylo prakticky rozhofnuto již po prvním poločase. Chce to trpělivost, první vítězství jistě brzy příjde!

Další utkání sehrají v sobotu 16.11. od 16 hodin na půdě druhého týmu tabulky, Kopřivnice.

Branky: Stára 7, Neumann 6, Pich 6/3, Bonaventura 3, Paclík 1

Sestava: Cvejn – Stára, Hynek, Paclík, Janeba, Metelka, Tyler, Neumann, Bonaventura, Pich, Malínský

Diváků: 80

 

2. liga mladších dorostenců

1.HK Dvůr Králové – Sokol Bělá pod Bezdězem 33:16 (20:8)

Náš mladší dorost je letos opravdu suverénní ve své soutěži. Zatím nepoznal chuť porážky a s úctyhodným skóre 223 vstřelených branek a 129 obdržených vede s přehledem tabulku 2. ligy mladšího dorostu. Tentokrát si hladce poradili s poslední Bělou pod Bezdězem.

Další utkání sehrají v sobotu 16.11. od 9 hodin v Liberci.

Branky: Kirschbaum Jan 8/1, Jirousek 7, Picha Lukáš 6/1, Šeba David 5/1, Voňka Petr 4, Raitr a Veselý po 1, Hampl 1/1

Sestava: Vitvar, Jerie – Raitr, Macejka, Balla, Šeba, Picha Lukáš, Kirschbaum Jan, Hampl, Jirousek, Veselý, Voňka Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *