Vítězství v Bystřici znamená aktuální třetí místo!

Házená8. kolo 1. ligy házené mužů, nás přivedlo na palubovku našeho neoblíbeného soupeře, Bystřice pod Hostýnem, která byla před utkáním na 5. místě v tabulce za námi, se stejným bodovým ziskem. Z tohoto pohledu se čekal vyrovnaný zápas, ovšem v Bystřici se nám nikdy nedařilo. Jednalo se také o zápas dvou týmů s extraligovými zkušenostmi. Starší dorost prohrál na půdě Kopřivnice. Mladší dorost si stále drží svou neporazitelnost a dominuje 2. lize.

 

 

8. kolo 1. ligy mužů

TJ Bystřice pod Hostýnem – 1.HK Dvůr Králové 20:21 (10:10)

Vstup do utkání se nám vydařil, na úvodní branku domácích jsme odpověděli sérií čtyřech branek a dostali jsme se tak do vedení 4:1 v 6. minutě. Pak ovšem přišel výpadek, kdy jsme domácím hráčům dovolili sedmkrát skórovat a nám se to podařilo pouze jednou, i díky neproměnění dvou sedmimetrových hodů. Časové rozmezí od 20. minuty, do konce poločasu jsme však vyhráli 5:2 a tak se do šaten odcházelo za vyrovnaného stavu 10:10.

Druhý poločas byl od začátku až do konce velmi vyrovnaný, se spoustou technických chyb na obou stranách. Se soupeři jsme se přetahovali o jedno, maximálně dvoubrankové vedení a vše směřovalo k infarktovému závěru. V něm vzal na sebe střeleckou zodpovědnost ten nejzkušenější, Dan Fiedor, vstřelil pět branek, a proměněným sedmimetrovým hodem minutu před koncem vlastně rozhodl o našem těsném vítězství. Bohužel byl v hektickém závěru vyloučen za zahození míče, i přesto se však domácím srovnat nepodařilo, poslední střelu z křídla výborně vykryl tradičně skvělý Martin Babčaník.

Z Bystřice pod Hostýnem si tedy odvážíme dva velmi cenné body, jedná se o naše historicky první vítězství na půdě tohoto soupeře a posouvá nás na třetí místo 1. ligy!!!

Příští sobotu hrajeme od 15 hodin na půdě silných Strakonic, které jsou momentálně na druhém místě, o dalším víkendu v domácím prostředí přivítáme předposlední Louny a podzim zakončíme na palubovce letos suverénně vedoucí Litovle!

Branky: Fiedor 5/1, Etrich, Groh a Kotík po 4, Kirschbaum Jakub a Tomeš po 2

Sestava: Babčaník – Gogolák, Etrich, Kotík, Kirschbaum Jakub, Zelinka, Fiedor Daniel, Fiedor Robert, Kulhánek, Tomeš, Groh

Vyloučení: 2 – 3

Diváků: 126

 

 

1. liga starších dorostenců

KH Kopřivnice – HC TJ Náchod 44:26 (23:11)

Starším dorostencům se na půdě druhého týmu tabulky zázrak nepovedl a přivezli si tak vysokou porážku.

Další utkání sehrají v sobotu 23.11. od 14 30 hodin v Náchodě s družstvem Zubří.

Branky: Pich 6, Kosinka 5, Neumann a Metelka po 4, Paclík 3, Tyler 2, Bonaventura a Janeba po 1

Sestava: Cvejn – Kosinka, Paclík, Janeba, Metelka, Tyler, Neumann, Beránek, Bonaventura, Pich

Diváků: 50

 

2. liga mladších dorostenců

Handball Liberec – 1.HK Dvůr Králové 27:31 (12:16)

Ani v sedmém zápase nepoznali naši mladší dorostenci chuť porážky. Týmu chyběl jeden z nejlepších střelců, Honza Kirschbaum. Zbytek týmu ho však dokonale zastoupil a tak kluci po zásluze přivezli z Liberce dva body.

Další utkání sehrají v neděli 24.11. od 16 hodin v domácím prostředí proti Mostu.

Branky: Picha Lukáš 13/4, Jirousek 8, Voňka 6, Šeba 2, Koblasa a Veselý po 1

Sestava: Vitvar, Jerie –Macejka, Balla, Šeba, Picha Lukáš, Koblasa, Jirousek, Veselý, Voňka Petr

Diváků: 32

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *