Na palubovce „půlmistra“ jsme neuspěli!

Házená11. kolo 1. ligy házené mužů nás zavedlo na palubovku vedoucího týmu 1. ligy, Tatranu Litovel. Tento náš tradiční soupeř působí v letošním roce poměrně suverénně a je to zároveň nejproduktivnější tým soutěže. My jsme cestovali, jak je v poslední době na venkovní zápasy tradicí, v úzké sestavě. Náš společný Náchodsko-Dvorský starší dorost přivítal tým Dukly Praha. Mladší dorost se stal „podzimním mistrem“ 2. ligy!

 

 

11. kolo 1. ligy mužů

Tatran Litovel – 1.HK Dvůr Králové 36:29 (20:12)

K utkání s námi opět nemohl odcestovat Jirka Groh, který si plnil extraligové povinnosti za Jičín. Z různých dalších důvodů chyběli také Radim Kulhánek, Michal Junek, Karel Hracha ml. a Kryštof Černý. Stejně jako ve Strakonicích jsme tedy měli pouhé dva hráče na střídání.

Domácí na nás podle očekávání vlétli a rychle se ujali vedení 3:0. My jsme však dokázali adekvátně odpovědět a sérií čtyř branek za sebou jsme převážili vedení na naši stranu. Hosté srovnali, ale my jsme dalšími dvěma brankami odskočili až na 4:6. Po té však přišlo vyloučení na naší straně, kterého domácí dokázali skvěle využít. V útoku jsme ztráceli míče a domácí hráči chodili do rychlých protiútoků, které úspěšně proměňovali. Rázem tak otočili zápas v rozmezí 11. a 20. minuty ze stavu 4:6, sérií osmi branek na 12:6. V tomto okamžiku se nejspíš zápas zlomil. Do konce poločasu nám ještě stačili odskočit o další dvě branky a tak se do šaten šlo za stavu 20:12 pro domácí Tatran.

Druhý poločas byl vyrovnaný a branky padaly rovnoměrně na obou stranách. Naši hráči se nevzdávali a tak museli domácí stále šlapat na plný plyn, protože každé jejich zaváhání bylo potrestáno. Nám to však nestačilo na nic jiného než korigování konečného rozdílu na přijatelných sedm branek. Druhý poločas jsme sice vyhráli 16:17, to ale na body zdaleka stačit nemohlo. Domácí tak slaví zasloužené vítězství a zároveň i vedení 1. ligy po podzimní části. My stejnak můžeme hodnotit naše podzimní účinkování v 1. lize jako nadočekávání dobré.

Náš tým nyní čeká dlouhá zimní přestávka, ve které je potřeba dobře potrénovat a připravit se na jarní část sezony. Ta začíná 16. února!

Branky: Tomeš 8/1, Kotík 7/4, Fiedor Daniel a Gogolák po 4, Etrich 3, Fiedor Robert 2, Kirschbaum Jakub 1

Sestava: Babčaník, Šturma – Gogolák, Etrich, Kotík, Kirschbaum Jakub, Zelinka, Fiedor Daniel, Fiedor Robert, Tomeš

Vyloučení: 5 – 4

Diváků: 312

 

 

1. liga starších dorostenců

HC TJ Náchod – HC Dukla Praha 39:24 (21:12)

Starším dorostencům se ani v posledním zápase proti silné Dukle Praha nepodařilo bodovat a tak končí po podzimní části na posledním místě se ziskem nula bodů, přes zimu je tedy na čem pracovat.

Branky: Pich 10/2, Kosinka 6, Metelka a Tyler po 3, Šmejkal 2/1

Sestava: Cvejn, Malínský – Hynek, Kosinka, Paclík, Janeba, Metelka, Šmejkal, Tyler, Beránek, Bonaventura, Pich

Diváků: 40

 

2. liga mladších dorostenců

TJ Sokol Vršovice – 1.HK Dvůr Králové 18:36 (9:13)

Mladší dorostenci slaví titul podzimního mistra!!!! V deseti zápasech si připsali deset výher a se skóre 352:225 se zaslouženě sluní na prvním místě 2. ligy mladšího dorostu!

Branky: Kirschbaum Jan 8, Jirousek 7, Voňka 7/1, Picha Lukáš a Veselý po 4, Balla, Macejka a Šeba po 2

Sestava: Vitvar, Jerie – Balla, Macejka, Šeba, Picha Lukáš, Kirschabum Jan, Hampl, Jirousek, Veselý, Voňka Petr

Diváků: 23

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *