Dva body z venku potvrzeny!

Lukáš Hloušek FotoVe 13. kole 1. ligy házené mužů jsme na naší palubovce přivítali tým Sokola Nové Veselí a měli jsme jim co vracet. Na podzim jsme v Novém Veselí podlehli sedmibrankovým rozdílem. Mladší dorostenci přivítali před zápasem mužů tým z Třeboně a nečekalo se nic jiného, než povinné dva body. Starší dorostenci bojovali o extraligové body ve Frýdku-Místku.

13. kolo 1. ligy mužů

1.HK Dvůr Králové – Sokol Nové Veselí 27:20 (11:8)

Opět jsme mohli využít služby Jirky Groha, do sestavy se vrátil Dan Fiedor a po dlouhé pauze se na soupisce objevil také velezkušený Miloš Jůza.

Utkání probíhalo opravdu v bouřlivé atmosféře, o kterou se staral jak domácí kotel, tak početná skupinka fanoušků hostujícího týmu! Už od začátku zápasu jsme jasně dávali najevo, že si jdeme pro vítězství. Skvěle fungovala obrana, dařilo se v útoku a v bráně čaroval Martin Babčaník. Výsledkem tak bylo vedení 3:0. Hosté se poprvé prosadili až v 6. minutě, kdy snižovali na jednobrankový rozdíl. To však také bylo naposledy v utkání. Skvěle pracující obrana a „Babča“ v brance, nedovolovali hostům skórovat ani z těch nejvyloženějších pozic. Na druhé straně rozdával efektní a zároveň efektivní přihrávky do pivota Jirka Groh a brankový rozdíl tak narůstal. Ve 20. minutě byl stav 8:4. Pak nás ovšem zabrzdila série vyloučení, hostům se však podařilo snížit pouze o jednu branku na poločasových 11:8.

Ve druhém poločase jsme pokračovali v soustředěném výkonu a pasáž od začátku poločasu do 15. minuty jsme vyhráli 9:2! Desetibrankový rozdíl nás trošku ukolébal, polevili jsme v obraně a hostům se tak dařilo postupně snižovat. Né však víc, jak na šestibrankový rozdíl. Vítězství jsme si pohlídali a připisujeme si další důležité dva body do tabulky!

Jak už bylo zmíněno na začátku, celé utkání doprovázela skvělá, bouřlivá atmosféra, za kterou Vám hráči děkují!!!

Nejlepším střelcem našeho týmu byl opět Tomáš Tomeš s devíti brankami!

V sobotu 1.3. od 17 hodin nás čeká derby v Náchodě, přičemž oba týmy dělí v tabulce jediný bod. Přijeďte nás podpořit, do haly „plechovky“ Na Hamrech!

Branky: Tomeš 9/3, Fiedor Daniel a Kotík po 4. Etrich a Zelinka po 3, Groh a Hracha Karel ml. po 2

Sestava: Babčaník, Šturma – Gogolák, Etrich, Kotík, Kirschbaum Jakub, Zelinka, Kulhánek, Fiedor Robert, Tomeš, Hracha Karel ml., Fiedor Daniel, Jůza, Groh

Vyloučení: 5 – 2

 Diváků: 200

 

1. liga starších dorostenců

SKP Frýdek-Místek – HC TJ Náchod 25:17 (12:6)

Starším dorostencům se ani ve Frýdku-Místku nepodařilo bodovat a stále tedy čekají na premiérové body v nejvyšší soutěži.

Další zápas starší dorostenci sehrají v sobotu 1.3. od 15 hodin ve Sportovní hale ZŠ Strž proti týmu Handball KP Brno. Určitě by jste si tento zápas neměli nechat ujít, protože mají velkou šanci konečně bodovat.

Branky: Šmejkal 5, Pich 4/4, Hynek 3, Stára 2, Čipera a Neumann po 1

Sestava: Cvejn, Vitvar – Stára, Kosinka, Paclík, Čipera, Tyler, Neumann, Bonaventura, Hynek, Pich, Šmejkal

Diváků: 30

 

2. liga mladších dorostenců

1.HK Dvůr Králové – TJ Jiskra Třeboň 36:21 (16:11)

Mladší dorostenci zatím poměrně suverénně kralují 2. lize a tak se v utkání s 5. Třeboní nečekalo nic jiného, než další domácí vítězství.

První poločas byl dost vyrovnaný, hosté po většinu času dotahovali pouze dvoubrankový náskok domácích. Na pět branek se našim hráčům podařilo uskočit až v závěru poločasu.

Od úvodu druhého poločasu však naši hráči postupně začali navyšovat svůj náskok ve vedení, který se nakonec zastavil na drtivých 15 brankách! Nezabránilo tomu ani vyloučení jedné z opor, Lukáše Pichy za tři dvouminutové tresty.

Nejlepším našim střelcem v utkání byl s 11 brankami Petr Voňka, do střelecké listiny se však zapsali všichni hráči v poli!

Další zápas sehrají v sobotu 1.3. od 14 30 hodin v Náchodě, před utkáním mužů!

Branky: Voňka Petr 11/1, Picha Lukáš 7, Kirschbaum Jan a Jirousek po 6, Balla 3/2, Hampl, Macejka a Šeba po 1

Sestava: Vitvar, Jerie – Balla, Macejka, Šeba, Picha Lukáš, Kirschabum Jan, Hampl, Jirousek, Voňka Petr

Diváků: 60

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *