1. ligaČlankyDorost

Jarní premiéra na jedničku!

HázenáZimní přestávka je za námi a o tomto víkendu se opět rozeběhly všechny házenkářské soutěže. Mladší dorostenci bojovali o body na palubovce druhého týmu tabulky v Plzni. Náchodsko/Dvorský starší dorost přivítal v sobotu v Náchodě Karvinou. A muži se představili ve 12. kole 1. ligy na palubovce pražského Chodova.

12. kolo 1. ligy mužů

TJ Praha Chodov – 1.HK Dvůr Králové 24:27 (13:13)

K utkání s námi odcestoval také Jirka Groh, jelikož Jičín hrál své extraligové utkání již v sobotu. Na druhou stranu chyběli Dan Fiedor s Michalem Junkem.

V úvodu utkání jsme se ujali vedení 1:0 a jednobrankové vedení jsme udržovali zhruba do 10 minuty. Domácí museli stále dotahovat. V 10. minutě se ovšem karta obrátila a domácí se sérií dvou branek ujali vedení 6:5 a dotahovat jsme museli my. V 18. minutě se nám ovšem podařilo uskočit sérií tří branek do dvoubrankového vedení 10:8 a ve 24. minutě dokonce 12:9. Závěr poločasu však patřil domácím hráčům, jejichž čtyřbranková střelecká šňura znamenala, že se do šaten odcházelo za nerozhodného stavu 13:13.

Druhý poločas byl od začátku opět vyrovnaný, přičemž za delší konec jsme po většinu času tahali my. Domácí se dostali do vedení pouze na moment ve 13. minutě. Zlom v utkání nastal v 18. minutě, kdy se nám podařilo sérií čtyř branek uskočit na čtyřbrankové vedení 25:21. Menší komplikace nastala ve 25. minutě, kdy za třetí dvouminutový trest uviděl červenou kartu Jirka Groh. Vítězství jsme si však už utéct nenechali. Domácí stačili pouze snížit na tříbrankový rozdíl a my si tak připisujeme velice cenné dva body za vítězství 27:24.

Nejlepším střelcem našeho týmu byl již tradičně Tomáš Tomeš s devíti brankami!

Již za týden, v sobotu 22.2. netradičně od 19 hodin přivítáme ve Sportovní hale ZŠ Strž tým Sokola Nové Veselí. Určitě dorazte!

Branky: Tomeš 9/3, Etrich 6. Groh 5, Zelinka 3, Kotík a Kulhánek po 2

Sestava: Babčaník, Šturma – Gogolák, Etrich, Kotík, Kirschbaum Jakub, Zelinka, Kulhánek, Fiedor Robert, Tomeš, Hracha Karel ml.

Vyloučení: 6 – 5 ČK: Groh

Diváků: 63

 

 

1. liga starších dorostenců

HC TJ Náchod – HCB OKD Karviná 25:31 (14:14)

Po zimní pauze zavítal na palubovku Náchoda velmi silný soupeř z Karvinné. Již od první minuty bylo jasné, že naši nebudou chtít dát soupeřům nic zadarmo a tradičního účastníka dorostenecké extraligy potrápili. To se poté odrazilo na poločasovém skóre 14:14.

Druhý poločas byl až do 25. minuty velmi vyrovnaný, pak přišlo pár nevynucených chyb a Karviná si nakonec odvezla vydřené 2 body s výsledkem 25:31.

Další zápas starší dorostenci sehrají v sobotu 22.2. od 10 30 hodin ve Frýdku-Místku.

Branky: Pich 13, Kosinka 4, Stára a Čipera po 2, Paclík, Šmejkal, Neumann a Vitoušek po 1

Sestava: Cvejn – Stára, Kosinka, Paclík, Janeba, Čipera, Šmejkal, Tyler, Neumann, Beránek, Bonaventura, Vitoušek, Hynek, Pich

Diváků: 55

 

2. liga mladších dorostenců

SSK Talent Plzeň B – 1.HK Dvůr Králové 27:27 (14:14)

Mladší dorostenci uhráli na palubovce druhého týmu tabulky cennou remízu a stále se bez porážky drží na čele tabulky!

Přitom úvod utkání jim vůbec nevyšel. Domácí utekli do pětibrankového vedení 6:1, které v polovině poločasu dokonce navýšili ještě o jednu branku na 11:5. Našim hráčům se podařilo ještě před poločasovou pauzou korigovat na stav 14:10 pro domácí.

Vysoké vedení si domácí hráči udržovali i do půlky druhého poločasu, kdy se ovšem začala karta obracet a ve 21. minutě se naši hráči dokonce ujali poprvé v zápase vedení 21:22. Závěr utkání byl pak velice vyrovnaný, domácí si opět vzali jednobrankové vedení na svou stranu. V poslední minutě však Lukáš Picha vyrovnal z nařízeného sedmimetrového hodu na konečných 27:27.

Největšími střeleckými tahouny našeho týmu v utkání byli s 9 brankami Petr Voňka a s 8 brankami Lukáš Picha.

Další zápas sehrají v sobotu 22.2., netradičně od 17 hodin přivítají ve Sportovní hale ZŠ Strž tým TJ Jiskra Třeboň.

Branky: Voňka Petr 9/2, Picha Lukáš 8/1, Kirschbaum Jan 5, Balla Dan 3, Macejka Štefan 2,

Sestava: Vitvar, Jerie – Balla, Macejka, Šeba, Picha Lukáš, Kirschabum Jan, Jirousek, Voňka Petr

Diváků: 25

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *