I Dukla odjela ze Strže s prázdnou! – KONTUMOVÁNO

Lukáš Hloušek FotoV 17. kole 1. ligy házené mužů jsme na naší palubovce přivítali rezervu extraligové Dukly Praha, které jsme chtěli oplatit podzimní porážku z Prahy. Starší dorostenci zavítali do Lovosic. Mladší dorostence čekal po týdenní pauze nepříjemný soupeř z Pardubic!

17. kolo 1. ligy mužů

Utkání bylo nakonec kontumováno v náš prospěch. Za tým Dukly nastoupili totiž tři hráči na hostování, což není povolené! Pro nás se tedy nic nemění, krom změny skóre, z pohledu obdržených branek pozitivní, z pohledu vstřelených jsme si pohoršili. Tomáš Tomeš (11 branek) a všichni ostatní hráči přišli také o své zásahy v tabulce střelců, což je asi největší škoda pro nás.

1.HK Dvůr Králové – HC Dukla Praha B                           10:0 k      „32:25 (18:11)“

Hned v úvodu utkání jsme se ujali vedení, první branku vstřelil Martin Kotík a začal tím „poločas snů“. Předváděli jsme soustředěný výkon jak v útoku, tak v obraně a drželi jsme Duklu na tří-brankovém rozdílu. V 8. minutě to bylo 5:2, v 16. minutě ještě 10:7. V rozmezí 17. až 24. minuty jsme sérií pěti branek odskočili na osmibrankový rozdíl a takřka bezchybná hra dovolila, aby se na palubovce prostřídali všichni hráči z lavičky. Náskok ještě narostl na devět branek ve 27. minutě, to byl největší brankový rozdíl v zápase. Hosté však ještě do konce poločasu dokázali korigovat na poločasových 18:11.

Ve druhém poločase jsme asi podlehli jakémusi uspokojení z předvedené hry v 1. poločase, možná jsme se také už viděli na plese, který po té následoval. Dukla zlepšila hru a výsledkem bylo postupné stahování našeho náskoku. Na nejnižší rozdíl se dostali v 16. minutě, kdy snížili na 24:20. Ve 20. minutě ještě drželi čtyřbrankový rozdíl. Pak jsme ale opět zabrali a čtyř-brankovou šňůrou jsme znovu odskočili na rozdíl osmi branek ve 25. minutě. O výsledku utkání již nebylo pochyb. Závěr zápasu patřil Martinu Babčaníkovi v brance, který to jak se říká „zavřel“ a hráči Dukly z něho museli být opravdu nešťastní. Nebyli ho schopni prostřelit ani ze sedmimetrových hodů. I přesto se jim nakonec podařilo korigovat na sedmibrankový rozdíl. Konečný výsledek tedy zní 32:25.

Nejlepším našim střelcem byl opět Tomáš Tomeš, který tentokrát nastřílel dokonce jedenáct branek! V hale opět panovala skvělá atmosféra, kterou vytvořila slušná návštěva, i přes krásné jarní počasí, které venku panovalo. Toho si opravdu vážíme, děkujeme!!!!

Další utkání hrajeme v sobotu 29.3. od 14 hodin na palubovce zachraňující se rezervy Karviné. Počítáme, že za domácí nastoupí několik hráčů A týmu, takže to určitě nebude jednoduchý zápas!

Branky: Tomeš 11/2, Fiedor Daniel 6, Zelinka 4, Etrich a Kotík po 3, Hracha 2, Junek, Kirschbaum Jakub a Kulhánek po 1

Sestava: Babčaník, Šturma – Gogolák, Etrich, Kotík, Kirschbaum Jakub, Fiedor Daniel, Kulhánek, Junek, Fiedor Robert, Zelinka, Tomeš, Hracha, Jůza

Vyloučení: 5 – 3

Diváků: 140

 

 

1. liga starších dorostenců

HK .A.S.A. Město Lovosice – HC TJ Náchod 51:21 (28:9)

Další zápas starší dorostenci hrají v sobotu 29.3. od 14:30 hodin v Náchodě, proti týmu Nového Veselí.

Branky: Stára a Roztočil po 5, Neumann 4, Mach, Štok a Tyler po 2, Paclík 1

Sestava: Cvejn – Stára, Hynek, Paclík, Štok, Mach, Tyler, Neumann, Roztočil, Malínský

 

 

2. liga mladších dorostenců

1.HK Dvůr Králové – 1.HC Pardubice 34:30 (18:15)

Kluci postrádali v utkání zraněného brankáře Honzu Vitvara, celý zápas tak musel v brance zvládnout starší žák Dominik Jerie.

V prvním poločase byla k vidění vyrovnaná hra, kdy dokonce po většinu času za kratší konec tahali naši hráči. Zlepšenou hrou v závěru poločasu se jim však podařilo vývoj utkání otočit a do šaten se nakonec odcházelo za příznivého stavu 18:15 pro nás. Komplikací bylo vyloučení Honza Kirschbauma takřka v poslední vteřině poločasu. Viděl třetí dvouminutový trest a to znamená červenou kartu. Už tak úzký kádr teda byl ještě více oslaben.

Na hře našeho týmu to však nenechalo žádnou stopu a kluci si většinu druhého poločasu udržovali slušný náskok pěti až šesti branek a v poklidu si tak dokráčeli pro další vítězství. V této sezoně již čtrnácté z patnácti odehraných zápasů!

Další zápas hrají kluci příští sobotu, kdy se od 15 hodin představí na palubovce posledního týmu tabulky v Bělé pod Bezdězem.

Branky: Picha Lukáš 11, Voňka Petr 7, Jirousek 4, Balla 4/1, Kirschbaum Jan 3, Macejka a Šeba po 2, Koblasa 1

Sestava: Jerie – Balla, Macejka, Šeba, Kirschbaum Jan, Picha Lukáš, Jirousek, Voňka Petr, Koblasa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *