Jičín urval výhru až v závěru!

Lukáš Hloušek FotoV 16. kole 1. ligy házené mužů jsme zajížděli k dalšímu regionálnímu derby na palubovku rezervy extraligového Jičína. Ve zdejší hale se nám dlouhodobě nedaří a body se odtud rozhodně nevozí snadno, přesto jsme jeli odhodláni porvat se o co nejlepší výsledek. Starší dorostenci přivítali v Náchodě tým Ostravy, se kterým chtěli poprvé v sezoně bodovat!

16. kolo 1. ligy mužů

HBC Ronal Jičín B – 1.HK Dvůr Králové 26:24 (13:11)

V utkání jsme postrádali Jirku Groha, který má v současné době pozastavenou činnost a o jeho dalším osudu bude rozhodovat disciplinární řízení. Řeší se zákrok na Petra Ramse ve finále českého poháru proti týmu Dukly Praha, kde nastoupil za Jičín.

Vstup do utkání nám vyšel na výbornou a v 9. minutě jsme vedli 1:5! Domácí se po té trošku zvedli a korigovali na 7:8 v 19. minutě. Naše pozorná obrana a trpělivá hra v útoku nám však vrátila celkem solidní vedení 7:11 ve 24. minutě. Jenže pak přišel fatální útlum, kdy jsme odevzdávali laciné míče v útoku a domácí nás trestali z rychlých brejků. Do konce poločasu se prosadili ještě šestkrát, za to my ani jednou. Výsledkem byl tedy obrat na poločasových 13:11 pro domácí Jičín.

Začátkem druhého poločasu jsme se vzchopili a ve 4. minutě už na světelné tabuli svítil vyrovnaný stav 14:14. Ve 13. minutě jsme dokonce vedli 16:18! Domácí však sérií tří branek opět otočili vývoj utkání v jejich prospěch. Po té se hrála vyrovnaná pasáž hry, kdy se oba týmy střídaly v jednobrankovém vedení. Zlom nastal ve 26. minutě za stavu 22:23 pro nás, kdy byl nesmyslně vyloučen Martin Babčaník v brance. V trháku do něj hráč domácích naskočil do brankoviště a následný střet rozhodčí posoudili nekompromisně tak, že „Babču“ vyloučili. Domácí této výhody dokonale využili a sérií tří branek se dostali do vedení 25:23. Nám se ještě podařilo korigovat na 25:24, na nic víc už však nezbývaly síly. Domácí přidali ještě jednu branku a závěr utkání dohrávali v útoku. Výsledkem tedy je těsná porážka 26:24 na palubovce Jičína.

Do Jičína nás přijela podpořit i skupinka fanoušků, kterým bychom moc chtěli poděkovat za jejich podporu. V hale byli opravdu slyšet! Nejlepším našim střelcem byl opět deseti gólový Tomáš Tomeš.

Další utkání hrajeme v sobotu 22.3. netradičně od 15 hodin. Na domácí palubovce přivítáme opět extraligovou rezervu, tentokrát týmu HC Dukla Praha. Všichni jste srdečně zváni!

Branky: Tomeš 10/3, Kulhánek 5, Fiedor Daniel 3, Etrich a Fiedor Robert po 2, Kotík a Zelinka po 1

Sestava: Babčaník, Šturma – Gogolák, Etrich, Kotík, Kirschbaum Jakub, Fiedor Daniel, Kulhánek, Junek, Fiedor Robert, Zelinka, Tomeš

Vyloučení: 3 – 4

Diváků: 140

 

 

1. liga starších dorostenců

HC TJ Náchod – Sokol Ostrava 26:27 (17:12)

Starším dorostencům se v letošní sezoně nedaří, nezískali ani bod a smůla se lepí na paty. Zápas proti Ostravě měl od první minuty svůj náboj a dorostenci se během pěti minut dostali do čtyř brankového vedení, které vydrželo až do druhého poločasu.

Po přestávce se ale „ostraváci“ probudili, vyrovnali a přetahovali se s našima o jednu branku až do samotného závěru. Naši 2 minuty před koncem neustáli tlak a těsně podlehli Ostravě 26:27.

Další zápas dorostenci hrají v Lovosicích, kde se budou prát o první body v sezoně.

Branky: Pich 8/2, Neumann 6, Stára 5, Kosinka 4, Paclík 2, Čipera 1

Sestava: Cvejn, Vitvar – Stára, Kosinka, Paclík, Čipera, Hynek, Metelka, Tyler, Neumann, Beránek, Bonaventura, Vitoušek, Pich

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *