V derby se nám nedařilo

HázenáVe 14. kole 1. ligy házené mužů nás čekala odveta derby na palubovce Náchoda, které jsme na podzim v domácím prostředí vyhráli 33:30. Mladší dorostence čekal stejný soupeř o dvě hodiny dřív než muže. Starší dorostenci bojovali o extraligové body v domácím prostředí ve Dvoře Králové nad Labem s týmem Brna.

14. kolo 1. ligy mužů

HC TJ Náchod – 1.HK Dvůr Králové 30:19 (18:8)

V utkání jsme postrádali Jirku Groha, který hrál ve stejnou dobu extraligu za Jičín. Z dalších důvodů chyběli také Robert Fiedor, Michal Junek a Karel Hracha ml.

Hned v úvodu utkání na nás domácí „vlítli“ a hrála se opravdu zběsilá házená nahoru dolů, ze které však moc branek nepadalo. I tak se hosté ujali vedení 2:0. To se nám záhy podařilo vyrovnat a v 7. minutě jsme drželi stav 3:3. Poté ovšem domácí využili naší neúspěšnosti v útoku, vyráželi rychlými protiútoky do nepřipravené obrany a šňůrou šesti branek se ujali ve 13. minutě vedení 9:3. Po této pasáži se hra na chvíli vyrovnala, ve 21. minutě byl stav 11:6. V tu dobu byli za vzájemnou „potyčku“ vyloučeni do konce zápasu domácí Osoba a náš Tomáš Tomeš a zhruba pět minut na to viděl červenou kartu také Radim Kulhánek, o její oprávněnosti by se dalo dost pochybovat. Náchod v té době vedl o 10 branek, nám na střídačce zbýval jediný hráč do pole a o osudu zápasu se zdálo být rozhodnuto.

V úvodu druhého poločasu se nám podařilo stáhnout rozdíl o dvě branky na 18:10. Domácí měli však zápas ve svých rukou a luxusní náskok si v klidu drželi. Když byl po té v průběhu poločasu za třetí dvouminutový trest vyloučen do konce zápasu také Martin Kotík, utkání se opravdu už jen dohrávalo.

Výsledek a průběh zápasu nás velice mrzí, hlavně kvůli dvorským fanouškům, kterých do Náchoda dorazilo opravdu velké množství. Patří Vám za to obrovský dík!

V sobotu 8.3. od 17 hodin přivítáme na naší palubovce tým Tatran Bohunice a budeme chtít odčinit špatný výkon z Náchoda!

Branky: Fiedor Daniel 4, Kotík 4/1, Kirschbaum 3, Etrich, Kulhánek a Zelinka po 2, Jůza a Tomeš po 1

Sestava: Babčaník, Šturma – Gogolák, Etrich, Kotík, Kirschbaum Jakub, Zelinka, Kulhánek, Tomeš, Fiedor Daniel, Jůza

Vyloučení: 8 – 8 (ČK: Tomeš, Kulhánek, Kotík)

Diváků: 200

 

 

1. liga starších dorostenců

HC TJ Náchod – Handball KP Brno 27:30 (10:13)

Starším dorostenci se letos poprvé představili ve Dvoře Králové nad Labem a soupeřem jim byl tabulkový soused z Brna. Celý zápas se hrála celkem vyrovnaná hra, ale za o něco delší konec většinu času tahali hráči z Brna, kteří si tak odváží dva body.

Další zápas starší dorostenci sehrají v neděli 9.3. od 13:30 hodin na palubovce vedoucí Plzně.

Branky: Pich 8/3, Čipera 5, Hynek 4, Neumann a Stára po 3, Paclík a Tyler po 2,

Sestava: Cvejn – Stára, Kosinka, Paclík, Čipera, Šmejkal, Neumann, Beránek, Bonaventura, Vitoušek, Hynek, Pich, Tyler

 

2. liga mladších dorostenců

HC TJ Náchod – 1.HK Dvůr Králové 22:40 (12:20)

Mladším dorostencům se v derby vedlo mnohem lépe než jejim starším kolegům a po drtivém vítězství o 18 branek si připisují další vítězství. V tabulce 2. ligy ml. dorostu jsou stále bez porážky a jejich náskok na druhý tým činí 3 body!

Další zápas sehrají v sobotu 8.3. od 15 hodin ve sportovní hale ZŠ Strž s týmem Českých Budějovic!

Branky: Picha Lukáš 13, Kirschabaum Jan 7, Jirousek a Voňka Petr po 5, Macejka a Šeba po 3, Balla a Hampl po 2

Sestava: Vitvar, Jerie – Raitr, Balla, Macejka, Šeba, Picha Lukáš, Kirschabum Jan, Hampl, Jirousek, Voňka Petr

Diváků: 51

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *