Z Karviné jsme body neodvezli!

Lukáš Hloušek FotoV 18. kole 1. ligy házené mužů jsme zajížděli na palubovku v té době posledního týmu tabulky, rezervy extraligové Karviné. Domácí mají stále reálnou šanci na záchranu a tak se čekal velmi težký zápas. Starší dorostenci přivítali v Náchodě tým Nového Veselí. Mladší dorostenci cestovali na palubovku posledního týmu tabulky do Bělé pod Bezdězem!

18. kolo 1. ligy mužů

HCB OKD Karviná B – 1.HK Dvůr Králové 30:22 (15:9)

Do Karviné jsme odjížděli pouze se dvěma hráči do pole na střídání, které navíc trápily zdravotní potíže. Nejvíce chyběl v útoku Radim Kulhánek, jako další alternativa na post střední spojky, dost byla znát také absence pilíře obrany Kuby Kirschbauma.

První branku zápasu vstřelili domácí, my jsme na to však dokázali odpovědět sérií tří vstřelených gólů a ujali jsme se vedení 1:3 ve 4. minutě zápasu. Jednobrankové vedení jsme udržovali až do 15. minuty. Po sérii zbytečných vyloučení na naší straně domácí hráči dokázali odskočit na čtyřbrankový rozdíl 10:6 a následně dokonce 14:7 ve 28. minutě. Poločas nakonec skončil šestibrankovým rozdílem 15:9.

Vstup do dalšího poločasu nám opět vyšel a snížili jsme náskok hostů na čtyři branky a zdálo se, že máme v tu dobu více ze hry. Pak ovšem přišlo další zbytečné vyloučení, kterého domácí dokonale využili a rázem odskočili na osmibrankový rozdíl 20:12 v 10. minutě. Hra se po té na čas vyrovnala, branky padaly rovnoměrně na obou stranách. Ve 20. minutě se nám díky šňůře tří branek podařilo přiblížit domácím na čtyři branky 23:19. Další nápor se však už nekonal. Domácí znovu odskočili na osm branek 27:19 ve 26. minutě zápasu a zbytek utkání se už více méně dohrával.

Nejlepším střelcem našeho týmu byl tradičně Tomáš Tomeš se svou obvyklou porcí 10 branek!

Další utkání hrajeme až v sobotu 12.4., kdy na naší palubovce přivítáme od 17 hodin tým TJ Bystřice pod Hostýnem. Nyní následuje reprezentační přestávka.

Branky: Tomeš 10/2, Fiedor Daniel a Kotík po 4, Hracha 2, Gogolák a Zelinka po 1

Sestava: Babčaník, Šturma – Gogolák, Etrich, Kotík, Fiedor Daniel, Fiedor Robert, Zelinka, Tomeš, Hracha

Vyloučení: 5 – 6

Diváků: 115

 

 

1. liga starších dorostenců

HC TJ Náchod – Sokol Nové Veselí 19:33 (9:17)

Další zápas starší dorostenci hrají v sobotu 12.4. od 10:30 hodin ve Dvoře Králové nad Labem, proti týmu KH Kopřivnice!

Branky: Šmejkal 6, Kosinka 6/1, Janeba, Stára a Tyler po 2, Paclík 1

Sestava: Cvejn, Malínský – Stára, Kosinka, Paclík, Janeba, Hynek, Šmejkal, Tyler, Neumann, Beránek, Roztočil

 

 

2. liga mladších dorostenců

Sokol Bělá pod Bezdězem – 1.HK Dvůr Králové 22:33 (9:15)

Kluci opět postrádali v utkání zraněného brankáře Honzu Vitvara. V brance tedy znovu stál starší žák Dominik Jerie. Chyběl také Honza Kirschbaum. Po delší pauze způsobené zraněním se do sestavy vrátil Lukáš Veselý.

Kluci dávali od samého začátku utkání jasně najevo, kdo je na hřišti pánem a brzy již vedli tříbrankovým rozdílem. Toto vedení v 19. minutě rozšířili dokonce na sedm branek 5:12. Do poločasu domácí ještě korigovali na šestibrankový rozdíl 9:15.

Úvod druhé poločasu byl poměrně vyrovnaný až do 13. minuty, kdy byl ještě brankový rozdíl sedmibrankový. Rozmezí od 14. do 22. minuty však naši hráči vyhráli 1:8 a bylo definitivně rozhodnuto. Do konce zápasu domácí zvládli pouze snížit na jedenáctibrankový rozdíl.

Nejlepším střelcem týmu byl s jedenácti trefami Petr Voňka.

Další zápas hrají kluci v sobotu 12.4., kdy od 17 hodin přivítají v domácím prostředí tým Handball Liberec.

Branky: Voňka Petr 11/1, Picha Lukáš 8, Jirousek 7, Veselý 4, Šeba 2, Koblasa 1

Sestava: Jerie – Balla, Macejka, Šeba, Picha Lukáš, Koblasa, Jirousek, Voňka Petr, Veselý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.