Strakonice ve Strži padly!

Lukáš Hloušek FotoVe 20. kole 1. ligy házené mužů jsme na naší palubovce přivítali jeden z vedoucích týmů tabulky, ČZ HBC Strakonice 1921. Strakonice naposledy prohrály 7. prosince na palubovce Loun, od té doby si počínají suverénně. Na podzim jsme si ze Strakonic přivezli porážku 18:27. Starší dorostenci zavítali na hřiště silného Zubří. Mladší dorostenci utrpěli první porážku v letošní sezoně na palubovce Mostu!

20. kolo 1. ligy mužů

1.HK Dvůr Králové – ČZ HBC Strakonice 1921 30:26 (14:9)

Po zranění se na naši soupisku vrátil Radim Kulhánek. Tým byl opět jako v minulém zápase doplněn o zkušené matadory Dana Pichu s Martinem Voňkou.

První branku utkání vsítil tradičně Tomáš Tomeš. Hosté v zápětí otočili skóre na svoji stranu, stav 1:2 v sedmé minutě. Kdo by tušil, že to však bylo poprvé a také naposledy v utkání, kdy budou Strakoničtí ve vedení. Sérií čtyř branek jsme uskočili do vedení 5:2. Základem úspěchu byla dobrá a tvrdá obrana, která nás sice často posílala do oslabení, v brance nás však jistil tradičně jistý Martin Babčaník. Hosté početní výhody dokázali vždy využít maximálně ke snížení na jednobrankový rozdíl. Ve 14. minutě svítil na světelné tabuli ještě těsný stav 6:5. Po té jsme hostům odskočili na tříbrankový rozdíl, který jsme udržovali po zbytek poločasu a v závěru jsme jej dokonce zvýšili na pět branek, 14:9. Menší komplikací bylo vyloučení Michala Junka v závěru poločasu, za úder do vrchní poloviny těla naskakujícího protihráče.

V úvodu druhého poločasu se hostům podařilo sérií tří branek snížit na dvoubrankový rozdíl 15:13. Na méně jak dvě branky jsme však hosty nepustili a postupem času jsme si pětibrankové vedení vzali zpět. Komplikace nastala v 11. Minutě, kdy nás rozhodčí vyloučeními poslali pouze do tří hráčů. I tuto kritickou chvíli jsme však přečkali a dovolili jsme strakonickým hráčům snížit opět pouze na dvoubrankový rozdíl 22:20 v 15. minutě 2. poločasu. V zápětí jsme si opět vytvořili pětibrankový rozdíl, který jsme udržovali až do závěru utkání. Hosté pouze korigovali na konečných 30:26.

Diváci viděli kvalitní utkání s vysokým nasazením na obou stranách, které se hrálo ve skvělé atmosféře, ke které přispěla i početná skupina fanoušků Strakonic. Děkujeme všem divákům, kteří dorazili, za skvělou podporu!

Další utkání hrajeme v sobotu 3.5., kdy se od 17 hodin představíme na palubovce zachraňujících se Loun.

 

Branky: Tomeš 11/5, Etrich 6, Fiedor Daniel a Kirschbaum Jakub po 4, Kulhánek a Zelinka po 2, Junek 1

Sestava: Babčaník, Šturma – Fiedor Robert, Gogolák, Etrich, Kotík, Kirschbaum Jakub, Zelinka, Fiedor Daniel, Kulhánek, Voňka Martin, Picha Daniel, Tomeš, Junek

Vyloučení: 10 (Přímá ČK Junek) – 3

Diváků: 130

 

 

 
1. liga starších dorostenců

HC Zubří – HC TJ Náchod 44:13 (21:5)

Další zápas hrají kluci v sobotu 3.5., kdy se od 10:30 hodin představí na domácí palubovce ve Dvoře Králové nad Labem proti týmu Jičína. Derby bude o to pikantnější, že na straně Jičína nastupuje opora našeho A týmu, Tomáš Tomeš. Utkání Náchod – Jičín s dvorskou účastí na obou stranách byste si tedy určitě neměli nechat ujít.

Branky: Kosinka 5/1, Šmejkal 3, Čipera, Hynek, Metelka, Paclík a Štok po 1

Sestava: Cvejn, Vitvar – Hynek, Čipera, Kosinka, Paclík, Štok, Janeba, Šmejkal, Tyler, Metelka, Mach

 

 

 
2. liga mladších dorostenců

HK Baník Most – 1.HK Dvůr Králové 19:18 (9:10)

Skvělá série mladších dorostenců skončila na palubovce Mostu. Kluci oslabeni o zraněného Lukáše Pichu utrpěli těsnou porážku, která je první v letošní sezoně. Po většinu utkání sice vedli, v závěru se však štěstí přiklonilo na stranu domácích hráčů. Mistrovský titul to však dorostencům už vzít nemůže.

Další zápas hrají kluci v sobotu 3.5., kdy se od 14:30 hodin představí na palubovce Lokomotivy Louny.

Branky: Voňka Petr 8/3, Kirschbaum Jan 5/1, Jirousek a Šeba po 2, Macejka 1

Sestava: Vitvar, Jerie – Raitr, Balla, Macejka, Šeba, Koblasa, Kirschbaum Jan, Hampl, Jirousek, Voňka Petr, Veselý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *