V souboji obran byla úspěšnější Bystřice!

Lukáš Hloušek FotoV 19. kole 1. ligy házené mužů jsme na naší palubovce přivítali neoblíbeného soupeře TJ Bystřice pod Hostýnem. V podzimním utkání na palubovce Bystřice pod Hostýnem jsme zvítězili nejtěsnějším možným rozdílem 21:20 a stejně vyrovnané utkání se čekalo i nyní. Mladší dorostenci se stali mistry 2. ligy (skupina Čechy)!!!

19. kolo 1. ligy mužů

1.HK Dvůr Králové – TJ Bystřice pod Hostýnem 17:19 (5:12)

V utkání jsme opět nemohli využít služeb zraněného Radima Kulhánka. Sestavu tak museli posílit zkušení matadoři a už spíše funkcionáři Dan Picha s Martinem Voňkou.

První branku utkání jsme vstřelili my, jmenovitě Tomáš Tomeš. Hosté však na každý náž zásah dokázali ihned reagovat a do 18. minuty se tak hrála vyrovnaná partie, na ukazateli svítil stav 5:5. Od 18. minuty však přišla veliká krize v útoku. Naše střely lítaly z nepřipravených pozic mimo branku, nebo si s nimi dokázal poradit brankář Bystřice a hosté hlavně z rychlých protiútoků, nebo z útoků do nepřipravené obrany stříleli snadné branky. Do konce poločasu jsme dokázali vstřelit pouze žalostné dvě branky na rozdíl od soupeře, který jich dal sedm. Poločasový výsledek tedy byl 7:12

V úvodu druhého poločasu jsme se jako první opět trefili my. Hosté však dvěma brankami za sebou odpověděli a odskočili na 8:14. Od třetí do desáté minuty jsme však zlepšili hru a podařilo se nám snížit na rozdíl pouhé branky 13:14. V tu chvíli se zdálo, že jsme na koni a obrat ve skóre bude následovat. Hosté ovšem dvěma brankami opět odskočili na bezpečný rozdíl tří branek 13:16 v 16. minutě. Do konce zápasu se nám i přes enormní snahu nepodařilo přiblížit na více jak dvě branky. Na každou naši branku hosté dokázali odpovídat a dokráčeli si tak pro vítězství v utkání, ve kterém padlo neobvykle malé množství branek.

Snad jsme si střeleckou smůlu v tomto utkání vybrali až do dna a v soubojích s prvními dvěma týmy tabulky už se zase bude dařit!

Další utkání hrajeme až v sobotu 26.4., kdy na naší palubovce přivítáme od 17 hodin tým jeden z vedoucích týmů tabulky a aspiranta na titul, ČZ HBC Strakonice 1921.

Branky: Fiedor Daniel 6, Kirschbaum Jakub 5, Tomeš 5/1, Etrich 1

Sestava: Babčaník, Šturma – Fiedor Robert, Gogolák, Etrich, Kotík, Kirschbaum Jakub, Zelinka, Fiedor Daniel, Jůza, Picha Daniel, Voňka Martin, Hracha, Tomeš,

Vyloučení: 4 – 6

Diváků: 180

2. liga mladších dorostenců

1.HK Dvůr Králové – Handball Liberec 35:24 (20:12)

Neporažení mladší dorostenci po zásluze získali tímto vítězstvím nad Libercem tři kola před koncem soutěže titul mistra 2. ligy (skupina Čechy) a mají tak právo postupu do nejvyšší soutěže.

Pro vítězství si šli od samého začátku a bylo prakticky rozhodnuto po prvním poločase, který kluci vyhráli 20:12. Úvod druhého poločasu navíc vyhráli 6:0 a o vítězi již nebylo vůbec žádných pochyb. Stinnou stránkou utkání bylo zranění Lukáše Pichy, oslavy mistrovského titulu to však ani jemu nevzalo.

GRATULUJEME!

Další zápas hrají kluci v sobotu 27.4. od 12:30 hodin na palubovce HK Baníku Most.

Branky: Voňka Petr 8/1, Kirschbaum Jan 7, Jirousek 6, Picha Lukáš 5/2, Šeba 3, Balla, Hampl a Koblasa po 2

Sestava: Vitvar, Jerie – Balla, Koblasa, Šeba, Picha Lukáš, Kirschbaum Jan, Hampl, Jirousek, Voňka Petr, (zranění, ale i na lavičce přítomní Macejka a Veselý)