S mistrem jsme prohráli se vztyčenou hlavou!

Lukáš Hloušek FotoVe 22. kole 1. ligy házené mužů na naši palubovku dorazil již jistý vítěz letošního ročníku 1. ligy mužů, Tatran Litovel. Litovel k nám přijela slavit, což jsme jim jednoznačně chtěli znepříjemnit. Mladší dorostenci se loučili s letošní vydařenou sezonou výhrou a postupují do 1. ligy mladšího dorostu! Starší dorost zakončil letošní ročník 1. ligy staršího dorostu porážkou na palubovce Dukly Praha!

22. kolo 1. ligy mužů

1. HK Dvůr Králové – Tatran Litovel 22:23 (12:10)

Tým byl před tímto vrcholem sezony silně oslaben. Scházeli disciplinárně potrestaní Jirka Groh s Radimem Kulhánkem. Pracovní vytížení a zdravotní potíže nedovolily nastoupit ani trojici Junek, Hracha, Šturma. Do dresu se tedy opět museli obléci naši funkcionáři, Dan Picha s Martinem Voňkou.

Již od začátku utkání bylo znát, že Litovel zde nebude mít nic zadarmo. V 6. minutě to bylo 3:1 v náš prospěch. Neskutečné zákroky předváděl v brance Martin Babčaník. V útoku se hosté výrazně zaměřili na našeho nejlepšího střelce Tomáše Tomeše, o to více prostoru však měli ostatní a nejvíce toho využívali Kuba Kirschbaum s Danem Fiedorem. Náš náskok postupně narostl až na 6:3 ve 12. minutě a hosté byli donuceni vzít si oddechový čas. Ten jim vyložene prospěl, protože rázem korigovali na 7:6 v 19. minutě. Nám se pak opět povedla pasáž hry, kdy jsme dali tři branky a žádnou neobdrželi a opět jsme uskočili do solidního vedení 11:7 ve 25. minutě. Do konce poločasu však hosté náš náskok opět stáhli a do kabin se tedy šlo za stavu 12:10

Od úvodu druhého poločasu se hrála vyrovnaná hra. Branky padaly rovnoměrně na obou stranách. Toto platilo až do 20. minuty, kdy byl stav 18.15 pro nás. Pak však nastaly dvě situace, které nám zkomplikovaly život. Skvěle hrající Dan Picha na rozehrávce se zranil a odstoupil ze zápasu a obranář Martin Voňka se vyfauloval, dostal červenou kartu a taktéž nemohl dále pokračovat. Hosté rázem otočili vývoj zápasu na svoji stranu a ujali se vedení 18:19. Na to se nám podařilo odpovědět a rychle jsme srovnali na 19:19. Pak jsme však obdrželi tři branky z rychlých protiútoků a zdálo se, že je po zápase. Stav 19:22 ve 27. minutě. Hráči v sobě však našli ještě poslední síly a za podpory skvělého domácího publika se podařilo snížit na stav 22:23. Byla dokonce příležitost na srovnání. Se střelou Martina Kotíka ze spojky si však brankář hostů poradil a Litovel si těsný náskok následně pohlídala v útoku. Konečný výsledek tedy je 22:23.

Škoda těsné prohry na závěr sezony, ale utkání to bylo dramatické, pohledné, ve skvělé, bouřlivé atmosféře a snad se i tak líbilo! Děkujeme za návštěvu a podporu v celé sezoně!!!

Sezónu jsme tedy zakončili na 5. místě s vyrovnanou bilancí 11 výher, 11 porážek a také vyrovnaným skóre 514:516, čímž jsme se stali nejlepší obranou 1. ligy!!! Tomáš Tomeš sice v oficiálních tabulkách střelců figuruje na druhém místě, o branku za prvním Zbránkem. My ho však právem můžeme považovat za nejlepšího střelce 1. ligy, protože mu nebyl započítán kontumovaný zápas s Duklou Praha, kde nastřílel 11 branek!!!

Branky: Fiedor Daniel 8, Kirschbaum Jakub 6, Kotík a Picha Daniel po 3, Zelinka 1, Tomeš 1/1

 

Sestava: Babčaník – Fiedor Robert, Gogolák, Etrich, Kotík, Kirschbaum Jakub, Zelinka, Fiedor Daniel, Jůza, Voňka Martin, Picha Daniel, Tomeš,

Vyloučení: 5 (ČK: Voňka) – 4

Diváků: 230

 

 

 

2. liga mladších dorostenců

1. HK Dvůr Králové – Sokol Vršovice 43:24 (22:13)

Už od 19. Kola bylo jasné, že naši mladší dorostenci jsou mistry pro letošní ročník 2. ligy mladšího dorostu. A suverénně jako mistři si počínali i od úvodu utkání s předposledním týmem tabulky. Dá se říci, že již v 19. minutě 1. poločasu bylo po zápase, protože naši mladíci vedli 19:5!!!! Po celý zápas, stejně jako po většinu sezony se prezentovali rychlou a pohlednou házenou a diváci tak na konci zápasu mohli tleskat za suverénní vítězství 43:24, kdy se do střelecké listiny zapsali všichni hráči na soupisce. Nejvíce střelecky vynikla čtveřice Petr Voňka, Ruda Koblasa, Jan Kirschbaum a Dominik Jirousek. V brance vše jistili Honza Vitvar a Dominik Jerie.

Branky: Voňka Petr 9/1, Kirschbaum Jan a Koblasa po 8, Jirousek 7, Šeba 4, Balla, Macejka a Veselý po 2, Hampl 1

Sestava: Vitvar, Jerie – Balla, Macejka, Šeba, Kirschbaum Jan, Jirousek, Voňka Petr, Veselý

Mladší dorost 1. HK Dvůr Králové má nyní právo postupu do celonárodní 1. ligy a náš klub tuto možnost využije. Od příštího ročníku se tedy naši mladší dorostenci budou střetávat s týmy jako HC Dukla Praha, HC Zubří, HCB OKD Karviná, HK Lovosice, atd… Naposledy se zde hrála 1. liga mladšího dorostu v sezoně 2006/2007, úspěch je to tedy obrovský!

Hráči, kteří se podíleli na postupu: Jan Vitvar, Dominik Jerie – David Šeba, Lukáš Picha, Jan Kirschbaum, Rudolf Koblasa, Dominik Jirousek, Lukáš Veselý, Petr Voňka, Štefan Macejka, Dan Balla, Matyáš Hampl, Jakub Raitr

Realizační tým: trenér Martin Voňka, asistent trenéra Daniel Picha, vedoucí družstva Martin Kotík

Mladší dorost 1. HK Dvůr Králové - Mistr 2. ligy mladšího dorostu (Čechy)
1. liga starších dorostenců

HC Dukla Praha – HC TJ Náchod 36:22 (16:8)

Naši hráči jeli odehrát poslední zápas sezony na palubovku Dukly Praha, kde byla poslední šance získat alespoň jeden bod v letošní sezoně. Ani zde se to však nepodařilo a končí tedy sezonu s nulovým počtem bodů. Zkušenost pro naše hráče je to však obrovská a jistě ji uplatní při přechodu do kategorie mužů!

Branky: Stára 5, Pich 5/1, Kosinka 4/1, Metelka, Neumann a Šmejkal po 2, Janeba a Tyler po 1

Sestava: Cvejn – Čipera, Stára, Kosinka, Paclík, Janeba, Metelka, Šmejkal, Tyler, Neumann, Hynek, Pich

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *