V Lounech se nám nedařilo

Lukáš Hloušek FotoVe 21. kole 1. ligy házené mužů jsme zavítali na palubovku zachraňujících se Loun, které stále ještě živí naději na nesestupovou pozici. V podzimním utkání na naší palubovce jsme zvítězili 30:22. Do Loun cestovali ke svému utkání také mladší dorostenci!

21. kolo 1. ligy mužů

Lokomotiva Louny – 1. HK Dvůr Králové 21:19 (8:9)

Jak je u nás poslední dobou zvykem, na venkovní utkání odjížděl úzký kádr. Nejcitelnějším oslabením byla asi absence Dana Fiedora.

Vstup do utkání nám vyšel skvěle. Domácí se nemohli prosadit přes výtečně chytajícího Martina Babčaníka, který kryl nespočet stoprocentních šancí, a v útoku se nám celkem dařilo. Díky tomu jsme v 11. minutě drželi vysoké vedení 1:7. Zbytek první půle se nesl ve znamení útočného zmaru obou mužstev a za zbylých 18 minut padlo již pouhých 9 branek. Bohužel jsme začali vytvářet technické chyby a některé z nich Louny dokázaly potrestat z rychlých útoků. Poločasové skóre se nakonec zastavilo na hubených 8:9 pro nás.

Druhou půli lounští začali aktivně a ujali se hned vedení 11:10. K tomu navíc měli k dispozici dvojnásobnou přesilovku, díky které mohli odskočit. Opak se stal však pravdou a po sérii technických chyb jsme se do trháku dostali opět my. Stav 10:14 ve 38. minutě. Lounům se nedařilo vůbec nic a my jsme trpělivou hrou navyšovali svůj náskok. Dvanáct minut před koncem bylo skóre 12:17 v náš prospěch. Poté se ovšem domácí zvedli i díky našemu nedůrazu v obraně. Závěr vůbec nezvládli především rozhodčí a docházelo k častým strkanicím, které vyústily v necitlivě udělenou červenou kartu pro Radima Kulhánka za „faul“ na unikajícího protihráče (hráč Loun si zakopl o vlastní nohu). Tato červená karta znamená s největší pravděpodobností stopku na jeden zápas, takže Radim nejspíš bude chybět v posledním utkání s Litovlí. V 59. minutě se domácím podařilo poprvé v utkání dostat do vedení 20:19. My jsme měli šanci srovnat v poslední minutě, kdy se do útoku vydal i brankář Babčaník. Střela však těsně minula horní roh branky Loun a domácí na druhé straně dali gól do prázdné branky na konečných 21:19.

Poslední utkání sehrajeme v sobotu 10.5., kdy na naší palubovce přivítáme od 17 hodin již jistého mistra 1. ligy, Tatran Litovel. Určitě jim budeme chtít oslavy mistrovského titulu aspoň trošku narušit. Všichni jste srdečně zváni!!!

Branky: Tomeš 9/5, Kirschbaum Jakub, Kulhánek a Zelinka po 2, Etrich, Fiedor Robert, Jůza a Kotík po 1

Sestava: Babčaník, Šturma – Fiedor Robert, Gogolák, Etrich, Kotík, Kirschbaum Jakub, Zelinka, Jůza, Kulhánek, Tomeš,

Vyloučení: 4 – 7 (Přímá ČK: Kulhánek)

Diváků: 55

 

 

 

2. liga mladších dorostenců

Lokomotiva Louny – 1. HK Dvůr Králové 27:25 (12:12)

Stejně jako muži, i mladší dorostenci utrpěli v Lounech těsnou porážku.

Zhruba do 6. minuty prvního poločasu naši hráči udržovali těsné vedení. Pak však přišla série pěti branek domácích a od té doby kluci tahali za kratší konec. Poločasový výsledek se jim však ještě podařilo udržet na remízovém stavu 12:12.

V úvodu druhého poločasu domácí odskočili do dvoubrankového vedení, které se jim podařilo uhájit až do závěrečného hvizdu.

Poslední zápas letošní úspěšné sezony hrají kluci v sobotu 10.5., kdy od 15 hodin přivítají ve Strži tým TJ Sokol Vršovice.

Branky: Voňka Petr 10, Kirschbaum Jan 6/1 Jirousek 4, Balla 2, Macejka, Šeba a Veselý po 1

Sestava: Vitvar, Jerie – Balla, Macejka, Šeba, Kirschbaum Jan, Jirousek, Voňka Petr, Veselý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.