Shrnutí sezony 2013/2014

HázenáO tomto víkendu skončily soutěže i našim žákům, což byly poslední kategorie našeho klubu, které ještě hrály. Je na čase tedy zhodnotit uplynulou sezonu. Stručně se dá říci, že byla pro náš klub úspěšná!

Muži – 1. liga

Muži skončili v letošním ročníku 1. ligy na krásném 5. místě, s vyrovnanou bilancí 11 výher, 11 porážek a taktéž vyrovnaným skóre 514:516, což před sezonou opravdu nikdo nečekal. Hlavním cílem byla záchrana v soutěži, která se ovšem postupem času proměnila dokonce až v boj o třetí místo tabulky! Nejlepším střelcem týmu a zároveň těsně druhým nejlepším střelcem 1. ligy, byl Tomáš Tomeš, který nastřílel ve 20 zápasech 150 branek! V příští sezoně nejspíš čeká 1. ligu velká obměna týmů.

Po sportovní stránce by mělo být vše jasné. Soutěž by měl opustit letošní mistr Tatran Litovel, který má právo postupu do extraligy a podle všech zpráv podal přihlášku do nejvyšší soutěže. Opačným směrem by měl jít poslední tým extraligy, KH Kopřivnice. Ze soutěže by měli sestoupit poslední dva týmy, tedy TJ Lokomotiva Louny a HCB OKD Karviná B. Ty by měli nahradit vítězové baráže mistrů druhých lig, Talent Plzeň B a TJ STM Olomouc. Nejisté je setrvání v soutěži týmu Dukly Praha B. Jak to však bude před začátkem soutěže, je vždy překvapení, protože záleží na zájmu klubů o postup, potažmo setrvání v soutěži.

Do hry zasáhli tyto hráči, celkem 18 (v závorce počet branek): Martin Babčaník (1), Pavel Šturma – Tomáš Tomeš (150), Daniel Fiedor (88), Pavel Etrich (61), Martin Kotík (60), Radim Kulhánek (48), Jakub Kirschbaum (35), Martin Zelinka (32), Jiří Groh (31), Karel Hracha ml. (8), Lukáš Gogolák (7), Robert Fiedor (6), Michal Junek (4), Daniel Picha (3), Miloslav Jůza (2), Martin Voňka (1), Kryštof Černý

Autor -Lukáš Hloušek Foto Autor -Lukáš Hloušek Foto Autor -Lukáš Hloušek Foto
Návštěvnost zápasů mužů za celou sezonu se po dvou letech opět dostala přes 2000 diváků! Přesněji, 2050 diváků si v letošní sezoně našlo cestu na házenou do haly ve Strži a na výkonech našich hráčů to bylo znát. Tato skutečnost nás velice těší! Absolutní zaznamenané maximum je z roku 2009/2010, kdy se zde hrála extraliga. V tom roce navštívilo všechny zápasy celkem 6420 diváků. V těsném závěsu je premiérová prvoligová sezona 2000/2001, v tom roce to bylo 6300 diváků. Více čtěte zde.
Autor -Lukáš Hloušek Foto

Starší dorost – 1. liga

Starší dorostenci mají za sebou účast v nejvyšší soutěži. Sice skončili poslední, ale nasbírané zkušenosti budou moci zúročit ve 2. lize (Čechy), kterou bychom chtěli přihlásit od příští sezony. Nejlepším střelcem týmu byl Pavel Pich (Náchod), který nastřílel 130 branek, z dvorských hráčů byl nejúspěšnější Jan Neumann, který nastřílel branek 47. Příprava dorostenců na novou sezonu začíná 11. srpna v 18 hodin na atletickém oválu.

Kompletní plán přípravy naleznete zde Tabulka!

Do hry zasáhli tyto dvorští hráči, celkem 8 (v závorce počet branek): Jan Neumann (47), Michal Paclík (21), Lukáš Hynek (17), Josef Čipera (14), Pavel Bonaventura (10), Marek Janeba (7), Matěj Vitoušek (3), Jan Vitvar

Společné foto Společné foto - zakončení sezony dorostu

Mladší dorost – 2. liga (Čechy)

Mladší dorostenci mají za sebou veleúspěšnou sezonu. Jak již bylo několikrát zmíněno, stali se mistry 2. ligy (Čechy) s bilancí 17 výher 1 remízy a 2 porážek, které ovšem přišly až v úplném závěru, kdy bylo rozhodnuto o titulu. Díky tomu mají právo postupu do nejvyšší soutěže a toto právo budeme chtít uplatnit. Nejlepšími střelci týmu byli shodně se 155 brankami Lukáš Picha a Petr Voňka. I mladším dorostencům začíná příprava na novou sezonu 11. srpna v 18 hodin na atletickém oválu.

Kompletní plán přípravy naleznete zde Tabulka!

Do hry zasáhli tyto hráči, celkem 13 (v závorce počet branek): Lukáš Picha (155), Petr Voňka (155), Jan Kirschbaum (123), Dominik Jirousek (104), David Šeba (36), Lukáš Veselý (27), Dan Balla (27), Rudolf Koblasa (22), Štefan Macejka (17), Matyáš Hampl (7), Jakub Raitr (2), Jan Vitvar, Dominik Jerie

Společné foto Společné foto - Mistři Mladší dorost

Starší žáci

Starší žáci se v letošním roce zúčastnili 10 turnajů s celkovou bilancí 14 vítězství, 2 remíz a 19 porážek. Jejich skóre činilo 413 vstřelených branek a 441 obdržených. Nejlepším střelcem týmu se stal Dan Balla s 93 vstřelenými brankami. V podzimní části obsadili celkové 3. místo v konkurenci týmů Handball Liberec B,  1. HC Pardubice, Loko Česká Lípa a TJ Turnov. V jarní části obsadili celkové 4. místo v konkurenci týmů HC TJ Náchod, Loko Česká Lípa, ElektroPraga Jablonec a TJ Turnov.

Do hry zasáhli tyto hráči, celkem 18 (v závorce počet branek): Jan Blažek, Dominik Jerie (13) – Dan Balla (93), Matyáš Hampl (73), Jakub Raitr (63), Jan Folda (45), Filip Šturm (43), Zdeněk Krejčí (39), Martin Picha (22), Dominik Glas (8), Lukáš Hrneček (6), Marek Šíl (5), Jan Mencl (2), Jakub Kamberský (1), Matěj Pavelka, Lukáš Jarolímek, Matěj Šturm, David Nanár

Společné foto Starší žáci Starší žáci

Mladší žáci

Mladší žáci se v letošním roce zúčastnili 9 turnajů s celkovou bilancí 21 vítězství, 2 remíz a 13 porážek. Jejich skóre činilo 420 vstřelených branek a 374 obdržených. Nejlepším střelcem týmu se stal Zdeněk Krejčí se 183 vstřelenými brankami. V podzimní části obsadili celkové 1. místo v konkurenci týmů Handball Liberec B,  DHK Loko Liberec a ElektroPraga Jablonec. V jarní části obsadili celkové 5. místo v konkurenci týmů Handball Liberec A, HBC Ronal Jičín, HC TJ Náchod, Handball Liberec B, 1. HC Pardubice, DHK Loko Liberec a ElektroPraga Jablonec.

Do hry zasáhli tyto hráči, celkem 14 (v závorce počet branek): Jiří Blažek – Zdeněk Krejčí (183), Dominik Glas (55), Martin Picha (46), Jakub Kamberský (40), Lukáš Hrneček (40), Marek Šíl (30), Jiří Skořepa (12), Matěj Pavelka (11), David Nanár (2), Jakub Všetečka (1), Benjamín Erben, Daniel Fiedor ml, Nicolas Steiner

Společné foto Mladší žáci Mladší žáci

Minižáci

Minižáci nebyli v letošním roce přihlášeni do pravidelné soutěže organizované krajským svazem. Důvodem byl požadavek svazu na povinné zařazení osobní obrany, což se našim trenérům zdálo jako nesmysl pro tak malé hráče. Celkem se tedy zúčastnili tří turnajů. Odměnou pro malé házenkáře tak byl mezinárodní turnaj v Litovli, kterého se účastnili od 23. – 25. května, a kde obsadili, v konkurenci týmů z celé ČR a jednoho ze Slovenska, deváté místo s bilancí 3 vítězství a 8 porážek.

Do hry zasáhli tyto hráči, celkem 10 (v závorce počet branek): Daniel Fiedor ml. (74), Jakub Kuhn (57), Tomáš Voňka (29), Matěj Pavelka (18), Šimon Teuber (13), Nicolas Steiner (8), Antonín Černý (7), Tomáš Havel (3), Jaroslav Novák (1), David Mrázek

Společné foto

Přípravka

I naši nejmladší házenkáři, kteří se formou zábavných cvičení a her učí základy házené se v letošním roce činili. Je v nich velký příslib do budoucna a pro příští sezonu jsou připraveni účastnit se turnajů v malé házené (4+1). Nábor hráčů probíhá neustále během celého roku, nikdy není pozdě na to začít, proto rodiče neváhejte! Informace o trénincích, na které můžete svou ratolest přivézt, aby si házenou vyzkoušela, najdete na webových stránkách klubu www.1hkdk.cz/treninky. S házenou se můžete seznámit také na všech základních školách v našem městě, kde probíhají kroužky miniházené! Čtvrté a páté třídy základních škol po té soupeří v tradiční DVORSKÉ ŠKOLNÍ LIZE MINIHÁZENÉ, pořádané pod záštitou našeho klubu. Více o tom níže. Aktivní nábor bude probíhat po letních prázdninách!

Nábor Hrajte miniházenou

Školní liga miniházené

Zdárně proběhl další ročník školní ligy. Do soutěže se opět zapojily všechny ZŠ z města a dokonce i z Bílé Třemešné. Tato klání jsou stále velice populární. V kategorii 4. tříd zvítězila ZŠ Podharť a v kategorii 5. tříd ZŠ 5. květen. Nejlepším střelcem v kategorii 4. tříd se stal Karel Vašák z týmu ZŠ Podharť se 147 brankami. Nejlepším střelcem v kategorii 5. tříd se stal Patrik Šimek z týmu ZŠ 5. květen se 77 brankami. Školní liga objevuje neustále nové házenkářské talenty a nejinak tomu bude i v roce příštím.

Školní liga 2013/2014 Školní liga 2013/2014 Školní liga 2013/2014

V letošním roce to je již 70 let, co se v našem městě začala hrát házená. Nejdříve národní, později se přešlo na mezinárodní. Pokud Vás zajímá více o naší historii, mnoho informací naleznete v sekci https://www.1hkdk.cz/historie!
70 let házené ve Dvoře Králové nad Labem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *