Postupujeme do 3. kola Českého poháru

HázenáTJ Sparta Kutná Hora – 1. HK Dvůr Králové 12:20 (9:11)

Utkání se mělo hrát na venkovním hřišti v Kutné Hoře. Z důvodu nepříznivého počasí však nakonec bylo přesunuto do sportovní haly v Ledči nad Sázavou.

První zkušenosti s mužskou házenou si v tomto zápase připsala hned čtveřice dorostenců. Náš tým do utkání vlétl ve velkém stylu a v 6. minutě vedl 0:5 a následně 1:6. Ve 13. minutě byl stav 4:8 v náš prospěch. Pak se však naši střelci na 10 minut odmlčeli a domácí dokázali srovnat na 8:8. To naše hráče evidentně probralo a sérií tří branek do konce poločasu si opět vzali vývoj utkání do svých rukou. Domácí ještě v poslední minutě poločasu korigovali na stav 9:11.

Úvod druhého poločasu nám také vyšel a uskočili jsme do vedení 9:14. Domácí ještě dokázali sérií tří branek snížit na stav 12:14. Pak už však byl na hřišti pouze jeden tým. Za posledních 14 minut zápasu nedovolili naši hráči domácím vstřelit ani jednu branku a sami jich vstřelili šest. Výsledkem je tak poměrně jasné vítězství 12:20.

Na soupeře v dalším kole si budeme muset chvíli počkat a včas Vás budeme informovat. O nadcházejícím víkendu nás čeká první mistrovské utkání 1. ligy proti Bystřici pod Hostýnem. V sobotu 20.9. od 17 hodin ve Sportovní hale ZŠ Strž!

Branky: Zelinka 5/1, Kotík a Neumann po 3, Gogolák a Jůza  3/1, Paclík, Picha Lukáš a Kulhánek po 1

Sestava: Babčaník – Paclík, Etrich, Kotík, Kirschbaum Jakub, Kirschbaum Jan, Jůza, Kulhánek, Picha Lukáš, Neumann, Bonaventura, Zelinka, Gogolák

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *