Premiérový zápas nevyšel podle představ!

V 1. kole 1. ligy házené mužů jsme na naší palubovce přivítali neoblíbeného soupeře z Bystřice pod Hostýnem, se kterým jsme na jaře v domácím prostředí prohráli těsným rozdílem. Starší dorostenci přivítali tým Košutky z Plzně a mladší dorost zažil premiéru v nejvyšší soutěži s Duklou Praha!

1. kolo 1. ligy mužů

1. HK Dvůr Králové – TJ Bystřice pod Hostýnem 24:27 (9:13)

Od začátku zápasu jsme tahali za kratší konec. Váznul hlavně útok, ale ani obrana nebyla tak pevná jako minulý ročník a to ještě Babčaník v brance dost situací zachránil výborným zákrokem. Utkání bylo poměrně nervózní z obou stran a tak se nehrála příliš pohledná házená, do které zapadli i oba dost nepřesní sudí. Bystřice hrála trpělivě, trestala chyby v naší obraně, a když se k tomu přidalo i špatné proměňování našich šancí skončil poločas zaslouženým vedením hostů 13:9.

Po důrazné poločasové domluvě jsme byli odhodlaní s výsledkem něco udělat. Hra se ale vůbec nezměnila. V útočné části jsme hráli stále zbytečně složitě a hlavně bez dostatečného pohybu, hosté hráli stále stejně, stačilo jim totiž trestat chyby Dvora v obraně a tak to vypadalo na jejich pohodové vítězství. Po našem timeoutu zlikvidoval Babčaník dva trháky hostů a dal tak týmu velký impulz do hry. Obrana začala pracovat o mnoho lépe, ale hlavně se začalo dařit v útočné fázi. Zrychlil se přechod do útoku a tak jsme dali pár jednoduchých branek a náskok Bystřice se začal tenčit. Poslední dvě minuty zápasu byly dost hektické, nervozita stoupala, do zápasu neustále vstupovali rozhodčí což ani jednomu týmu nepřidalo na klidu. Za stavu 24:25 chvíli před koncem se zdálo, že by domácí mohli vybojovat nějaký ten bod. V samotném závěru ale hosté udrželi nervy na uzdě více než domácí a ze Dvora si odvezli oba body.

Bystřice vyhrála zaslouženě. Utkání ukázalo, že máme na čem pracovat, hlavně obranu je třeba zlepšit, stejně tak jako souhru v útoku. První zápasy ročníku nám prostě nejdou.  Pozitivum je třeba hledat v tom, že se do týmu postupně budeme snažit zabudovávat dorostence a kádr tak omlazovat. Střelecky se v zápase opět ukázal loňský král střelců Tomeš, příslibem je určitě výkon loni ještě mladšího dorostence Lukáše Pichy. V brance se také představil starší dorostenec Robert Boháč.

Příští kolo jedeme na půdu nováčka do Plzně. Rezerva úřadujícího mistra ČR nebude rozhodně lehký soupeř a body doma nebude chtít rozdávat.

 

Branky: Tomeš 7/1, Fiedor Daniel a Kulhánek po 4, Hracha, Kirschbaum Jakub, Picha Lukáš a Zelinka po 2, Etrich 1

Sestava: Babčaník, Boháč – Paclík, Picha Daniel, Etrich, Kotík, Kirschbaum Jakub, Zelinka, Fiedor Daniel, Jůza, Kulhánek, Hracha, Tomeš, Picha Lukáš

Vyloučení: 5 – 4

Diváků: 180

 

 

 

2. liga starších dorostenců

1. HK Dvůr Králové – TJ Košutka 20:19 (10:11)

Starší dorostenci se po loňské prvoligové zkušenosti v barvách Náchoda představili letos poprvé doma jako 1HKDK. V 1. kole 2. ligy staršího dorostu přivítali plzeňský tým TJ Košutka.

Utkání to bylo od samého začátku vyrovnané. První branku zápasu vstřelili naši hráči. Hosté ovšem ihned otočili vývoj skóre a po většinu poločasu si udržovali jednobrankové vedení. Těsně před koncem prvního poločasu byl za třetí dvouminutový trest vyloučen domácí Jan Neumann. Poločasové skóre se zastavilo na stavu 10:11.

Nastavený trend pokračoval i ve druhém poločase. Hosté vždy o branku vedli, ale naši hráči stále dorovnávali skóre utkání. Obrat nastal až ve 23. Minutě, kdy jsme se sérií tří branek, dostali do vedení o dvě branky. Tento náskok se podařilo rozšířit i na tři branky. Ve 29. minutě 2. poločasu, kdy byl stav 20:17. Zdálo se, že je rozhodnuto. Hosté však ještě sáhli k osobní obraně. Na nic víc, než snížení na jednobrankový rozdíl to nestačilo. Naši hráči si koncovku utkání pohlídali a po roce tak konečně mohli oslavit vítězství!

Příští utkání sehrají v sobotu 27.9. od 15 hodin v Dolní Cerekvi.

Branky: Janeba, Jirousek a Koblasa po 4, Čipera 3, Kirschbaum Jan a Vitoušek po 2, Neumann 1/1

Sestava: Vitvar, Boháč – Čipera, Balla, Janeba, Hynek, Kirschbaum Jan, Neumann, Jirousek, Bonaventura, Vitoušek, Koblasa

 

 

1. liga mladších dorostenců

1. HK Dvůr Králové – HC Dukla Praha 23:35 (11:15)

Mladší dorostenci ke své premiéře v nejvyšší soutěži asi nemohli dostat silnějšího soupeře. Dukla ukázala svou sílu hned v úvodu, kdy uskočila do vedení 1:4. Toto vedení ještě navýšili až na 6 branek v 16. minutě. Naši kluci však bojovali, hrála se opravdu moderní házená nahoru-dolů. Od 16. minuty se začal náskok Dukly snižovat. Branku doslova zavřel starší žák Dominik Jerie a i naše obrana přiváděla hostující hráče k zoufalství. Výsledkem tak bylo snížení na tři branky ve 25. minutě. Hosté byli donuceni vzít si oddechový čas a to je uklidnilo. Další snižování náskoku již nedovolili a konečné skóre prvního poločasu tak bylo 11:15.

Jak našim hráčům vyšel závěr poločasu prvního. Úvod druhého poločasu jim nevyšel vůbec. Přestalo se dařit v útoku a hosté trestali z rychlých protiútoků. Výsledkem tak byl vývoj skóre na strašlivých 12:26 ve prospěch Dukly ve 14. minutě 2. poločasu. Od této chvíle už brankový rozdíl dále nenarůstal, o vítězi utkání však nebylo pochyb. Konečné skóre se zastavilo na stavu 23:35. Nejlepším střelcem našeho týmu byl s deseti brankami Petr Voňka.

I přes takto vysokou porážku ale bylo vidět, že do příštích zápasů je na čem stavět!

Příští utkání sehrají v neděli 28.9. od 15 hodin stejně jako muži, na palubovce Talentu Plzeň.

Branky: Voňka Petr 10, Cvejn 3, Šeba 3/2, Mečava a Věcek Jan po 2, Hassman, Kučera a Stok po 1

Sestava: Jerie, Malinský – Kudláček, Balla, Stok, Šeba, Cvejn, Kučera, Hassman, Mečava, Věcek Jan, Voňka Petr, Hampl, Veselý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *