Z venku jsme nepřivezli ani bod!

Lukáš Hloušek FotoVe 2. kole 1. ligy házené mužů jsme zavítali na palubovku nováčka soutěže. Rezervy extraligového Talentu Plzeň. Ta vyhrála loňskou 2. ligu bez jediné porážky a porážku nepoznala ani v 1. kole 1. ligy na venkovní palubovce. O dvě hodiny dřív se se stejným soupeřem utkal také náš mladší dorost. Starší dorostenci odehráli své utkání o den dříve v Dolní Cerekvi.

2. kolo 1. ligy mužů

Talent Plzeň B – 1. HK Dvůr Králové 31:19 (16:11)

Na utkání jsme rozhodně necestovali v dobrém rozpoložení. Naše marodka se zaplnila k prasknutí. K utkání nemohl odcestovat Jakub Kirschbaum, Tomáš Tomeš, Radim Kulhánek a když připočteme dlouhodobě zraněného Jirku Groha. Zbyly nám pouze dvě klasické spojky. Příležitost tak opět dostali dorostenci. Svou premiéru v 1. lize prožil Marek Janeba a na nedostatek herních minut si určitě nemohl stěžovat Lukáš Picha. Absolutorium také zaslouží Dan Fiedor, který téměř neslezl ze hřiště a rval se v pivotu i na spojce. Vypomoci musel i veterán Dan Picha.

Domácí mladíci na nás nastoupili ve velkém stylu a v 10. minutě vedli 4:1. Zhruba do 14. minuty jsme drželi dvoubrankový rozdíl 6:4. Pak se však domácí začali pomalu více a více trhat. Na vině byl, krom neproměňování střeleckých příležitostí, kdy některé smolně zastavila branková konstrukce, velký počet technických chyb, které nás srážely do kolen. Náskok domácích tak postupně narostl až na 8 branek. Ve 26. minutě stav 16:8. V poslední čtyřminutovce jsme se ale trošku probudili a korigovali jsme díky tomu na poločasových 16:11. Což byl docela příznivý výsledek pro druhý poločas.

Bohužel se nám závěr prvního poločasu nepodařilo přenést do poločasu druhého. Domácí stále hráli svou hru. Nepolevovali, tahali rychlý protiútok a rozdíl ve skóre opět narůstal až na 10 branek v 16. minutě. Síly samozřejmě začaly docházet a na další stahování náskoku už to nevypadalo. Naproti tomu domácí měli sil stále dost a náskok ještě dokázali zvýšit na 12 branek. Konečný výsledek tedy je 31:19 pro Talent Plzeň B.

V příštím kole přivítáme na naší palubovce tým Tatran Bohunice. Utkání se hraje netradičně v sobotu 4.10. od 18 hodin a my konečně chceme urvat dva body!

 

Branky: Fiedor Daniel 5, Zelinka 4, Picha Lukáš 3/1, Kotík 3/2, Etrich, Fiedor Robert, Hracha a Picha Daniel po 1

Sestava: Babčaník, Šturma – Fiedor Robert, Paclík, Gogolák, Etrich, Kotík, Zelinka, Fiedor Daniel, Janeba, Hracha, Picha Daniel, Picha Lukáš

Vyloučení: 4:2

Diváků: 120

 

 

 

2. liga starších dorostenců

Sokol Dolní Cerekev – 1. HK Dvůr Králové 24:23 (12:9)

Starší dorostenci do zápasu nevstoupili vůbec dobře. Za úvodních dvacet minut hry vstřelili pouhé dvě branky a ve 20. minutě tak na ukazateli svítil stav 9:2 pro domácí. Postupem času se jim však podařilo náskok umazávat až na poločasových 12:9 pro domácí hráče.

Druhý poločas již byl o poznání vyrovnanější. Na každou branku domácích naši hráči dokázali odpovědět a tak byl rozdíl mezi oběma týmy stále tříbrankový. To platilo do 8. minuty 2. poločasu. Následujících pět minut hry jsme vyhráli 4:2, čímž byl rázem rozdíl mezi soupeři pouze jednobrankový. Domácím se však stále dařilo držet ve vedení. Naši hráči ale také bojovali a dokonce se jim podařilo vyhrát oslabení čtyři proti šesti 1:0. Možnost posledního útoku v utkání měli právě naši dorostenci. Za stavu 24:23 však ze slibné šance branku nevstřelili a plný počet bodů tak zůstal v náruči domácích.

Příští utkání sehrají v sobotu 4.10. od 16 hodin, kdy v domácím prostředí přivítají Třeboň.

Branky: Kirschbaum Jan 7, Neumann 6/1, Vitoušek 3/1, Hynek, Janeba a Jirousek po 2, Bonaventura 1

Sestava: Boháč – Janeba, Hynek, Kirschbaum Jan, Neumann, Jirousek, Bonaventura, Vitoušek

Diváků: 43

 

 

 

1. liga mladších dorostenců

Talent Plzeň – 1. HK Dvůr Králové 23:21 (13:11)

Našim mladším dorostencům skvěle vyšel vstup do utkání a v 8. minutě vedli 1.3. Domácí však sérií tří branek vývoj utkání otočili a ve 14. minutě vedli 4:3. Utkání to bylo jako na houpačce, protože o minutu později už zase vedli naši hráči 4:5. Netrvalo však dlouho a domácí si opět vedení vzali. V 17. minutě stav 6:5. Hra se trošku ustálila a domácí si udržovali jednobrankové vedení, na které naši hráči dokázali odpovídat. Zlom nastal v poslední pětiminutovce poločasu. Tu hráči Plzně vyhráli 3:1 a do šaten se tak odcházelo za stavu 13:11 pro domácí Talent Plzeň.

Vstup do druhého poločasu opět vyšel lépe našim hráčům a v 6. minutě se jim díky tomu podařilo srovnat na 15:15. Po té však následovalo hluchých sedm minut, které Talent vyhrál 5:0. Ve 13. minutě byl tedy stav 20:15. To nakonec nejspíš rozhodlo i o celkovém výsledku. Naše hráče to však nezlomilo a podařilo se jim snížit na pouhé dvě branky. Ve 21. minutě stav 21:19 pro Talent Plzeň. Ve 29. minutě už byl rozdíl dokonce pouze jednobrankový, 22:21 pro Talent. Víc už však domácí a naše technické chyby nedovolily. Konečné skóre tedy bylo 23:21 pro Plzeň. Škoda, ale naši hráči zaslouží pochvalu. Zlepšují se zápas od zápasu a příště to snad už vyjde. Nejlepším střelcem našeho týmu byl se 12 brankami Petr Voňka!

Příští utkání sehrají v sobotu 4.10. od 10:30 hodin. V domácím prostředí, tentokrát v Hradci Králové přivítají celek Zlína.

Branky: Voňka Petr 12/3, Cvejn a Mečava po 2, Hassman, Šeba, Štok, Věcek Jan a Veselý po 1

Sestava: Věcek Roman, Jerie – Souček, Vojtíšek, Balla, Štok, Šeba, Cvejn, Kučera, Hassman, Mečava, Voňka Petr, Věcek Jan, Veselý

Diváků: 90

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *