Dorostenci rozdávali radost!

O víkendu byly na programu 3. kola dorosteneckých soutěží. Na starší dorostence čekala Třeboň. Mladší dorostenci přivítali ve druhém domácím prostředí v Hradci Králové celek Zlína.

2. liga starších dorostenců

1. HK Dvůr Králové – TJ Jiskra Třeboň 34:22 (15:10)

Starší dorostence čekal poslední tým tabulky. Očekávaly se tedy povinné dva body z domácího prostředí. Komplikací však bylo, že ani jeden z dvojce gólmanů Vitvar, Boháč, nebyli k dispozici. Do branky se tak musel postavit pivot Matěj Vitoušek.

Úvod zápasu byl vyrovnaný. Naši hráči se ujali vedení 2:1. Hosté ale vývoj utkání otočili na svou stranu, v 6. minutě stav 2:3. Po té jsme však definitivně vzali otěže zápasu do svých rukou my. Sérií tří branek jsme se ujali vedení 5:3 v 8. minutě a tento náskok jsme drželi až do 20. minuty. V rozmezí 21. až 26. minuty se nám sérií čtyř branek podařilo zvýšit na sedmibrankový náskok 15:8. Do konce poločasu ale hosté snížili na 15:10.

Úvod druhého poločasu byl mnohem vyrovnanější. Na každou naši branku dokázali hosté odpovědět a tak se stále udržoval pětibrankový rozdíl. V 16. minutě byl stav 23:18. Poslední třináctiminutovku utkání jsme však vyhráli 11:4 a to rozhodlo o našem výrazném vítězství. Nejlepším střelcem týmu byl Jan Neumann s deseti brankami.

Starší dorostenci mají o nadcházejícím víkendu volno. Další zápas je tedy čeká až v sobotu 18.10., kdy od 16 hodin přivítají HC TJ Náchod.

Branky: Neumann 10/5, Jirousek 6/1, Picha Lukáš 5, Kirschbaum Jan a Voňka Petr po 4, Bonaventura 3, Balla a Hynek po 1

Sestava: Vitoušek – Čipera, Hynek, Macejka, Picha Lukáš, Kirschbaum Jan, Neumann, Jirousek, Bonaventura, Balla, Voňka Petr

Diváků: 49

 

 

 

1. liga mladších dorostenců

1. HK Dvůr Králové – HC Zlín 24:22 (10:10)

Před utkáním na tom byli oba soupeři podobně. Jak my, tak Zlín, jsme na své první body čekali. Po slušně odehraném zápasu v Plzni byl ale cíl jasný, urvat dva body. Už od úvodu ale bylo jasné, že cíl to nebude jednoduchý. Hrálo se velmi vyrovnané utkání, kdy se oba soupeři střídali v jedno až dvoubrankovém vedení. Poločasová siréna zazněla v okamžiku, kdy bylo skóre vyrovnané, 10:10.

Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe my a ujali jsme se vedení 11:10. Hosté však v zápětí otočili na 11:12. Oba týmy se neustále střídaly ve vedení a ani jednomu se nedařilo odskočit na větší rozdíl než jednu branku. To se poprvé podařilo až ve 22. minutě, kdy naši hráči uskočili do vedení 19:17. Na to ještě zlínští dokázali odpovědět a srovnali na 19:19 ve 22. minutě. V následující dvouminutovce však naši hráči sérií dalších třech branek definitivně zlomili odpor soupeře. Dostali se do vedení 22:19 a to se jim podařilo uhájit až do konce zápasu, to na ukazateli svítil stav 24:22. Kluci tak mohou slavit první body v nejvyšší soutěži a zaslouží obrovskou pochvalu. Nejlepším střelcem týmu byl opět se dvanácti brankami Petr Voňka.

Příští utkání sehrají v sobotu 11.10. od 18 hodin ve Frýdku-Místku.

Branky: Voňka Petr 12/2, Veselý 4, Štok 3, Kučera 2, Mečava, Šeba a Věcek Jan po 1

Sestava: Věcek Roman – Kudláček, Karlík, Balla, Štok, Šeba, Cvejn, Kučera, Hassman, Mečava, Voňka Petr, Věcek Jan, Veselý

Diváků: 43

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *