Konečně výhra!

Lukáš Hloušek FotoVe 4. kole 1. ligy jsme zajížděli na palubovku nováčka do Olomouce. V případě porážky hrozilo, že by se právě Olomouc dostala přes nás a my klesli na poslední místo. To jsme rozhodně nechtěli, naopak jsme konečně chtěli získat dva body za výhru. Starší dorostenci měli o tomto víkendu pauzu. Mladší dorost zajížděl na půdu posledního týmu tabulky do Frýdku-Místku.

4. kolo 1. ligy mužů

TJ STM Olomouc – 1. HK Dvůr Králové 17:23 (8:14)

K utkání s námi z pracovních důvodů nemohl odcestovat Radim Kulhánek. Dan Fiedor si zase z minulého utkání odnesl čtyř-zápasový disciplinární trest, jeho oprávněnost můžete posoudit sami na videu níže. Do dresu se tedy tentokrát oblékl předseda Martin Voňka a prvoligovou premiéru si odbyl dorostenec Honza Kirschbaum.

Do utkání nastoupila opravdu mladá základní sestava, kterou výrazněji postaršoval pouze post pivota. Na pivotu tedy byl Robert Fiedor, který do obrany střídal s Martinem Voňkou. Křídla Pavel Etrich (1989) s Martinem Kotíkem (1987) a na spojkách mladé pušky, Kuba Kirschbaum (1994), Lukáš Picha (1997) a Tomáš Tomeš (1995). Na soupeře jsme se vrhli se vší parádou, ihned jsme se dostali do vedení o které jsme vlastně nepřišli po celý zbytek zápasu. Ve 12. minutě jsme vedli už 1:7 a v pohodě jsme kontrolovali vývoj utkání. Obrana fungovala parádně a co prošlo, to pochytal Martin Babčaník v brance. V útoku se dařilo více méně proměňovat všechny vyložené příležitosti. Do kabin jsme tak nakonec odcházeli za pohodového stavu 8:14 pro nás.

O poločasové přestávce mírnil euforii svým svérázným způsobem trenér Michal Picha. Přeloženo do slušného jazyka, připomněli jsme si, že i takový náskok jsme my schopni ztratit a musíme tedy zůstat nohama na zemi a pokračovat ve stejně koncentrovaném výkonu jako v 1. poločase. 🙂

Úvod druhého poločasu byl hodně neurovnaný. Branku jsme za úvodních 5 minut sice neobdrželi, ale z brankáře domácího týmu se doslova prášilo, jak ho trefoval jeden míč za druhým i z těch nejvyloženějších šancí. Některé akce byly řešeny hodně zbrkle a musíme na tom zapracovat, protože s jiným soupeřem by nás to mohlo hodně mrzet. Přesto jsme zvýšili svůj náskok na osm branek. Po té následovala pasáž hry poznamenaná četnými vyloučeními, ve které jsme udržovali náš osmi brankový náskok. Ve 22. minutě byl stav 13:21 a vše směřovalo ke klidnému závěru. Na palubovce se objevili všichni hráči zapsaní na soupisku. Svou premiérovou trefu v první lize si připsal Michal Paclík, který se trefil z pozice pravého křídla. Nakonec tedy vezeme velmi důležité dva body za výhru 17:23!

Bylo to utkání několika premiér. První výhra v letošním ročníku. První start Honzy Kirschbauma a první branka Michala Paclíka v první lize mužů. Jen tak dál! Před derby jsme si tak trošku zvedli sebevědomí a poskočili v tabulce výše.

Další utkání sehrajeme v sobotu 18.10. od 18 hodin! V tradičním derby přivítáme na naší palubovce celek Náchoda. Všichni jste srdečně zváni! Přijďte vytvořit bouřlivou házenkářskou atmosféru! Od 16 hodin hraje předzápas starší dorost, taktéž s Náchodem!

Branky: Tomeš 5, Etrich 4, Picha Lukáš 4/1, Hracha 4/2, Kotík 3, Kirschbaum Jakub 2, Paclík 1

Sestava: Babčaník, Šturma – Fiedor Robert, Paclík, Gogolák, Etrich, Kotík, Kirschbaum Jakub, Zelinka, Kirschbaum Jan,  Voňka, Hracha, Tomeš, Picha Lukáš

2 min: 7:8

ŽK: 3:3

Diváků: 68

 

Zde se můžete podívat na zákrok, za který dostal Dan Fiedor čtyř zápasovou stopku, je vidět v posledních vteřinách videa.

 

 

 

1. liga mladších dorostenců

SKP Frýdek-Místek – 1. HK Dvůr Králové 42:38 (21:16)

Utkání jsme začali celkem slušně a ujali jsme se vedení 0:2. toto vedení jsme udržovali až do 7. minuty, kdy domácí srovnali na stav 4:4. Zde se vývoj utkání zlomil na stranu domácích, kteří nám utekli až na stav 8:5 v 11. minutě. Domácí tento náskok udržovali po zbytek poločasu a v závěru ho dokonce zvýšili až na pět branek. Do kabin se tak šlo za stavu 21:16 pro domácí.

Úvod druhého poločasu nám nevyšel a hosté zvýšili svůj náskok až na sedm branek. Jejich náskok se nám podařilo stáhnou díky sérii čtyř branek v 7. minutě, to byl na světelné tabuli stav 25:22. Domácí však i nadále udržovali klidný náskok tří až čtyř branek. To se změnilo ve  24. minutě, kdy jsme snížili na rozdíl pouhé jedné branky. Za posledních šest minut už jsme se ale prosadili pouze jednou oproti domácím, kteří vstřelili branky čtyři a tuto neobvyklou přestřelku jsme nakonec prohráli. Na naší straně se střelecky prosadila většina týmu, nejvýrazněji Petr Voňka se šestnácti brankami.

Příští utkání sehrají v neděli 19.10. od 11 hodin! Ve Sportovní hale ZŠ Strž přivítají tým HC Zubří. Přijďte je podpořit!

Branky: Voňka Petr 16/1, Štok 6, Kudláček 4, Věcek Jan 4/1, Kučera, Mečava a Šeba po 2, Cvejn a Vojtíšek po 1

Sestava: Malínský Jan, Jerie Dominik – Kudláček, Štok, Šeba, Cvejn, Kučera, Hassman, Mečava, Vojtíšek, Voňka Petr, Věcek Jan, Hampl

Diváků: 71

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *