O víkendu bodoval pouze starší dorost!

Foto 1HKDKV 6. kole 1. ligy jsme zajížděli na palubovku juniorky extraligové Karviné. Starší dorostenci zamířili do Sezimova Ústí, kde chtěli navýšit svou vítěznou sérii. Mladší dorostenci po zápase mužů taktéž hráli s Karvinou.

6. kolo 1. ligy mužů

HCB OKD Karviná B – 1. HK Dvůr Králové 33:24 (15:16)

Za červenou kartu, kterou obdržel náš trenér Michal Picha v domácím utkání s Náchodem, dostal čtyř-zápasový disciplinární trest a nesmí tak vést tým v soutěžním zápase. Svou trenérskou premiéru si tak v Karviné musel odbýt Radim Kulhánek.

Vstup do utkání nám vyšel náramně. Dařilo se nám téměř vše, na co jsme sáhli a výsledkem tak bylo vedení v 5. minutě 1:4. Tří-brankové vedení se nám dařilo držet až do 8. minuty. Pak ale domácí začali náš náskok stahovat a postupem času se dokonce dostali do dvoubrankového vedení, Běžela 19. minuta a stav byl 10:8 pro domácí. Nám se však v závěru poločasu opět podařilo vzít si vedení na svoji stranu. Díky sérii tří branek jsme se dostali do vedení 12:13 ve 25. minutě a toto jednobrankové vedení jsme už do konce poločasu nepustili. Do kabin se tak šlo za stavu 15:16 pro nás.

O poločasové přestávce zřejmě bývalý reprezentační trenér Hudeček udělal v domácí kabině pořádnou bouři. Domácí nastoupili do druhého poločasu se změnami v sestavě a to se se od úvodu poločasu začalo projevovat jejich zlepšenou hrou. Nám se naopak přestalo dařit tak, jako v prvních třiceti minutách. První desetiminutovku druhého poločasu domácí vyhráli 9:4 a dostali se díky tomu do vedení 24:20. Svůj náskok neustále navyšovali a my jsme jim jednoduše nestačili. Ve 27. minutě byl rozdíl ve skóre dokonce desetibrankový. V poslední minutě se nám však podařilo korigovat na konečných 33:24 pro domácí.

V úplném závěru ještě zbytečně uviděl červenou kartu Radim Kulhánek, jako hráč, za faul na unikající protihráče. Tento zákrok snad ale zůstane bez větších postihů.

Nyní je na programu reprezentační přestávka. Další utkání nás čeká až v neděli 9.11., kdy ve sportovní hale ZŠ Strž přivítáme od 17 hodin celek Chodova!

Branky: Tomeš 6, Kulhánek 4, Kotík 4/2, Fiedor Robert, Hracha, Kirschbaum Jakub a Picha Lukáš po 2, Paclík a Zelinka po 1

Sestava: Martin Babčaník – Robert Fiedor, Michal Paclík, Lukáš Gogolák, Pavel Etrich, Martin Kotík, Jakub Kirschbaum, Martin Zelinka, Radim Kulhánek, Karel Hracha, Tomáš Tomeš, Lukáš Picha

2 min: 4:6

ŽK: 3:3

ČK: 0:1

Diváků: 112

 

 

 

2. liga starších dorostenců

Spartak MAS Sezimovo Ústí – 1. HK Dvůr Králové 30:31 (14:14)

Naši starší dorostenci dorazili na půdu Sezimova Ústí pro dva body. Sezimovo Ústí je na druhém konci tabulky, takže se čekal hladký průběh. To by ale nebyla házená, kdyby tomu tak bylo. Již od prvního hvizdu rozhodčího bylo jasné, že to naši dorostenci nebudou mít vůbec jednoduché.

Zápas začínal neobvykle brzy a to naše hráče poněkud zaskočilo. Od první minuty se přetahovali s Ústím o jeden gól, což přineslo poločasové skóre 14:14. Bylo co zlepšovat.

Druhý poločas začal ve stejném duchu. Mnoho technických chyb ze strany našich dorostenců však dávalo větší naději domácím. Pět minut před koncem druhého poločasu začalo jít do tuhého. Na světelné tabuli svítil stav 27:23 pro domácí a našim už pomalu docházely síly. I přes to se jim ale sérií tří branek podařilo soupeře dotáhnout a dobrý zákrok brankáře Roberta Boháče v úplném závěru vedl k rychlému protiútoku, který se podařilo proměnit.

Domů jsme se tedy vrátili se dvěma body. Naši dorostenci se tak stále drží na předních příčkách tabulky s pouhou jedinou porážkou.

Další utkání hrají v neděli 9.11. od 15 hodin, před zápasem mužů se taktéž střetnou s Chodovem.

Branky: Neumann 8/4, Jirousek, Kirschbaum Jan a Vitoušek po 5, Čipera 3, Bonaventura a Macejka po 2, Hynek 1

Sestava: Robert Boháč, Jan Vitvar – Josef Čipera, Lukáš Hynek, Štefan Macejka, Jan Kirschbaum, Jan Neumann, Dominik Jirousek, Pavel Bonaventura, Matěj Vitoušek

Diváků: 36

 

 

1. liga mladších dorostenců

HCB OKD Karviná – 1. HK Dvůr Králové 42:27 (21:14)

Domácí už od začátku ukazovali své kvality. V desáté minutě byl stav 10:2 pro domácí. Pak se však podařilo našim hráčům zlepšenou hrou snížit na pouhé dvě branky, v 18. minutě stav 9:7. Domácí ale ihned odskočili díky sérii pěti branek na sedmibrankový rozdíl. Ten se jim podařilo udržet až do konce poločasu.

Ve druhém poločase domácí opět pokračovali ve své hře, na kterou naši hráči nedokázali najít odpověď. Domácí neustále navyšovali svůj náskok a konečné skóre se zastavilo na stavu 42:27.

Největšími střeleckými tahouny našeho týmu byli Petr Voňka a Marko Mečava.

Příští utkání hrají v domácím prostředí v Hradci Králové v neděli 9.11. od 10 hodin. Přivítají tým Lovosic.

Branky: Voňka Petr 9, Mečava 7, Kučera, Štok a Věcek Jan po 2, Balla, Cvejn, Hassman, Kudláček a Šeba po 1

Sestava: Roman Věcek, Dominik Jerie – David Kudláček, Dan Balla, Vojtěch Štok, David Šeba, Radek Cvejn, Adam Kučera, Jan Hassman, Marko Mečava, Petr Voňka, Jan Věcek, Lukáš Veselý

Diváků: 86

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *