Uválčili jsme první bod!

Lukáš Hloušek FotoTuto sobotu jsme na naší palubovce přivítali tým Tatranu Bohunice. V loňském roce se nám Bohunice podařilo porazit v obou utkáních. Letos se nám zatím moc nedaří. Před zápasem jsme na kontě stále měli nula bodů, a tak jsme chtěli jednoznačně zvítězit.

3. kolo 1. ligy mužů

1. HK Dvůr Králové – Tatran Bohunice 21:21 (8:10)

Vstup do utkání nám vůbec nevyšel. Hosté v pohodě uskočili do vedení 1:4 v 6. minutě. Toto tříbrankové vedení drželi až do 12. minuty, kdy se nám sérií dvou branek podařilo snížit na jednobrankový rozdíl. Opět nás ale srážela špatná koncovka a někdy až školácké technické chyby, kterých hosté využívali ve svůj prospěch. Hosté si tedy po většinu poločasu udržovali dvoubrankové vedení. Nám se poprvé podařilo srovnat až ve 25. minutě. Už se zdálo, že k obratu není daleko. Opět ovšem přišly laciné ztráty v útoku a místo vedení, nebo alespoň vyrovnaného stavu, hosté v posledních vteřinách poločasu z rychlého protiútoku zvýšili na poločasových 8:10.

Důrazná poločasová domluva v kabině nám ale pomohla. Hned z úvodu druhého poločasu jsme srovnali na stav 10:10. Do vedení se nám však jít nepodařilo. Naopak hosté opět uskočili na dvoubrankový rozdíl. Ve 4. minutě 2. poločasu tak byl stav 10:12. Od té chvíle se hrála vyrovnaná hra, poznamenaná častými vyloučeními. Hosté nám nedovolili dostat se blíže, jak na jednobrankový rozdíl. To se změnilo až v 19. minutě, kdy se nám sérií dvou branek podařilo poprvé v utkání jít do vedení, 18:17. Pak však přišlo hodně špatných devět minut hry, kdy se nám nepodařilo vstřelit žádnou branku, za třetí dvouminutový trest uviděl červenou kartu pilíř obrany Jakub Kirschbaum, hosté vsítili čtyři branky a šli do solidního náskoku 18:21. Situace už vypadala hodně kriticky a tak jsme sáhli k osobní obraně po celém hřišti. To se ukázalo jako dobrý krok, protože se nám podařilo snížit na rozdíl jediné branky, měli jsme možnost posledního útoku a navíc hosté hráli v oslabení. Poslední akce zápasu byla dohrána do levého křídla, ze kterého zhruba pět vteřin před koncem vyrovnal na konečný stav 21:21 Karel Hracha.

Závěr, jako celé utkání bylo velice dramatické a nervózní. Za zabránění rychlému rozehrání po poslední brance ještě uviděl červenou kartu Dan Fiedor, ale alespoň jeden bod tak zůstává doma. Velmi dobrý výkon podal dorostenec Lukáš Picha, který se stal i nejlepším střelcem týmu. Jinak se nám ale příliš střelecky nedaří, což ukazují i tři neproměněné sedmimetrové hody, a musíme zabrat!

Další utkání sehrajeme v neděli 12.10. od 16 hodin na palubovce zatím poslední Olomouce. Doufejme, že poslední zůstane i po tomto kole.

Branky: Picha Lukáš 6/1, Etrich 5, Kulhánek 3, Fiedor Daniel a Tomeš po 2, Hracha, Kotík a Zelinka po 1

Sestava: Babčaník, Šturma – Fiedor Robert, Paclík, Etrich, Kotík, Kirschbaum Jakub, Zelinka, Fiedor Daniel, Kulhánek, Hracha, Tomeš, Picha Daniel, Picha Lukáš

ČK: 2:0

2 min: 8:6

ŽK: 3:3

Diváků: 170

Foto: ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *