V derby byl úspěšnější Náchod!

Foto 1HKDKV 5. kole 1. ligy bylo na programu tradiční derby s Náchodem. Tento zápas sliboval, jako vždy, dramatickou podívanou. S Náchodem se střetl také náš starší dorost. Mladší dorostenci o den později přivítali tým Zubří.

5. kolo 1. ligy mužů

1. HK Dvůr Králové – HC TJ Náchod 20:22 (5:13)

V Kompletní sestavě jsme letos snad ještě nehráli. K potrestanému Danu Fiedorovi se přidaly další absence, a sice pracovně vytížení Karel Hracha s Martinem Kotíkem.

Největší návštěva kola, téměř tři stovky diváků, mohla z úvodu vidět náš poměrně dobrý vstup do utkání. Do vedení 1:0 nás nekompromisní ranou ze spojky dostal Lukáš Picha. V obraně se nám podařilo získat míč, ale přišla naše obvyklá, nevynucená ztráta v přechodu do útoku a tím jsme hostům darovali vyrovnání. V následujícím útoku se nám ještě podařilo jít do vedení, bylo to však naposledy v celém zápase. V následujících minutách přišel náš útlum. Náchodští převzali iniciativu a trestaly naše chyby v útoku rychlými protiútoky. Ani obrana nebyla tak pevná. V útoku se nedařilo. Pálilo se z nepřipravených pozic, ztrácely se míče naivními přihrávkami do pivota, a když už jsme si vybojovali vyloženou příležitost v podobě sedmimetrového hodu, tak jsme ji neproměnili. Za první poločas jsme dali pouze strašlivých pět branek. Posledních deset minut prvního poločasu vypadalo, jako by byl na hřišti pouze Náchod, protože tuhle pasáž hosté vyhráli 0:5. Poločasová pauza za stavu 5:13 tak pro nás byla velikým vysvobozením.

Ani v úvodu druhého poločasu se nezdálo, že by se na vývoji utkání mělo něco měnit. Náchod navýšil svůj náskok až na deset branek, v 8. minutě, 6:16. Pak jsme se ovšem konečně probudili také my a začali jsme náchodský náskok stahovat. Neustále nás však brzdila hra v oslabení. Rozhodčí opravdu nepodali moc dobrý výkon, což ještě zvyšovalo nervozitu na palubovce. Vyústilo to v červenou kartu pro trenéra Michala Pichu. V průběhu poločasu byl také za třetí dvouminutový trest vyloučen Lukáš Picha. Přesto se nám ve 28. minutě podařilo stáhnout náskok hostů už jen na pouhé dvě branky, 19:21. Hala bouřila a vše směřovalo k tradičnímu infarktovému závěru. V něm však hosté využili své početní výhody a zvýšili na rozhodující stav 19:22. My jsme si v závěru ještě vytvořili příležitost na korigování výsledku na jednobrankový rozdíl, tu jsme však nevyužili a na nic víc již nezbýval čas. Utkání tak nakonec skončilo za stavu 20:22 pro Náchod.

Bohužel hrát pouze dvacet minut za zápas na body nestačí. Utkání jsme si prohráli hlavně sami technickými chybami a neproměněním čtyř sedmimetrových hodů. Děkujeme všem divákům za skvělou podporu! Příště už se snad odvděčíme vítězstvím!

K příštímu utkání zajíždíme v neděli 26.11. do Karviné, od 13 hodin ze zde střetneme s místní extraligovou juniorkou.

Branky: Kirschbaum Jakub 5, Kulhánek 5/2, Tomeš 4, Picha Lukáš 3/1, Etrich 2, Zelinka 1

Sestava: Martin Babčaník, Pavel Šturma – Robert Fiedor, Michal Paclík, Daniel Picha, Pavel Etrich, Jakub Kirschbaum, Martin Zelinka, Jan Kirschbaum, Radim Kulhánek, Martin Voňka, Tomáš Tomeš, Lukáš Picha

2 min: 8:4

ŽK: 3:3

ČK: 2:0

Diváků: 280

 

 

 

2. liga starších dorostenců

1. HK Dvůr Králové – HC TJ Náchod 20:17 (9:7)

Utkání bylo od začátku vyrovnané. V půlce poločasu jsme lehce na vrch měli my, kdy jsme drželi nejtěsnější možné vedení. V 15. minutě se však na chvíli dostal do vedení Náchod a my jsme jednobrankovou ztrátu museli dotahovat. Závěr poločasu však vyšel lépe nám a sérií tří branek jsme se tak dostali do vedení 9:7, za kterého se odcházelo do šaten.

Dvoubrankové vedení se nám dařilo držet i na začátku poločasu druhého. Hosté vyrovnali až v 11. Minutě, kdy jsme si vybrali slabší chvilku. Stále se nám však dařilo držet jednobrankové vedení a hosté museli dotahovat. Utkání se definitivně zlomilo v poslední desetiminutovce. V té jsme neobdrželi žádnou branku, naopak jsme skórovali třikrát a mohli jsme tak slavit vítězství 20:17.

K dalšímu utkání zajíždíme v neděli 26.10. do Sezimova Ústí, utkání se hraje od 9 hodin.

Branky: Neumann 5/4, Čipera, Hynek a Jirousek po 3, Picha Lukáš 2, Bonaventura, Janeba, Kirschbaum Jan a Vitoušek po 1

Sestava: Robert Boháč – Josef Čipera, Lukáš Hynek, Petr Voňka, Marek Janeba, Štefan Macejka, Lukáš Picha, Jan Kirschbaum, Jan Neumann, Dominik Jirousek, Pavel Bonaventura, Matěj Vitoušek, Rudolf Koblasa

Diváků: 40

Foto: zde

1HKDK Foto 1HKDK Foto 1HKDK Foto

 

 

1. liga mladších dorostenců

1. HK Dvůr Králové – HC Zubří 25:33 (9:12)

Naši hráči nastoupili na zkušeného soupeře bez jakéhokoliv respektu a hned se ujali vedení. V 6. minutě byl stav 4:2 pro nás. Dvoubrankové vedení jsme drželi až do 12. minuty, stav 7:5. V té chvíli se nám však přestalo dařit a hráči Zubří toho využili. Otočili vývoj utkání ve svůj prospěch díky sérii šesti branek na stav 8:11. Tento náskok udrželi až do konce poločasu. Do šaten se odcházelo za stavu 9:12.

Nastavený trend pokračoval i ze začátku druhého poločasu. Hosté navýšili svůj náskok až na stav 11:17. Do většího náskoku jim však naši hráči nedovolili jít a stále živili šanci na dobrý výsledek. Tu ještě přiživili v 16. minutě, kdy snížili na rozdíl tří branek. V tu chvíli byli lepším týmem. Po menší pauze vynucené ošetřováním domácího hráče se však opět rozjeli hráči Zubří a odskočili až na 8 branek. Tento náskok uhájili až do konečného hvizdu, kdy na světelné tabuli svítil stav 25:33.

Příští utkání hrají stejně jako muži na palubovce Karviné, v neděli 26.11. od 15 hodin.

Branky: Voňka Petr 10/3, Štok 3, Cvejn, Kučera, Mečava, Šeba, Veselý a Věcek Jan po 2,

Sestava: Roman Věcek, Dominik Jerie – Matyáš Hampl, Dan Balla, Vojtěch Štok, David Šeba, Radek Cvejn, Adam Kučera, Jan Hassman, Marko Mečava, David Vojtíšek, Petr Voňka, Jan Věcek, Lukáš Veselý

Diváků: 40

Foto: zde

1HKDK Foto 1HKDK Foto 1HKDK Foto

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *