Porazili jsme Jičín, čeká nás strakonický víkend!

Foto 1HKDKV 9. kole 1. ligy jsme na naší palubovce přivítali tradičního rivala z Jičína. Starší dorostenci se střetli s Jabloncem nad Nisou. Mladší dorostenci si své utkání proti Jičínu předehráli již ve středu.

9. kolo 1. ligy mužů

1. HK Dvůr Králové – HBC Ronal Jičín B 31:27 (14:9)

Po delší době jsme se konečně sešli v kompletní sestavě!

Do utkání jsme nevstoupili příliš dobře. Hostující tým nám odskočil do dvoubrankového vedení 0:2, ve 2. minutě. Postupem času se nám ale dařilo hru zlepšovat, a v 10. minutě jsme sérií tří branek otočili vývoj utkání na naši stranu, stav 4:3. Bohužel jsme v té době neproměnili tři rychlé protiútoky, čímž jsme hostující tým stále drželi v nejtěsnějším možném kontaktu. I přes tato zaváhání se nám ale podařilo v 16. minutě odskočit na rozdíl dvou a v 19. minutě dokonce tří branek. Tuto ztrátu ale Jičín ve 21. minutě smazal a rozdíl byl opět pouze jednobrankový, 9:8. V rozmezí 24. až 27. minuty jsme si ale vzali tří brankové vedení zpět, a dokonce jsme ho navýšili na 5 branek. Komplikace přišly v poslední minutě poločasu. V krátkém rozmezí byli vyloučeni tři naši hráči a hráli jsme tak ve 3 proti 6. Hosté svou výhodu okamžitě využili a snížili na 13:9. Před námi byla nelehká situace, vydržet v útoku co nejdéle a nedovolit hostům ještě jednou skórovat před koncem poločasu. To se podařilo dokonale, ba co víc. Po nahrávce z těžkého úhlu z křídla od Pavla Etricha skóroval z brankoviště naskakující Radim Kulhánek do prázdné branky. Naši hráči se prosadili ve třech proti šesti a hosté jen koukali. V posledních vteřinách se jim již snížit nepodařilo a do kabin se tak šlo za stavu 14:9.

V úvodu druhého poločasu jsme bez úhony přežili zbytek oslabení a vstřelili jsme první branku. Ve 2. minutě jsme se tak opět dostali do šestibrankového vedení 15:9. To jsme v 5. minutě dokonce navýšili až na sedm branek, 17:10. Následovala vyrovnaná pasáž hry, ve které jsme drželi šestibrankové vedení. V 10. minutě stav 20:14. Po té však přišla naše slabší chvilka a hosté snížili na rozdíl třech branek, 20:17 ve 13. minutě. Tří brankové vedení jsme dále drželi až do 15. minuty, kdy jsme sérií dvou branek opět odskočili do většího, pětibrankového vedení 24:19. V tu chvíli nejspíš přišlo přílišné uspokojení s vývojem utkání a hostující hráči postupně snížili náš náskok až na pouhou jednu branku, velké problémy nám dělala hlavně obrana hostujícího pivota. Ve 22. minutě tak bylo sníženo na 24:23 a vypadalo to na další drama. Naštěstí jsme se včas probrali a v rozmezí 24. až 28. minuty jsme si vzali pětibrankové vedení zpět, stav 29:24. Hráči Jičína na nás zkusil celoplošnou osobní obranu. Nepočítali však s tím, že se do útoku vydá, pomoci hráčům v poli, i brankář Martin Babčaník. Ten se tak „nepozorovaně“ ocitl až před brankou hostů, kde ho nalezla dlouhá přihrávka. Babča pak nekompromisně zavěsil do horní rohu branky. Opaření hráči Jičína ani nebyli schopni rychle rozehrát, aby zakončili do prázdné branky. Toto se jen tak nevidí. Zbytek utkání se pak již dohrál bez větších dramat. Hosté dokázali pouze snížit na rozdíl čtyř branek. Bereme tak zasloužené dva body za výhru 31:27! Naším nejlepším střelcem byl osmibrankový Tomáš Tomeš!

Další utkání sehrajeme opět v domácím prostředí. V sobotu 29.11. od 17 hodin přivítáme ve sportovní hale ZŠ Strž vedoucí tým tabulky, ČZ HBC Strakonice 1921!

Branky: Tomeš 8/2, Fiedor Daniel 6, Kulhánek 5, Picha Lukáš 4, Etrich a Paclík po 2, Babčaník, Kotík a Kirschbaum Jakub po 1, Hracha 1/1

Sestava: Martin Babčaník, Pavel Šturma – Robert Fiedor, Michal Paclík, Lukáš Gogolák, Pavel Etrich, Martin Kotík, Jakub Kirschbaum, Martin Zelinka, Daniel Fiedor, Radim Kulhánek, Karel Hracha, Tomáš Tomeš, Lukáš Picha

2 min: 8:7

ŽK: 2:1

Diváků: 120

 

 

 

2. liga starších dorostenců

1. HK Dvůr Králové – ElektroPraga Jablonec 20:26 (13:12)

Utkání bylo od začátku nesmírně vyrovnané. První skórovali hosté. Naši hráči však vzápětí srovnali. Takto to probíhalo až do 23. minuty, kdy jsme se sérií tří branek dostali do vedení 11:9. Tři minuty na to, to bylo dokonce o tři branky, v náš prospěch, stav 13:10. Bohužel jsme toto vedení neudrželi až do úplného závěru. Ve zbytku poločasu se trefili dvakrát hráči Jablonce a do kabin se tak šlo za našeho těsného vedení 13:12.

Úvod druhého poločasu vyšel lépe hostům. Ti srovnali a dokonce se dostali do vedení 14:15. My jsme v zápětí kontrovali a opět jsme přetáhli vedení na naši stranu, v 9. minutě, stav 16:15. To však bylo naposledy v utkání, kdy jsme vedli. Následovala série tří branek hráčů Jablonce, kterou se dostali do vedení 16:18. Na to se nám ještě podařilo odpovědět a srovnali jsme na stav 18:18 v 17. minutě.  Ve zbytku utkání jsme se ale trefili už pouze dvakrát. Kazili jsme v útoku, neproměňovali jasné šance a v obraně jsme byli málo důrazní, čehož hostující hráči využívali. Nepomohla ani osobní obrana na nejlepšího střelce. Závěrečnou čtvrtinu zápasu vyhráli hosté 2:8 a v konečném účtování tak zvítězili 20:26. Nejlepším střelcem našeho týmu byl se sedmi brankami Honza Kirschbaum.

Další utkání hrají v sobotu 30.11. od 16 hodin. Soupeřem jim bude, stejně jako o den dřív mužům, vedoucí tým soutěže, ČZ HBC Strakonice 1921.

Branky: Kirschbaum Jan 7, Neumann 4/2, Čipera 3, Hynek 2, Bonaventura, Jirousek, Picha Lukáš a Vitoušek po 1

Sestava: Robert Boháč – Josef Čipera, Lukáš Hynek, Štefan Macejka, Jan Kirschbaum, Lukáš Picha, Jan Neumann, Dominik Jirousek, Pavel Bonaventura, Matěj Vitoušek,

Diváků: 40

 

 

1. liga mladších dorostenců

1. HK Dvůr Králové – HBC Ronal Jičín 25:39 (18:22)

V úvodu zápasu jsme hráli s favoritem vyrovnanou partii. Ještě ve 20. minutě prvního poločasu jsme vedli 13:12. Ve zbytku prvního poločasu ale hostující hráči dokázali vývoj utkání zlomit ve svůj prospěch. Trestali nás hlavně z rychlých protiútoků. I tak se do šaten šlo za poměrně nadějného stavu pro druhý poločas, 18:22.

Jičín ovšem ve druhém poločase výrazně zlepšil hru, nám se přestalo dařit v útoku a náskok Jičína rychle narůstal. Brzy byl desetibrankový a bylo, dá se říci rozhodnuto. Za druhý poločas jsme vstřelili pouhých sedm branek, oproti sedmnácti jičínským. Jičín si odváží dva body za výhru 25:39. Nejlepším střelcem našeho týmu byl s jedenácti brankami Petr Voňka.

Další utkání hrají v sobotu 30.11. od 14 hodin. Soupeřem jim bude také tým ČZ HBC Strakonice 1921, který je momentálně na posledním místě soutěže, o bod za našimi hráči. Úkol je tedy jasný, zvítězit.

Branky: Voňka Petr 11/1, Cvejn 4, Šeba 3, Mečava a Štok po 2, Hampl, Kučera a Věcek Jan po 1

Sestava: Roman Věcek, Dominik Jerie –Matyáš Hampl, Daniel Němeček, Vojtěch Štok, David Šeba, Daniel Němeček, Radek Cvejn, Adam Kučera, Jan Hassman, Marko Mečava, Petr Voňka, Jan Věcek

Diváků: 30

Foto: zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *