Sváteční zápas před skvělou kulisou!

Foto Lukáš HloušekV netradiční čas, ve středu od 19 hodin, jsme přivítali v rámci 3. kola Českého poháru obhájce loňského vítězství, slavný klub, HC Dukla Praha.

3. kolo Českého poháru

1. HK Dvůr Králové – HC Dukla Praha 18:23 (10:10)

Velký sportovní svátek se ve středu večer konal ve zdejší sportovní hale při ZŠ Strž. K utkání 3. kola domácího poháru sem dorazil o postup bojovat slavný český klub Dukla Praha.

A boj to byl nečekaně vyrovnaný. Hosté do města Safari nepřivezli zdaleka kompletní kádr, přesto jejich kouč Jiří Kotrč jen těžko očekával tak náročné utkání. Rozladit jej mohl už nástup soupeře do zápasu. Skóre otevřel domácí Kulhánek a po neproměněné sedmičce dvorského odchovance Kastnera vedl outsider už 2:0. Pak už se ale hosté s několika mladíky v sestavě začali rozehrávat a stav ze 3:2 obrátili ve svůj prospěch (3:6).

Ztráta vedení ale Dvoráky nijak neotřásla. S podporou solidně zaplněné haly hráli nadále svoji hru a v závěru poločasu dokonce vyrovnali. Tomešova dělovka rozvášnila publikum, posléze Babčaník znovu lapil sedmimetrový hod, a tak se šlo do kabin za velmi nadějného stavu 10:10.

Na startu druhého poločasu hosté začali potvrzovat roli favorita a za 15 minut se na domácí straně dokázal střelecky prosadit jen Kulhánek (11:16). Diváci ale fandili dál a odměnou jim byl nápor Východočechů a snížení náskoku na 16:18. V té době byla Dukla pod tlakem, z něhož ji vysvobodil oddechový čas.

Ten definitivně zlomil odpor Dvora. Hosté udeřili třemi skvěle provedenými protiútoky a další drama již nedovolili. Oba týmy si vysloužily potlesk spokojeného obecenstva. Tenhle boj se musel líbit.

[zdroj: Krkonošský deník, autor Tomáš Otradovský]

Další zápas, tentokrát 1. ligy, nás čeká již tuto sobotu, kdy zavítáme na palubovku Nového Veselí. Utkání začíná v 18 hodin.

Branky: Tomeš 7/1, Kulhánek a Picha Lukáš po 3, Paclík 2, Fiedor Daniel 2/1, Fiedor Robert 1

Sestava: Martin Babčaník, Pavel Šturma – Robert Fiedor, Michal Paclík, Lukáš Gogolák, Pavel Etrich, Martin Kotík, Jakub Kirschbaum, Martin Zelinka, Daniel Fiedor, Radim Kulhánek, Daniel Picha, Tomáš Tomeš, Lukáš Picha

2 min: 3:2

ŽK: 2:2

Diváků: 300

Foto zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *