To bylo drama!

Foto Lukáš HloušekV 7. kole 1. ligy jsme na naší palubovce přivítali tým z Prahy, TJ JM Chodov. Se stejným soupeřem se utkal také starší dorost. Mladší dorost, tentokrát v domácím prostředí v Hradci Králové, přivítal tým Lovosic.

7. kolo 1. ligy mužů

1. HK Dvůr Králové – TJ JM Chodov 24:24 (7:13) – dodatečně kontumováno 10:0

Po odpykaném disciplinárním trestu se do sestavy mohl vrátit Dan Fiedor.

Úvod utkání byl z obou stran velice nervózní. Na obou stranách bylo velké množství nepřesností a tak se diváci dočkali první branky až ve 4. minutě, kdy se trefil Radim Kulhánek. Naše mizérie v 1. poločase tím však nekončila. Oproti tomu hosté se trošku rozjeli a nenápadně nám začali unikat. V 10. minutě byl stav 1:3 pro hosty. Náš herní projev v útoku působil velice bezradně. Chyběla myšlenka a i pohyb. Hostující obrana navíc velice dobře pomáhala brankáři vykrývat prostor a ten pak spolehlivě dochytával stranu branky, kam naši střelci ze spojek museli mířit. Opět jsme také ztráceli míče přihrávkami na obsazeného pivota. Hosté díky tomu mohli přidávat laciné branky z rychlého protiútoku. Vývoj utkání donutil trenéra Voňku, ve 14. minutě za stavu 2:5, vzít oddechový čas. To, změna obraného stylu, ale i všemožné točení se sestavou, nám stejně nepomohlo. Obraz hry byl stále stejný a hostující tým kontroloval utkání. Nám se dařilo pouze v rozmezí 19. – 22. minuty, držet tříbrankové manko ve skóre. V následujících minutách však hosté zvýšili svůj náskok až na šest branek, a tento rozdíl vydržel až do konce poločasu. Do kabin se šlo za stavu 7:13 a nevypadalo to vůbec optimisticky.

Do druhého poločasu každý hráč nastoupil s odhodláním zlepšit dojem před domácím publikem a ještě se poprat o výsledek. V úvodu poločasu se to však stále nedařilo. Naopak hostující tým zvýšil náskok až na osm branek, stav 9:17 v 5. minutě 2. poločasu. Skvělí diváci ale i přes tento nepříznivý vývoj nepřestávali povzbuzovat, což nám jistě pomohlo. Náskok osmi branek si hosté udržovali až do 11. minuty. Po té jsme začali pomalu jejich náskok stahovat. V útoku byl největším tahounem Dan Fiedor, který se doslova rval o každý míč. Začaly padat také branky z křídel a zrychlili jsme přechod do útoku. I přes to všechno byl náskok hostů osm minut před koncem zápasu šestibrankový, což není úplně málo. Ve 22. minutě byl tedy stav 18:24. Otřepaná fráze říká, že házená se hraje až posledních pět minut a to se v tomto zápase víc než kdy jindy ukázalo. Od 23. minuty jsme se na střeleckou listinu už zapisovali pouze my. Sáhli jsme k celoplošné osobní obraně, Martin Babčaník začaroval branku, hosté znervózněli a pomalu bylo zaděláno na drama. Ve 26. minutě byl stav už pouze 22:24 pro hosty a to jsme ještě neproměnili sedmimetrový hod, náš tradiční problém. Ve 29. minutě vstřelil Dan Fiedor kontaktní branku. Útok hostů se podařilo ubránit a my jsme tak měli možnost posledního útoku v celém zápase, diváci byli ve varu. Do útoku se přesunul i z branky Martin Babčaník, který znepříjemňoval práci hostujícím obráncům tak, že Kuba Kirschbaum měl prostor pro vstřelení vyrovnávací branky. Martin Babčaník, spolu s hostujícím obráncem, obdržel červenou kartu za vzájemnou menší potyčku po vstřelené brance. Vývoj utkání zřejmě neunesl hostující trenér, který jednoho z rozhodčích surově udeřil pěstí do obličeje. Rozhodčí se skácel na zem, zůstal několik vteřin ležet a evidentně nevěděl o světě. Naštěstí se mu nic vážnějšího nestalo a po chvíli byl schopen ukončit utkání. Utkání bylo ovšem kvůli tomuto incidentu ukončeno předčasně v čase 59:57 a výsledek utkání bude řešit disciplinární komise. Ve vzduchu visí kontumace z důvodu inzultace rozhodčího funkcionářem hostujícího týmu.

My bychom chtěli poděkovat všem divákům, kterých opět dorazil velký počet, že nepřestávali věřit a neúnavně povzbuzovali, což má také svůj vliv na dohnané ztrátě v posledních minutách utkání.

Hned zítra nás čeká další zápas. Do haly ve Strži dorazí na utkání 3. kola českého poháru tým HC Dukla Praha, za který nastupuje i náš odchovanec Jakub Kastner. Přijďte se podívat na extraligový tým, který momentálně hraje na špici soutěže! Utkání startuje ve středu 12.11. od 19 hodin.

Branky: Fiedor Daniel 8/1, Kulhánek 5, Tomeš 4, Etrich, Kirschbaum Jakub a Picha Lukáš po 2, Kotík 1

Sestava: Martin Babčaník, Pavel Šturma – Robert Fiedor, Michal Paclík, Daniel Picha, Pavel Etrich, Martin Kotík, Jakub Kirschbaum, Martin Zelinka, Daniel Fiedor, Radim Kulhánek, Tomáš Tomeš, Lukáš Picha

2 min: 2:4

ŽK: 3:3

ČK: 1:2

Diváků: 180

Foto: Zde

 

 

2. liga starších dorostenců

1. HK Dvůr Králové – TJ JM Chodov 26:24 (13:12)

Z důvodu disciplinárního trestu chyběl nejlepší střelec týmu, Jan Neumann.

Naši hráči nevstoupili do utkání příliš dobře a rázem prohrávali 1:4. Postupně se jim dařilo hru zlepšovat, ale hosté si stále udržovali tříbrankový náskok. Vyrovnat se podařilo až v 19. minutě a ihned na to se podařilo vývoj utkání otočit. Do kabin se šlo za příznivého stavu 13:12.

Oproti prvnímu poločasu, vstup do toho druhého vyšel na výbornou. Kluci odskočili do pětibrankového vedení 18:13. Po většinu poločasu kontrolovali zápas. Hostům se přeci jen ve 27. minutě podařilo snížit na rozdíl jediné branky, stav 24:23. Brankář Boháč pak však předvedl několik skvělých zákroků, kluci v útoku úspěšně zakončili dva útoky a výraznější drama se nekonalo. Připisují si zasloužené dva body do tabulky za vítězství 26:24.

Stinnou stránkou vítězství je zranění Marka Janeby, který bude nyní nějaký čas chybět.

Další utkání hrají v sobotu 15.11. od 13 hodin v Českých Budějovicích.

Branky: Kirschbaum Jan 8/2, Janeba 5, Picha Lukáš 5/2, Čipera 3, Jirousek a Voňka po 2, Vitoušek 1

Sestava: Robert Boháč, Jan Vitvar – Josef Čipera, Lukáš Hynek, Petr Voňka, Marek Janeba, Jan Kirschbaum, Lukáš Picha, Dominik Jirousek, Pavel Bonaventura, Matěj Vitoušek, Dan Balla

Diváků: 25

 

 

1. liga mladších dorostenců

1. HK Dvůr Králové – HK .A.S.A. Město Lovosice 25:39 (16:21)

Vstup do utkání nám celkem vyšel. S favorizovanými hosty jsme drželi krok. V 15. minutě tak na světelné tabuli svítil nerozhodný stav 9:9. Hosté pak však přidali na důrazu v obraně, nám se přestalo dařit ve střelbě a díky tomu hosté odskočili na pětibrankový rozdíl 21:16.

Druhý poločas nám vůbec nevyšel. V rozmezí 31.-50.minuty jsme vstřelili pouhé čtyři branky. Hosté nám odskočili až na stav 21:33 a zápas již pevně drželi ve svých rukou. Výsledkem je tedy porážka 25:39.

Příští utkání hrají stejně jako muži v sobotu 15.11. v Novém Veselí od 14 hodin.

Branky: Voňka Petr 5, Cvejn 4, Věcek Jan 4/1, Štok a Veselý po 3, Kudláček, Mečava a Šeba po 2,

Sestava: Roman Věcek, Dominik Jerie – David Kudláček, Daniel Karlík, Dan Balla, Vojtěch Štok, David Šeba, Radek Cvejn, Adam Kučera, Matyáš Hampl, Marko Mečava, Petr Voňka, Jan Věcek, Lukáš Veselý

Diváků: 103

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.