Z Veselí body nevezeme!

Foto Lukáš HloušekV 8. kole 1. ligy jsme zajížděli na palubovku třetího týmu tabulky do Nového Veselí. O pár hodin dříve se zde utkal také náš mladší dorost. Oslabení starší dorostenci zajížděli do Českých Budějovic.

8. kolo 1. ligy mužů

Sokol Nové Veselí – 1. HK Dvůr Králové 25:21 (10:7)

K utkání s námi nemohl z pracovních důvodů odcestovat Radim Kulhánek, po delší době se naopak vrátil Karel Hracha.

Vstup do utkání na palubovce favorizovaného Nového Veselí nám vyšel náramně. Domácí prvně skórovali až v 8. minutě. Nám se do té doby podařilo odskočit do vedení 3:0. V 11. minutě se domácí hráči dostali na dostřel jediné branky. Jednobrankové vedení jsme však drželi i přes velké množství technických chyb až do 20. minuty, to svítil na světelné tabuli stav 6:7. Domácím se naše chyby v útoku nedařilo trestat a selhávali i z těch nejvyloženějších příležitostí. To se změnilo až v poslední desetiminutovce prvního poločasu, který domácí vyhráli 4:0. Do kabin se tedy šlo, pro nás, za nepříznivého stavu 10:7.

Druhý poločas byl od začátku až do konce vyrovnaný. Na každou branku domácích se nám dařilo odpovídat a tak jsme po většinu času drželi manko pouhých třech branek. Domácí odskočili do většího náskoku až ve 29. minutě, kdy série třech jejich branek znamenala vedení 25:19. My jsme v poslední minutě dokázali již pouze korigovat na konečný stav 25:21.

Pozitivem na tomto utkání je, že Tomáš Tomeš se snad dostal do své loňské pohody a se 12 brankami byl nejlepším střelcem týmu.

Další utkání sehrajeme v sobotu 22.11. v tradiční čas od 17 hodin ve sportovní hale ZŠ Strž! Soupeřem nám bude rezerva extraligového Jičína!

Branky: Tomeš 12/6, Fiedor Daniel, Kotík a Picha Lukáš po 2, Etrich, Hracha a Paclík po 1

Sestava: Martin Babčaník, Pavel Šturma – Robert Fiedor, Michal Paclík, Lukáš Gogolák, Pavel Etrich, Martin Kotík, Jakub Kirschbaum, Martin Zelinka, Daniel Fiedor, Karel Hracha, Tomáš Tomeš, Lukáš Picha

2 min: 3:2

ŽK: 3:1

Diváků: 200

Foto zde

 

 

2. liga starších dorostenců

Loko České Budějovice – 1. HK Dvůr Králové 22:21 (8:11)

Naši starší dorostenci jsou v současné době silně oslabeni. Na marodce se ocitli Marek Janeba s Dominikem Jirouskem. Jan Neumann si zase odpykává disciplinární trest. Lukáš Picha již pravidelně nastupuje za muže. Tým se nedal posílit ani z mladšího dorostu, jelikož ten v té době hrál v Novém Veselí. Do Českých Budějovic tak odcestovalo pouze osm hráčů.

Naši hráči už od začátku věděli, že pro ně zápas nebude vůbec lehký. Oba týmy se neustále přetahovaly o vedení. Do kabin se ale přeci jen odcházelo za příznivého stavu 8:11 pro nás.

Do druhého poločasu naši nenastoupili příliš dobře a tak se během několika minut povedlo soupeři znovu vyrovnat stav. Po zbytek zápasu se oba týmy stále přetahovaly o vedení. O výsledku utkání se rozhodlo až v závěru, za stavu 22:21 pro domácí. Našim hráčům se podařilo vstřelit vyrovnávací branku, ta však nebyla uznána pro špatně odpískané kroky zakončujícího hráče. Následně byl vyloučen na dvě minuty Matěj Vitoušek a za protesty viděl ihned další dvouminutový trest. V poslední půl minutě utkání si šel na dvě minuty odpočinout také Ruda Koblasa a brankář Robert Boháč. Utkání se tedy muselo dohrávat se třemi vyloučenými hráči, ale skóre se již nezměnilo a starší dorost odjel z Českých Budějovic bez bodu za konečného stavu 22:21.

Další utkání hrají v sobotu 22.11. od 15 hodin. Před zápasem mužů se střetnou s týmem Jablonce nad Nisou!

Branky: Hynek 5, Kirschbaum Jan 5/2, Bonaventura a Macejka po 3, Čipera a Vitoušek po 2, Koblasa 1

Sestava: Robert Boháč – Josef Čipera, Lukáš Hynek, Štefan Macejka, Jan Kirschbaum, Pavel Bonaventura, Matěj Vitoušek, Rudolf Koblasa

Diváků: 25

 

 

1. liga mladších dorostenců

Sokol Nové Veselí – 1. HK Dvůr Králové 53:25 (31:13)

Mladší dorostenci si připsali svou nejvyšší porážku v letošní sezoně. Začátek zápasu pro ně přitom nebyl vůbec špatný. Našim hráčům se dařilo v útoku, úspěšně zakončovali secvičené kombinace a až do páté minuty tak drželi vyrovnaný stav 4:4. Po té si však domácí vybrali oddechový čas. Změnili styl obrany a rázem odskočili do čtyřbrankového vedení. Následující minuty byly přímo hororové pro naše hráče. Domácí se šnůrou osmi branek dostali až do jedenáctibrankového vedení v desáté minutě. I po zbytek poločasu navyšovali svůj náskok a do kabin se tak šlo za velmi nepříznivého stavu 31:13. O osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto.

Kluci nic nezabalili a ve druhém poločase se snažili stáhnout obrovskou ztrátu. To se jim však nepodařilo, domácí hráli dál svou hru a navyšovali náskok. Konečný hvizd přišel za stavu 53:25 pro domácí.

Příští utkání hrají již ve středu 19.11. od 18:30 hodin, kdy v domácím prostředí přivítají tým Jičína!

Branky: Voňka Petr 8/1, Věcek Jan 6, Kučera a Mečava po 3, Kudláček a Šeba po 2, Hassman 1

Sestava: Roman Věcek, Dominik Jerie – David Kudláček, Petr Souček, Matyáš Hampl, David Šeba, Daniel Němeček, Adam Kučera, Jan Hassman, Marko Mečava, Petr Voňka, Jan Věcek, Lukáš Veselý

Diváků: 50

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *