Souboje se Strakonicemi přinesly pouze jeden bod

Lukáš Hloušek FotoV 10. kole 1. ligy jsme na naší palubovce přivítali aktuálně nejlepší tým soutěže, neporažené ČZ HBC Strakonice 1921, nečekal nás tedy vůbec lehký zápas. Se soupeři ze Strakonic se utkaly také naše dorostenecké týmy.

10. kolo 1. ligy mužů

1. HK Dvůr Králové – ČZ HBC Strakonice 1921 20:26 (12:14)

V utkání nám chyběl nejlepší střelec týmu Tomáš Tomeš, který v tu dobu hrál extraligu za Jičínský tým v Litovli.Nutno říci, že se Tomášovi dařilo skvěle, stal se nejlepším střelcem Jičína a přispěl tak k jeho vítězství.

Vstup do utkání nám vyšel celkem dobře, ač byl poznamenán velkým množstvím nepřesností. Hosté sice vstřelili první branku, ale my jsme odpověděli sérií tří našich a v 6. minutě jsme tak vedli 3:1. Následně v 8. minutě 4:2 a hostující trenér byl donucen vzít si oddechový čas. V té době nám skvěle fungovala obrana společně s brankářem Babčaníkem a hosté si nevěděli rady. Oddechový čas jim však pomohl a rázem bylo srovnáno na 4:4 v 10. minutě. Vedení jsme si ale vzali okamžitě zpět a v 16. minutě jsme opět vedli o dvě branky, 7:5. Ve 20. minutě ale nastal zlom, bylo to naposledy v utkání, kdy jsme vedli. Hosté nejprve srovnali na 8:8 a následně se sérií pěti branek dostali do čtyřbrankového vedení 13:9. Nám se s vypětím všech sil podařilo do konce poločasu ještě snížit na dvoubrankový rozdíl 12:14, za kterého se šlo do kabin.

Úvod druhého poločasu byl ve znamení našeho náporu, díky kterému se nám podařilo snížit na jednobrankový rozdíl 14:15 v 5. minutě. Hosté nám však nedovolili srovnat, naopak opět odskočili do tříbrankového vedení 15:18. Na vině byla hlavně naše bezradnost v útoku, kde jsme neproměňovali ani ty nejvyloženější šance, někdy chybělo trošku víc štěstí, při střelách končících na tyči. Hlavní zásluhu na tom ale měli hostující gólmani, kteří zavřeli svoji branku. Ve 13. minutě jsme se ještě dostali na dostřel dvou branek 16:18. Pak však definitivně převzal taktovku vedoucí celek tabulky. Tým navíc lámaly někdy nepřesné výroky sudích. V 17. minutě nám strakoničtí odskočili sérií čtyř branek na šestibrankový rozdíl 16:22. Svůj náskok ještě navýšili ve 27. minutě sérií dalších čtyřech branek na osm branek, 18:26. Ač jsme nepřestávali bojovat, do konce zápasu se nám pak již podařilo pouze snížit na šestibrankový, konečný stav 20:26.

Nejlepším střelcem týmu byl mladíček Lukáš Picha.

Další utkání sehrajeme opět v domácím prostředí. V sobotu 29.11. od 17 hodin přivítáme ve sportovní hale ZŠ Strž vedoucí tým tabulky, ČZ HBC Strakonice 1921!

Branky: Picha 5, Etrich a Fiedor Daniel po 3, Hracha, Kotík a Kulhánek po 2, Kirschbaum Jakub, Paclík a Zelinka po 1

Sestava: Martin Babčaník, Pavel Šturma – Robert Fiedor, Michal Paclík, Lukáš Gogolák, Pavel Etrich, Martin Kotík, Jakub Kirschbaum, Martin Zelinka, Daniel Fiedor, Radim Kulhánek, Karel Hracha, Daniel Picha, Lukáš Picha

2 min: 6:6

ŽK: 3:2

Diváků: 120

 

 

 

2. liga starších dorostenců

1. HK Dvůr Králové – ČZ HBC Strakonice 1921 22:31 (9:16)

Marodka starších dorostenců se opět rozrostla. K Marku Janebovi se přidali Pepa Čipera, Lukáš Hynek, Dominik Jirousek a Matěj Vitoušek.

Naši hráči se favorita nezalekli. Ze začátku je však brzdila nepřesná koncovka. Spousta nadějných střel končila na tyčích branky hostujícího brankáře. Do 26. minuty se naši hráči drželi na dostřel tří branek, 8:11. Pak se však naplno začala projevovat převaha hostujícího celku, kterému náš oslabený tým nedokázal čelit. Poslední čtyři minuty prvního poločasu hosté vyhráli 5:1 a do šaten se tak odcházelo za stavu 9:16.

V průběhu druhého poločasu postupně naše ztráta narostla až na deset branek v 11. minutě. Našim hráčům se po té podařilo snížit pouze na šestibrankový rozdíl ve 27. minutě, to byl stav 21:27. Na víc už však nezbývaly síly a závěr utkání patřil opět vedoucímu týmu tabulky.

Další utkání hrají v neděli 7.12. od 9:30 hodin. Cestují na palubovku týmu TJ Sokol Úvaly .

Branky: Picha Lukáš 6, Neumann 6/4, Voňka 5, Macejka 2, Bonaventura, Hampl a Koblasa po 1

Sestava: Robert Boháč, Jan Vitvar –  Dan Balla, Štefan Macejka, Lukáš Picha, Jan Kirschbaum, Jan Neumann, Petr Voňka, Pavel Bonaventura, Matyáš Hampl, Ruda Koblasa

Diváků: 24

 

 

1. liga mladších dorostenců

1. HK Dvůr Králové – ČZ HBC Strakonice 1921 23:23 (11:12)

Utkání se našim hráčům herně vůbec nevydařilo. Téměř celý první poločas museli dotahovat ztrátu na poslední celek tabulky. V úvodu druhého poločasu se vše obrátilo. Našim hráčům se podařilo odskočit do dvoubrankového vedení 15:13 v 7. minutě. Dvoubrankové vedení drželi až do 22. minuty, kdy hosté srovnali na 20:20. Závěr byl jako na houpačce a plný nepřesností na obou stranách. Nejdřív jsme vedli my 21:20. Hosté vzápětí otočili na 21:22. My jsme však dvěma brankami v rozmezí 26. – 29. minuty opět převzali kontrolu nad utkáním, 23:22. V poslední minutě byla šance definitivně rozhodnout, samostatný únik na branku však vychytal hostující brankář a naopak to byli hosté, kdo srovnali na 23:23. Za tohoto stavu se také utkání dohrálo.

Další utkání hrají v neděli 7.12. od 14 hodin. Stejně jako muži se představí na palubovce KH Kopřivnice.

Branky: Voňka Petr 7, Štok 4, Kučera 4/1, Cvejn 3, Věcek 3/1, Hampl a Mečava po 1

Sestava: Roman Věcek – Matyáš Hampl, Dan Balla, Vojtěch Štok, Radek Cvejn, Adam Kučera, Jan Hassman, Marko Mečava, Petr Voňka, Jan Věcek

Diváků: 30

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *