S Plzní jsme vybojovali alespoň bod!

Lukáš Hloušek FotoVe 13. kole 1. ligy mužů jsme na naší palubovce přivítali rezervu extraligové Plzně, mistra ČR. Starší dorostenci o den dříve sehráli v domácím prostředí utkání proti týmu Dolní Cerekve. Se stejným soupeřem jako muži se střetl také náš mladší dorost.

13. kolo 1. ligy mužů

1.HK Dvůr Králové – SSK Talent Plzeň B 24:24 (12:12) 

Do utkání jsme nastupovali silně oslabeni, jelikož nejlepší střelec týmu Tomáš Tomeš, který v minulém kole zaznamenal 16 branek, společně s Jirkou Grohem, v tu dobu hráli extraligové utkání za Jičín. Premiérový start v 1. lize si tak připsali dorostenci Honza Vitvar s Pepou Čiperou.

Vstup do utkání nám vůbec nevyšel. Lukáš Picha sice vstřelil první branku. Hostující tým ale okamžitě otočil vývoj utkání na svojí stranu. V 6. minutě hosté vedli 1:3. My jsme se opět dostali do vedení v 11. Minutě, kdy byl stav 5:4. Plzeň si ovšem rázem vzala vedení zpět na svojí stranu a toto vedení udržovala až do konce poločasu, mys jsme museli neustále dotahovat jedno až dvou brankový náskok.

V úvodu druhého poločasu jsme se opět dostali do vedení, 14:13 ve 3. minutě. Hosté ale sérií čtyř branek odskočili do největšího vedení v zápase. Ve 13. minutě vedli 14:17. My jsme tak opět museli dotahovat. Naštěstí se nám zlepšenou hrou podařilo během následujících osti minut opět srovnat na stav 19:19 ve 21. minutě. Po té následoval stejný scénář jako v prvním poločase, hosté vedli o branku a my jsme museli dotahovat. V poslední minutě srovnal Lukáš Picha ze sedmimetrového hodu na 24:24 a tento stav byl nakonec také konečný, protože z následného útoku už hosté skórovat nedokázali.

Střeleckou taktovku v zápase dokonale převzal od Tomáše Tomeše Lukáš Picha, který se trefil desetkrát! Připisujeme si tak alespoň jeden bod do tabulky.

V příštím kole nás čeká důležitý boj o záchranu. V neděli 1.3. od 11 hodin nás čeká bitva na palubovce Tatranu Bohunice.

 

Branky: Picha Lukáš 10/1, Etrich 5, Fiedor Daniel 4, Kotík a Kulhánek po 2, Zelinka 1

Sestava: Jan Vitvar, Pavel Šturma, Martin Babčaník – Josef Čipera, Michal Paclík, Lukáš Gogolák, Pavel Etrich, Martin Kotík, Jakub Kirschbaum, Martin Zelinka, Daniel Fiedor, Radim Kulhánek, Lukáš Picha

Vyloučení: 6:7

ČK: 0:1 (Mattas)

Diváci: 180

 

 

 

13. kolo 2. ligy starších dorostenců

1.HK Dvůr Králové – Sokol Dolní Cerekev 26:15 (11:9)

Starší dorostenci se v prvním poločase s papírově slabším soupeřem hodně trápili. Ve druhém poločase však už konečně naplno ukázali svoje schopnosti a soupeře rozstříleli.

Další utkání sehrají v sobotu 28.2. od 17 hodin v Třeboni.

 

Branky: Voňka 6, Picha Lukáš 5, Bonaventura, Čipera, Kirschbaum Jan a Neumann po 3, Hynek a Vitoušek po 1

Sestava: Jan Vitvar – Josef Čipera, Lukáš Hynek, Dan Balla, Štefan Macejka, Lukáš Picha, Jan Kirschbaum, Jan Neumann, David Šeba, Pavel Bonaventura, Matěj Vitoušek, Petr Voňka

Vyloučení: 4:2

Diváci: 20

 

 

13. kolo 1. ligy mladších dorostenců

1.HK Dvůr Králové – SSK Talent Plzeň B 25:28 (14:14)

Čekalo se vyrovnané utkání, jelikož i na palubovce Plzně se na podzim odehrála vyrovnaná partie. Naši hráči jednoznačně potřebovali bodovat, aby se odpoutali od sestupových pozic.

Předpoklady se potvrdili. V prvním poločase se oba tým střídaly ve vedení a do kabin se nakonec šlo smírně, za stavu 14:14. V průběhu utkání náš tým potkalo citelné oslabení. Se zraněným kolenem musel do nemocnice odcestovat nejlepší střelec týmů Petr Voňka.

I ve druhém poločase se hrála vyrovnaná hra. Zlom nastal v 15. minutě, kdy se hostujícím hráčům podařilo odskočit do pětibrankového vedení 20:25. Našim hráčům už se nepodařilo reagovat a do konce zápasu tak již pouze snížili na tříbrankový rozdíl 25:28.

Celý zápas ale ještě bude mít nejspíš dohru na administrativním poli. Jeden z hráčů hostí totiž neměl zaplacené individuální startovné a to je důvod ke kontumaci utkání v náš prospěch.

Další utkání sehrají v neděli 1.3. od 11 hodin ve Zlíně.

 

Branky: Kučera 6, Kudláček 5/1, Štok 4, Voňka Petr 4/2, Mečava 3, Šeba 2, Veselý 1

Sestava: Jan Malínský, Roman Věcek – David Kudláček, Daniel Němeček, Dan Balla, Vojtěch Štok, David Šeba, Adam Kučera, Jan Hassman, Marko Mečava, David Vojtíšek, Petr Voňka, Lukáš Veselý

Vyloučení: 3:4

Diváci: 50

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *