Bylo to těžké, ale Olomouc jsme udolali!

FOTO Lukáš HloušekV 15. kole 1. ligy mužů jsme přivítali poslední tým tabulky z Olomouce. Chtěli jsme potvrdit dva body, které jsme získali za vítězství v Bohunicích a ještě více se tak vzdálit sestupovým příčkám!

15. kolo 1. ligy mužů

1.HK Dvůr Králové – TJ STM Olomouc 20:18 (8:8) 

V sobotu večer pořádali sami hráči již 65. Ples házené a možná se i v utkání jejich myšlenky pomalu stěhovaly na taneční parket. Výhra proti Olomouci ale byla povinností, a tak Dvorští museli ještě dvě hodiny na zábavu počkat.

Start do zápasu se jim však vůbec nepovedl. Hosté začali lépe, dokázali se prosadit jednoduchými kombinacemi a už po pár minutách donutili domácí oporu mezi tyčemi Babčaníka ke střídání. Na vině bylo i jeho zranění, které však lavička Dvora před soupeřem tajila. Do hry přišel nestárnoucí Pavel Šturma, jehož hosté nejprve rozchytali a poté donutili i k výborným zákrokům. Zdálo se, že do pauzy půjde veselejší Olomouc, domácí ale v koncovce dokázali srovnat, a tak byl stav 8:8.

Stínem první půle bylo nepříjemné zranění otřeseného Lukáše Pichy, za faul na pronikajícího Tomeše byl navíc vyloučen hostující Fedák.

Hned po přestávce šli sice Dvoráci do vedení, Moravané ale neskládali zbraně a dál trápili favorizovaný tým. Zlom přišel až v polovině druhého poločasu. Skóre na stranu Dvora definitivně převrátila série branek z křídla, kde se čtyřikrát prosadil Karel Hracha (17:12). Syn bývalého českého reprezentanta měl na zlomu v zápase velký podíl, stejně tak Šturma, jenž na pár minut doslova uzamkl svou branku.

Vyhráno ale stále nebylo. Hosté, i díky několika domácím střelám do tyče, snížili až na rozdíl jediné trefy (19:18) a po řadě time-outů rozhodla definitivně až poslední branka mladíčka Pichy, jenž se po ošetřování ve druhém poločase vrátil do hry.

AUTOR: Tomáš Otradovský (Krkonošský deník)

 

V příštím kole nás čeká derby na palubovce Náchoda. Utkání se hraje v sobotu 14.3. od 17 hodin. 

Branky: Fiedor Daniel 6/2, Hracha 4, Picha Lukáš a Tomeš po 3, Etrich 2, Kulhánek a Zelinka po 1

Sestava: Martin Babčaník, Pavel Šturma – Robert Fiedor, Michal Paclík, Lukáš Gogolák, Pavel Etrich, Martin Kotík, Jakub Kirschbaum, Martin Zelinka, Daniel Fiedor, Radim Kulhánek, Karel Hracha, Tomáš Tomeš, Lukáš Picha

Vyloučení: 5:6

ČK: 0:1 (Fedák)

Diváci: 110

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *