Mladší dorostenci stoupají tabulkou

1HKDKV 15. kole 1. ligy mladšího dorostu náš tým přivítal celek SKP Frýdek-Místek. Utkání bylo přeloženo na středu 4. 3. Po úspěšné misi ve Zlíně byli naši hráči plni odhodlání urvat další body. Vždyť Frýdek-Místek figuroval před námi na 9. místě pouze o jeden bod!

15. kolo 1. ligy mladších dorostenců

1.HK Dvůr Králové – SKP Frýdek-Místek 28:27 (9:12) 

Tým se musel opět obejít bez nejlepšího střelce Petra Voňky, ale jeho střelecký přínos v zápase dokonale zastoupila dvojice Honza Věcek ml. s Adamem Kučerou.

Naši hráči do utkání nevstoupili příliš dobře a dovolili hostujícímu Frýdku rychle odskočit do pětibrankového náskoku 3:8, který museli po zbytek prvního poločasu stahovat. Ve 22. minutě se přiblížili na rozdíl dvou branek. Hosté si ale solidní čtyřbrankové vedení ihned vzali zpět a do kabin se nakonec šlo za stavu 9:12, kdy v poslední minutě ještě snižoval Honza Věcek ml.

V úvodu 2. poločasu se hrála vyrovnaná hra. Hosté si stále udržovali poločasový tříbrankový náskok. V rozmezí 8. až 9. minuty však přišla série třech našich branek, díky které jsme srovnali stav na 15:15. Naši hráči byli v té době hodně nahoře a hnáni skvělým publikem to vypadalo na obrat. Hostující tým však nástup našich hráčů zachytil a od této chvíle si udržoval jednobrankový náskok. Nutno říci, že hra v té době byla hodně neurovnaná a naši hráči neproměnili několik slibných příležitostí. V 18. minutě byl stav 20:21. V rozmezí 19. až 22. minuty přišla naše hluší pasáž. Hosté odskočili až do čtyřbrankového vedení 21:25 a nevypadalo to dobře. Naši trenéři si vzali oddechový čas a to přineslo své ovoce. Ihned po něm přišla série pěti našich branek, která znamenala obrat v utkání. Dostali jsme se do vedení 26:25. Obrana fungovala skvěle, diváci bouřili a hostující hráči nevěděli co hrát. Bohužel přišla vyloučení, která závěr utkání zkomplikovala a hostům dovolila držet vyrovnaný stav. Poslední slovo měl ale Honza Věcek, který zhruba dvacet vteřin před koncem ze spojky po rozehrání devítimetrového hodu propálil hostujícího brankáře. Hosté měli ještě čas na poslední útok, jejich střela ale letěla vysoko nad branku a tak se mohlo začít slavit.

Největšími tahouny našeho týmu byli jedenáctigólový Honza Věcek a šestigólový Adam Kučera, ale celý tým zaslouží pochvalu za kolektivní zodpovědný výkon!

V příštím kole zajíždějí naši hráči na palubovku vedoucího HC Zubří! Utkání se hraje v neděli 15.3. od 13 hodin. 

Branky: Věcek Jan 11/1, Kučera 6/1, Kudláček, Mečava a Štok po 3, Šeba a Vojtíšek po 1

Sestava: Roman Věcek – David Kudláček, Daniel Němeček, Dan Balla, Vojtěch Štok, David Šeba, Adam Kučera, Jan Hassman, Marko Mečava, Jan Věcek ml., Lukáš Veselý, David Vojtíšek

Vyloučení: 4:3

Diváci: 40

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *