Tři zápasy, tři výhry

Lukáš Hloušek FotoVe 14. kole 1. ligy mužů jsme zajížděli na palubovku Tatranu Bohunice. Jednalo se o velice důležitý zápas a dá se říci, že o přímý souboj o záchranu. Starší dorostenci o den dříve cestovali do Třeboně. Mladší dorost jel bojovat o body do Zlína.

14. kolo 1. ligy mužů

Tatran Bohunice – 1.HK Dvůr Králové 19:24 (10:11) 

S odhodláním a pokorou, zároveň ale v nízkém počtu odjížděli Dvoráci k dalšímu duelu I. ligy. Podzimní vzájemné střetnutí skončilo ve Strži remízou a papírovým favoritem byli tentokrát domácí. Tento fakt umocnilo posílení jejich kádru o extraligové juniory, a tak hosty nečekala nijak snadná záležitost.

Úvodní poločas přinesl vyrovnanou házenou, při níž si více střeleckých pozic vypracovali Bohuničtí. V čem byl ale na obou stranách největší rozdíl, to byly výkony brankářů. Východočechy totiž hlavně v prvním poločase ohromně podržel Martin Babčaník a hlavně díky němu se skóre neustále přelévalo ze strany na stranu. „Nebýt Babči, šli by domácí do náskoku a těžko by se nám dění na hřišti otáčelo,“ chválil oporu mezi tyčemi kouč Michal Picha.

Moravané zlobili především z pozice pivota a už po patnácti minutách si Picha musel brát oddechový čas. Ten pomohl, pak ale tým „rušila“ nepříjemná zranění. „Tolik krvavých zranění nepamatuji. Naštěstí šlo ale jen o odřeniny, nic vážného. Už tak jsme měli jen dva hráče na střídání,“ popsal Michal Picha dění na palubovce. Nijak záludný zápas se ale nehrál. Vždyť počet vyloučených i žlutých karet byl až nebývale nízký. „Rozhodčí nasadili jistý metr a dění na palubovce udrželi,“ chválil hostující kouč arbitry.

Aby ale Dvoráci uspěli, potřebovali vedle kvalitního výkonu brankáře také dobrou střelbu. A tu v neděli nepostrádali. Už v prvním poločase o sobě vedle Lukáše Pichy dával hodně vědět Pavel Etrich a oba hráči svým výkonem zapříčinili, že po pauze na ně soupeř začal hrát osobní obranu. To ale domácí netušili, že Dvůr má v záloze i o mnoho zkušenější šutéry a náskok tak podrželi jiní. Hlavně Fiedor s Kulhánkem. „Musím říct, že Pavel Etrich hrál možná životní zápas. Ve střelecké produktivitě jsme byli jasně lepší, což v předchozích utkáních neplatilo,“ dodal k utkání Michal Picha.

Po utkání zavládla u dvorského lazaretu velká radost. Aby byla ještě větší, je nyní potřeba výsledek potvrdit v domácím duelu proti Olomouci.

AUTOR: Tomáš Otradovský (Krkonošský deník)

 

V příštím kole nás čeká souboj s týmem ze dna tabulky. V sobotu od 15 hodin se ve Strži střetneme celkem Olomouce! 

Branky: Etrich a Picha Lukáš po 7, Fiedor Daniel 4, Kulhánek 3, Kirschbaum Jakub, Kotík a Paclík po 1

Sestava: Pavel Šturma, Martin Babčaník – Michal Paclík, Pavel Etrich, Martin Kotík, Jakub Kirschbaum, Martin Zelinka, Daniel Fiedor, Radim Kulhánek, Lukáš Picha

Vyloučení: 2:2

Diváci: 78

 

 

 

14. kolo 2. ligy starších dorostenců

TJ Jiskra Třeboň – 1.HK Dvůr Králové 20:23 (10:14)

 

Další utkání sehrají až v sobotu 14.3. od 14 hodin v Náchodě.

 

Branky: Hynek 5, Neumann 5/1, Hampl a Kirschbaum Jan po 4, Balla a Bonaventura po 2, Šeba 1

Sestava: Jan Vitvar – Dan Balla, Lukáš Hynek, David Šeba, Matyáš Hampl, Lukáš Picha, Jan Kirschbaum, Jan Neumann, Pavel Bonaventura

Vyloučení: 2:8

ŽK: 0:2

ČK: 0:1 (Picha Lukáš)

Diváci: 82

 

 

14. kolo 1. ligy mladších dorostenců

HC Zlín – 1.HK Dvůr Králové 23:24 (10:7)

Mladší dorostenci postrádali nejlepšího střelce, Petra Voňku, který léčí zraněné koleno. Střeleckou odpovědnost tak na sebe museli vzít jiní a to se podařilo na výbornou.

Vstup do utkání našim hráčům vůbec nevyšel. Domácí se lehce dostali do tříbrankového vedení 4:1 v 6. minutě. Postupem času se nám ale náskok dařilo stahovat. Přesto v závěru poločasu domácí znovu odskočili do tříbrankového vedení 10:7.

Do druhého poločasu jsme vstoupili o poznání lépe a ihned jsme stáhli náskok domácích pouze na jednu branku. Do 16. minuty 2. poločasu se hrála vyrovnaná hra, kdy si domácí neustále udržovali jedno až dvou brankový náskok. Pak se nám však sérií 4 branek podařilo dokonale otočit vývoj utkání v náš prospěch. Ve 21. minutě byl stav 16:18 v náš prospěch. Od té chvíle to byl zápas jako na houpačce, kdy se oba týmy střídaly ve vedení. Naštěstí jsme to byli my, kdo si vytvořil rozhodující náskok 22:24 pro závěrečné minuty utkání. Domácí již dokázali pouze snížit na jednobrankový rozdíl.

Bereme tak velice důležité dva body a již nejsme na sestupových pozicích! Nejlepším střelcem týmu byl s deseti brankami Honza Věcek ml.!

Další utkání sehrají již tuto středu od 17:30 hodin v domácím prostředí proti Frýdku-Místku.

 

Branky: Věcek Jan 10/1, Kučera 6, Štok 4, Kudláček 3/1, Veselý 1

Sestava: Roman Věcek – David Kudláček, Daniel Němeček, Matyáš Hampl, Dan Balla, Vojtěch Štok, David Šeba, Adam Kučera, Jan Hassman, Marko Mečava, Jan Věcek, Lukáš Veselý

Vyloučení: 0:2

Diváci: 37

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *